Брат/Сестра

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Имам брат 4 години постар од мене, никогаш се немаме тепано, а ни скарано онака вистински - само некогаш на заебанција и за глупости (како еднаш кога играа ракомет шведска-русија, јас бев за русите, а он ме заебаваше дека губеа цело време, па се лутев јас - дете глупаво :)). Сме се погодувале секогаш, ко другари сме биле. Секогаш знаел да се најде кога ми требало за било што, да даде совет, да помогне. Сега е малце позаебано - пошто 6 години и кусур е преку барата, ама пак си се наоѓаме еден за друг кога е заебана ситуација.
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Имам брат помал една и пол година, порано се слагавме за многу работи а сега никако само се караме абе ме полудува дома, а и стално се тепаме :tapp::tapp::tapp:
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
отсекогаш сум сакала сестра, а шубав ке бил брат ми да излезел девојче, манекенка :(
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Иам помал брат, домашното галениче. :D
Дома кога сум му висам пола саат над глава за да го натерам да ми поправи муабет, зашто е во период кога -не ме замарај- е на дневен ред. Кога не сум дома, исто го замарам на фб, ме занима чисто денот како му поминал.
Инаку, паметно и одговорно дете е, сега засега, па ќе видиме што ќе излезе понатака.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
каков таков брат е...си го сакам
нема перфекција и не верувам во тоа. али во глобала се сложуваме и си помагаме се разбира ....крвта не е вода
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Брат поголем од мене си го сакам почитувам иако од секогаш сум сакала да имам и сестра али тоа е
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Имам брат 4 години постар од мене,многу се сакаме ич не се караме,многу ми фали,многу го сакам,многу го почитувам,ми дава совети ко другари сме,тука е за мене секогаш,ме брани,ме штити
 

Kajgana Shop

На врв Bottom