Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Да не бидам некултурен ама..

Дека ќе се слика тоа е точно. Ама све си мислам нема да биде со пасош во рака, ами ќе се слика со нешто друго во раце .. пример :kuracc: :icon_mrgr:
Pa i jas si vikam, posrednikot sto vrski ke imase bre, ko da e prv drugar so vizepresidentot,,, Se mi lici na prevara teska. Nie od forumov ke si cekame po regularen pat. Ako nekoj razbere za drug vakov slucaj neka kaze. Da ne se pojavil navistina "tolku jak" posrednik?!
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
So sluzbena ulica lege 6 moze li da se promeni makedonska vozacka vo bugarska ili potrebno e da imas druga adresa sto prijavuvaat posrednicive po sela i slicno?
 
D

Drexel

Гостин
Дечки имам еден непознат број што го следам 4600/2015 преку амбасада чисто за ориентација за мојот од иста година 91**/2015 и на него статусот му се смени деновиве во положително становиште, мислам дека беше месец и неколку недели во финална..има некој друг вака брзо да му се смени, јас сум со финален статус од 23 јануари преку софија
 
Последно уредено од модератор:
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Skoro 2 meseci na zadolzitelna a mi se cinat kako 10 godini ostarev na forumov
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Naskoro ke izleze ukaz od viceprezidentot pa mi treba posrednik za da ja zavrsam procedurata (adresa,maticen broj,pasos,licna karta) imate li nekoj posrednik od prilep-Bitola sto moze da mi se najde da ne lutam sam niz Sofija.. neka mi ostavi broj vo inboks ili tuka.seedno.pz.
 
Член од
12 април 2009
Мислења
79
Поени од реакции
24
Naskoro ke izleze ukaz od viceprezidentot pa mi treba posrednik za da ja zavrsam procedurata (adresa,maticen broj,pasos,licna karta) imate li nekoj posrednik od prilep-Bitola sto moze da mi se najde da ne lutam sam niz Sofija.. neka mi ostavi broj vo inboks ili tuka.seedno.pz.
ne ti trebe posrednik odi sam zavrsi si ja rabotata
ponazad imas ubavo objasneto sto kade i kako trebe
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
59
Поени од реакции
20
Da ve zamolam ....dali mozee adresata da ja pise nekoj ..za proferuvanje datum na intervjuto ?? probuvav na sajt od toa so mi dadoa vo pravosudstvo ne mi otvara ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom