Брат/Сестра

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
добро позната стара моја тема...
ај сега од ново..кој има брат кој сестра? да споделиме искуства?
нели некад знаат да не извадат од патики :pos:а скоро секогаш си ги сакаме најдмногу...
јас имам брат кој ме нервира ненормално многу и на кој знам не многу често да викам како будала...али потоа се извинувам и се е во ред...и да...го сакам навистина многу...и кога ке го нема неколку дена во кукава...толку ми е празно и пусто.....:kesa:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Имам брат 10 години е помал од мене,порано слушаше ама сега пубертетот го имат фатено и збесвит понекогаш ама 90 % од времето се трпит некако,ама ко шо знајт тој да ме изнервират никој не мојт
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
имам сестра помала 2 и пол години и секоаш знајт да ме изнервират со милион безвезни прашања ама сепак си ја сакам
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Имам брат поголем 5 год.и сега воопшто не се караме,за разлика од порано...сега само некогаш многу заштитнички се однесува,ама не му замерувам затоа баш уште повеќе си го сакам:)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
-Брат
-8,5 години постар
-Не се караме (порано да)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Имам одговорено на оваа тема, ама се избриша...
Како и да е еве ќе си одговорам пак..
Немам ни брат ни сестра, но немате поима колку сакам. Знам од другари и другарки што имаат браќа и сестри и постојано се жалат: се испокарав со сестра ми, се истепав со брат ми и такви слични коментари, ама јас секогаш им викам: радувајте се на сето тоа затоа што ќе ви недостига. Немате поима колку е глупо да си сам. Ниедно друштво не може да замени брат/сестра...Подобро да се карам и тепам, отколку дома сама да седам...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Имам братче, има 12 години. Порано многу повеќе се каравме, ама сега повеќе знае да се разбере. Ми се обраќа за разни совети, за помош и мислење, па се` повеќе се приврзува, а порано знаеше многу да ме нервира.
Ама како што знае тој да ме насмее, не знае никој.

Точно дека ниедна другарка и ниеден другар не може да ја/го замени сестрата/братот.
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Брат имам поголем една година од мене, само за дома да не ти е :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Имам две сестри, 24 и 16, едната е неподнослива, пубертет уште ја мава, ептен се расправаме, другата се прави газда у куќа и едвај чекам да се омажи. Сите заинтересирани кандитати нека ги доставаат своите CV-а кај мене по ПП, па ќе дискутираме накнадно :pos:

Ама си ги сакам бе. :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Имам една сестра тазе 20 и ја сакам ама ја давам за мажење, нешто преговарав со Викед али го нема у задњо време:pos:
П.С. Psy... ти кажав ја дека сум за мажење тоа сабајлето на мсн
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Имам сестра шесто одделение. Абе на глава ми се качува, стално се караме, се тепаме. Ама што можам си ја сакам:nesum:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
имам брат кој ме вади од патики
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Немам ни брат ни сестра, единица сум. Некогаш ми недостига некогаш ми е добро, зависи од расположение. Ама шо да се прави... тоа е тоа :toe:
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
и јас сум сама немам ниту брат ниту сестра и мноооогуу ми е убаво но понекогаш ми се потребни се разбира
 

Kajgana Shop

На врв Bottom