Бомба уби 22 во коптската христијанска црква во Каиро

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.715
Бог да ги прости.Не ми е јасно само како може вака да се дели човекот.Никој не ги споменува маки те на коптите во Египет или белците во Ј.А.Р а мигрантиве уживаат невидени права и услови во Европа.Ако има правда они требаше да дојдат во Европа и да живеаат нормален живот.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.576
Поени од реакции
26.098
Бог да ги прости.Не ми е јасно само како може вака да се дели човекот.Никој не ги споменува маки те на коптите во Египет или белците во Ј.А.Р а мигрантиве уживаат невидени права и услови во Европа.Ако има правда они требаше да дојдат во Европа и да живеаат нормален живот.
Не разбирам каква правда би било тоа да Христијаните од Египет се иселат од своите вековни огништа и да одат во туѓа земја за да живеат нормално?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.715
Не разбирам каква правда би било тоа да Христијаните од Египет се иселат од своите вековни огништа и да одат во туѓа земја за да живеат нормално?
Eпа добро ај кажи ми ова сега кое го живеаат живот ли е?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.273
Поени од реакции
78.918
Не разбирам каква правда би било тоа да Христијаните од Египет се иселат од своите вековни огништа и да одат во туѓа земја за да живеат нормално?
Он вика у смисол, ако некои требаше да ни дојдат во Европа, подобро ќе беше тоа да бидат бискоисточните Христијани, отколку овие.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.576
Поени од реакции
26.098
Eпа добро ај кажи ми ова сега кое го живеаат живот ли е?
Он вика у смисол, ако некои требаше да ни дојдат во Европа, подобро ќе беше тоа да бидат бискоисточните Христијани, отколку овие.
Веќе има избегано преку 8 милиони Копти од Египет во последните 40 тина години. Точно е дека овие луѓе кај и да се преселени се угледни граѓани.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.715
Веќе има избегано преку 8 милиони Копти од Египет во последните 40 тина години. Точно е дека овие луѓе кај и да се преселени се угледни граѓани.
За тоа да ги има во Америка мисла во голем број.А имам слушнато и дека пред некој 10-15 години и некои жени од Македонија се имаат омажено за Копти во Египет.Не знам колку е точно ова.
 
Член од
21 февруари 2014
Мислења
77
Поени од реакции
20
За коптите многу ми е жал. Народ што мора да живее со исламски племиња и дивјаци.
Се согласувам дека има многу лоши муслимани но исто така е грешка да се каже дека сите сме исти
Постојат и муслимани кои што се мирни и ја сакаат својата земја иако си живеат во Европа
Тероризам и нас не уништува само што вчера во Турција загинале над 38 души..
Јас како Македонец и државјанин на Македонија многу ја сакам мојата земја и би помогнел колку што можам ако ќе се случи нешто лошо таму иако не живеам во Македонија..
Сега јас не разбирам зошто јас сум дивјак или некому треба да му е жал што ти мораш да живееш со мене...
 
Последно уредено:

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Никој не вика дека сите се исти. То е нормално и кај нас и кај нив има секакви, и добри и лоши. Ваљда мислеше на косоварите населени после немирите за кој неможе да се каже ни од блиску дека се цивилизиран народ . (y)
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Разочарувачки е фактот што тие кои што се компетентни и треба да решаваат по овие прашања како по дифолт да ги занемаруваат или пак ги квалификуваат поинаку (освен онака како што треба, согласно фактичката состојба на местата каде се актуелни таквите крајно немили и нечовечки настани). Мислам дури нема потреба да се коментира и тоа дека во некои региони и спрема одредени категории на луѓе се применуваат едни правила, додека за други други. Некои уживаат привилегирани права, додека други се крајно занемарени и третирани како воопшто да не постојат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom