Бременост

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од klum, 17 септември 2011.

1. Jagod4e

Jagod4e

Член од:
    17 јули 2010
    Мислења:
    1.226
    Допаѓања:
    1.768
    Ко ке треба да ти дојде! Ако закасни 2-3 дена, направи си тест!
  2. margo80

margo80

Член од:
    21 април 2012
    Мислења:
    117
    Допаѓања:
    42

Moze da e od poveke pricini...Ako se somnevas na bremenost, mozes da probas i so test, ako ti e neprijatno da odis na doktor(ne ti gi znam godinite, jas kako pomlada koga se somnevav pravev testovi). Kako i da e, ne cekaj.
  3. Curva_sud

Curva_sud

Член од:
    7 јуни 2011
    Мислења:
    1.334
    Допаѓања:
    490
    Kolku se sansite da ostane bremena vo neplodni denovi ??? Kolku cini eden test za bremenost ako moze da mi kazete???
  4. wot

wot еva

Член од:
    20 мај 2008
    Мислења:
    13.327
    Допаѓања:
    15.908
    Golemi.

od 100 denari, nagore.
  5. Curva_sud

Curva_sud

Член од:
    7 јуни 2011
    Мислења:
    1.334
    Допаѓања:
    490
    Golemi vo neplodni ? :eek:
  6. Ilumious

Ilumious Патник, педер, поет, супермодератор, масон

Член од:
    29 јануари 2007
    Мислења:
    50.109
    Допаѓања:
    70.321
    Релативна работа тоа, плодни, неплодни. Треба да се наместат „коцките“. Нека направи тест за најсигурно.
  7. loveeyou

loveeyou

Член од:
    14 јули 2012
    Мислења:
    20
    Допаѓања:
    4
    Јас знам по моја пријателка она забремени одма не и требаше мн време, првите три месеци и беше многу лошо, повраќаше, спиеше до покасноо и беше топло па на некој моменти ладно, послем 4-5и6месец немаше мн проблеми се си беше доброо не и се гадеше но сепак не ја дршеше место... и еве ја сеа си има бебенце и се и е супер.. :)
  8. Ruzica-84

Ruzica-84

Член од:
    5 декември 2013
    Мислења:
    32
    Допаѓања:
    8
    Јас би споделила едно искуство од моја пријателка која забремени неподготвена: имаше големи болки во стомакот, отиде на гинеколог и и кажа дека тоа е овулација која најверојатно ќе резултира со бременост. И не верувајќи дека баш така лесно би се случила бременост- И СЕ СЛУЧИ! Е после тоа хормоните збеснаа- што ми требаше, мал ни е станот, не ми е сигурна работата, бла, бла...ете сега едвај чека да се породи и следи инструкции од др. Бато кој можеби е најзаслужен за уште едно бебенце во нашата чудесна Македонија:)
  9. Kaanga

Kaanga

Член од:
    1 април 2014
    Мислења:
    18
    Допаѓања:
    3
    Лесно е да се забремени, но не толку лесно да се води бременоста... Јас останав бремена пред две години и го изгубив... се разочарав премногу, болно беше искуството... од тогаш никако да останам пшак бремена, отидов на многу места и ништо... сега последна надеж ми е др. Таше, веувам во него, и знам дека ќе ми ја врати вербата и во се од што имам кренато раце :)

Сподели преку: