Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 февруари 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
edno prasanje sakav da zakazam termin za podignuvanje na ukas i mi pisuva veke ste rezervirali na 10.3.2017 nema nikoj moj pasos za da mi zakaze termin se cudam kako e mozno voa
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
12
Поени од реакции
6
moze sistemska greska deneska zboruvav so braced mi toj koga bill da go podignuva ukazot otisol taka bez da zakazuva i si go zemal
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Lele aj na arno neka e, ama kako so procitav, samo za tie kriminalcite i romite kje vazat nekoj zabrani, a ne za tie sto se ispravni.
Inaku od tie so stari dokumenti, mnogu ima falsifikuvani, i zatoa povekje proverki im vrsat.
@asterixx77 i tebe kje te dupat, ne se sekiraj.
Jas mozam i so viza da zaminam, no sega mnogu se ceka 6 meseci vo ambasada, i onaka sum pri kraj na procedurata poisplatlivo mi e so pasos, no ako ne ja zaglavat procedurava, ako ja zaglavat begam so rab. viza. Daj Boze pobrzo
 
Член од
15 февруари 2016
Мислења
10
Поени од реакции
5
Pozdrav do site zacleneti na forumot Ja sam isto od 2014 godina[DOUBLEPOST=1488188725][/DOUBLEPOST]Dali ima nekoj informacija koga ke pocnat so razgledanje na 2014g
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
4
Поени од реакции
0
163## sum od 2013 god!!! Ima li nekoj nekoja informacija do kade e? Inaku na dopolnitelna sum veke 16 meseci so dokumenti od prv bratuced
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Lele aj na arno neka e, ama kako so procitav, samo za tie kriminalcite i romite kje vazat nekoj zabrani, a ne za tie sto se ispravni.
Inaku od tie so stari dokumenti, mnogu ima falsifikuvani, i zatoa povekje proverki im vrsat.
@asterixx77 i tebe kje te dupat, ne se sekiraj.
Jas mozam i so viza da zaminam, no sega mnogu se ceka 6 meseci vo ambasada, i onaka sum pri kraj na procedurata poisplatlivo mi e so pasos, no ako ne ja zaglavat procedurava, ako ja zaglavat begam so rab. viza. Daj Boze pobrzo
Не сум AsteriXX77 nego Asterix77 :D

За дупење нема проблем шегаџија сум ја, разбирам како идат тие работи и можам да издржам. :D

Иначе сите можеме со виза. Али није то то. А имаш и Катар опции, работа на брод, значи секој може да замине.

Ние вадиме државјанство од други причини нели :vozbud::vozbud:

Дај боже да ти излезе немам нишо против. Може некад и ќе се сретнеме по белиов свет да пиеме кафе.
Би бил среќен со такво сценарио пошо мислам дека би било урнебесно забавно да запознаам карактер ко тебе :oleee: :D
 
D

Drexel

Гостин
https://youtu.be/hC-w144dhTA

Дечки ја имате видено оваа пропаганда ХАХАХАХА леле дури и успеале да го снимаат оној човек во црно одело што стои пред врата позади претседателска палата кога не викаат на интервју за произход, дури и 5 кат канцеларија 744 до детал:lolzz::lolzz::tvg: се утепав од смеење:icon_lol::icon_lol:
 
Последно уредено од модератор:
Член од
27 февруари 2017
Мислења
40
Поени од реакции
71
Здраво на сите, јас сум нова на форумов. Ако може да ми кажете кој број го кажувате како валиден:
Молба: 13/2014
ПИН: 41хх/2014
И јас сум од фамозната година и сум 100 години на Дополнителна. Со среќа да ни е на сите :)
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Не сум AsteriXX77 nego Asterix77 :D

За дупење нема проблем шегаџија сум ја, разбирам како идат тие работи и можам да издржам. :D

Иначе сите можеме со виза. Али није то то. А имаш и Катар опции, работа на брод, значи секој може да замине.

Ние вадиме државјанство од други причини нели :vozbud::vozbud:

Дај боже да ти излезе немам нишо против. Може некад и ќе се сретнеме по белиов свет да пиеме кафе.
Би бил среќен со такво сценарио пошо мислам дека би било урнебесно забавно да запознаам карактер ко тебе :oleee: :D
Epa ne mozes za zal, jas sum deficitarna struka zatoa spomnav so rabotna viza, a toa katar i brod moze sekoj,toa e sosema drugo, jas zborev za iseluvanje vo germanija ili avstrija.
E sto e tolku interesno vo mojot karakter
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2015
Мислења
23
Поени од реакции
24
Pred 3 dena mi se potpisa vicepremierot .
2013 1594*
Dopolnitelna 8 meseci
Finalna 2 meseci
Potpis 2 meseci
I mi zakazaa za 30.3.2017
Prasanje:dali nekoj znae sega koga ke odam da go zemam drzavjanstvoto kako ide procedurata do pasos vo raka vremetraenje i dali moze sve da se zavrsi po brza postapka za den dva tri da go zemam pasosot vi blagodaram na site za sovetite i so sreka decki.
P.s. dopolnitelni dokumenti od tetka bg pasos
 
Член од
25 август 2014
Мислења
144
Поени од реакции
225
Epa ne mozes za zal, jas sum deficitarna struka zatoa spomnav so rabotna viza, a toa katar i brod moze sekoj,toa e sosema drugo, jas zborev za iseluvanje vo germanija ili avstrija.
E sto e tolku interesno vo mojot karakter
Za Germanija ako si deficitarna struka za viza se ceka okolu 2 meseci. Mozes slobodno da odis i da ne ni kazuvas koj kako moze i kako ke se zaebe.Btw sekoj moze da zamine so rab viza i germanija i avstrija, ima eden kup programi preku agenciite.

PS. Ako treba da potenciras nesto deka si, togas ne si.
Pozdrav!
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Луѓе да не знаете каде во Скопје се наоѓа канцеларијата на Македонско-Бугарско Пријателство
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Za Germanija ako si deficitarna struka za viza se ceka okolu 2 meseci. Mozes slobodno da odis i da ne ni kazuvas koj kako moze i kako ke se zaebe.Btw sekoj moze da zamine so rab viza i germanija i avstrija, ima eden kup programi preku agenciite.

PS. Ako treba da potenciras nesto deka si, togas ne si.
Pozdrav!
Greska si sega se napravi guzva zakazuvaat za 6 meseci intervju/termin vo ambasada, ne dokazuvam na nikoj nisto, samo me nerviraat profili kako ovoj asterixx
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom