Бурми (венчални прстени)

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Не можам да поднесам накит а посебно не златен али би сакала да имам бурма и би е потрудила да ја носам исклучиво ако е од бело злато ... и не би обврзувала никого да носи .. ако му се носи ок, ако не боже мој...
 

Attachments

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Бурмите ја симболизират љубовта, (не дека без нив нема љубов, само го кажувам значењето) како што бурмата е во круг, така би требало да биде и љубовта (бидејќи кругот нема крај).

Би носела бурма посотјано, сакам секаков накит, така да носењето на бурма не би ми било проблем. Би сакала и партнерот да носи, но нема да го приморам ако тој не сака.

Каква бурма сакам...хм... немам размислувано, ама барав слики и овие ми се бендисаја:



Иако личи повеќе на веренички прстен...
 
D

D_NazGUL

Гостин
Богме си ја носам бурмата. Пет години сум во брак и три пати ја имам заборавено и се осеќав многу чудно. Не ми смета воопшто, не сум носел накит никогаш, али ова некако не го рачунам како накит.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
Jas imam burma od belo zlato i ne sum ja izvadila od raka a i ni maz mi
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Би носела бурма, иако не сум сигурна дали тоа би било цело време. Еве гo мојот избор , според мене најубавите бурми:





 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Ја не би ја носела,ми тежат такви работи на раката и неможам да носам :toe:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
мислам дека бурмата е убав знак на љубов, и треба да се носи со љубов а не поради обврска....би сакала дискретна бурма од бело злато и стално би ја носела!!!!
 
Член од
10 ноември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
5
Прстенот останало од одамна демек како симбол за брак. И двајцата не ја носиме. Тој ради работа, јас бидејки се одвикнав. На одмор само ги ставаме или ко одиме на гости.
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
476
Поени од реакции
863
Пошо темата е за бурми, таман тука може да се праша.
Дечки ај кажете предлог место за бурми каде има убави и дали прават гравирање. А ако нема гравирање, колку би чинело тоа посебно? :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
@Agda Агде, а ти нели е редн:rolleyes:о да размислуваш за бурмичка? Или веќе си имаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom