Брат/Сестра

M

marko 1996

Гостин
Имам брат 4 години поголем , сеа не е тука на екскурзија е доѓа утре сабајле и ја се молам да му се распие автобусот и да остане уше 1-2 сеа у белград е -.- ајде уше 400 км има фора да се расипе ианче коа ке дое го наебав
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Имам брат 19 години е, често го изазивам како помалечок кога го тепам на покер :) кога имавме 1ком се се каравме, му позајмував пари а не му вракав и тоа има многу случки од животот со братми што сме ги доживеале и неможам сеа да си го претставам животот без него :)
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
57
Поени од реакции
1
imam 3 sestri i so site se slagam prilicno dobro :)
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Имам брат 2 години помлад од мене, и одлично се слагаме... во боксот;)
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
имам сестра 12 години помала од мене, а сакав да сме тука со годините:toe:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Немам ништо...:(
пуста судбина:zid:
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
јас имам брат 3 години и 1 месец е поголем:icon_bigg порано ко бевме помали се каравме секој ден-дома секој ден војна имаше ама еве од пред 3 години отиде во ск на факултет и сам дома:icon_conf за сложување ретко да се сложиме оти јас скорпија не попуштам а тој вага :pos2: друго не знам шо да кажам само тоа што денес беше дома и пак отиде во ск-че дојт за една недела и пак :angry1::duel::angry3::zlo:
 
S

stefi

Гостин
Иам брат 1 год помал и тешко ми е... -.-
работава е повеќе од тепање дома за компјутер, треба родител да му бидам...
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Имам сестра 4 години поголема
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
158
Поени од реакции
9
Ја неам ни брат ни сестра ама затоа имам PC:pos2::pos2:.Абе уживанција
 
H

HITCH

Гостин
Имањето на сестра ве прави подобра личност

Растењето со барем една сестра го намалува чувството на осаменост, вина и страв, а исто така ја зголемува и самодовербата – покажало истражување во кое зеле учество 400 семејства со најмалку две деца.

Без разлика дали сестрата е постара или помлада, таа ја поттикнува желбата за великодушност и го намалува ризикот од депресија.

Истражувачите откриле дека иако и браќата имаат слично влијание, сестрите влијаат многу повеќе на животот во семејството. Девојките ги охрабруваат семејствата да бидат поотворени, проблемите да се споделуваат и да се решаваат заедно.
 
Член од
16 август 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Имам брат 5 години кој е постар од мене.Порано го нервирав,ама сега се смирив затоа што ми падна жал.
Сега ке оди во Словенија на Факултет и ке немам со кој да учам математика,да се карам.
Многу ке ми фалииииии:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Но,ќе си се гледаме преку Skupe со камера.Но ни најдобриот другар не е исто како брат
 
Член од
10 август 2010
Мислења
183
Поени од реакции
7
>>ManNi[A]cC<<;3729708 напиша:
Имам брат 5 години кој е постар од мене.Порано го нервирав,ама сега се смирив затоа што ми падна жал.
Сега ке оди во Словенија на Факултет и ке немам со кој да учам математика,да се карам.
Многу ке ми фалииииии:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Но,ќе си се гледаме преку Skupe со камера.Но ни најдобриот другар не е исто како брат
Брат си е брат никој не може да го замени, но сепак ќе бидете во контакт. А тоа што е далеку можеби и ќе направи да го засакаш уште повеќе :)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Имам брат 3 год помал, и многу си го сакам (зашто ме слуша:))
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Сестра, 7 години поголема од мене. Yea-Yuh
 

Kajgana Shop

На врв Bottom