Боби Мојсоски

Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5

Неделава во охридското кафуле Кадмо - Охрид, беше одржана промоцијата на првиот видео-запис на Боби Мојсоски за нумерата “Те краде тој“ која беше изведена на Изборот на Песна за Евровизија 2011,( музика: Лазар Цветкоски, текст: Огнен Неделковски ). Видео записот беше режиран и во продукција на музичкиот продуцент Даниел Јовески кој со ова негово првенче ја започнува својата работа и со видео продукција.
Промоцијата беше одржана пред голем број на пријатели, музичари и претставници на медиумите. На почетокот, Боби кратко се заблагодари на сите оние кои учествуваа во создавањето и реализацијата на овој проект, а потоа премиерно беше пуштен видео-записот.

Тука можете да го погледнете видеото:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Спотов искрено прилично тапа ми изгледа али искрено он ми беше фаворит на Скопјефест и жал ми е што на крај толку ниско беше пласиран, дефинитивно заслужи многу подобро (според мене, да победи). Али што се однесува до спотов, како што кажав не ми се свиѓа...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Песната е навистина преубава. Лазар Цветковски ја има направено.
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Тапа фраер е пријателов, толку од мене...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Го скратив насловот за да не испадне дека темава е само за еден спот, а и да се пишува и за останатото творештво на овој млад пејач.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
некој печуркаш........ваљда
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
За почеток не е лошо :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Краток спојлер: Vengeance = Боби Мојсоски.
 
В

Вори

Гостин
И доста кенкате за детето,кога на негови 18 години одприлика,пее подобро од пола македонска естрада.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Песната не ми се допаѓаше, НО уште тогаш реков дека дечкото има прекрасен глас! Со среќа понатака!
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Добар е,добар,ајдеее :bravo:
 
V

Vollstandig

Гостин
Има глас и тоа ептен добар. Коа не оди со метал, ќе излези нешто во поп музиката:)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Ви благодариме на коментарите, инаку овој акаунт беше од Боби до пред неколку месеци, сега моментално го користи негов пријател едноставно за промоција :)
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Абе остајте го Боби, за в газ ебање е... туку плавушава никој не ја коментират? Мх мх :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom