Боби Андонов

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Ме интересира колку од вас знаат за него и како ви се допаѓа?

Според мене он е еден од најголемите таленти од кај нас и се надевам ќе успее да направи голема кариера, особено сега откако се прослави и низ Австралија...

Исто, мислам дека би можел многу добро да помине на евровизија, ако има некоја добра песна сигурен сум дека ќе може да извади висок пласман бидејќи е малечок а пее извонредно и одма паѓа во очи и фасцинира.. Уште кога не претставуваше на детската евровизија (тогаш 13 години имаше) ме изненади со тоа колку добар настап имаше (како за толку мало дете) и знаев дека ќе биде нешто од него...
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Имам доста слушано за момакот....добар е..само ме занима..доаѓа ли во Македонија? или е ПРЕзафатен таму?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Па ја пред година дена го гледав на А1 ли кај беше на некоја емисија беше гостин, исто (освен на детската евровизија) знам неколку пати има настапувано на златно славејче (порано) и на некој други наши фестивали (има неколку песни снимено на Македонски колку што знам, јес да детски се повеќето ама па и он си е/беше дете) така да очигледно доаѓа и навака :)

Исто имам видено клип како пее на некои Македонски вечери/собири таму во Австралија ;)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
еј "малиот" е најбоље... мора да напрај кариера има све што му треба


врв
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Еве нешто со што прави бум изминативе 2 дена. Целосен римејк од оригиналот кој звучи далеку подобро од него.
Инаку гледам прави кавери, целосно нови римејкови и има некои негови песни кои се стварно добри. Вокалот му измутирал и звучи супер според мене.
Актуелен е со римејковите кои стварно звучат многу подобро од оригиналите
Еве некои кавери
А еве и некои негови песни

А од неодамна потпиша и со Hollywood Records од САД и од тогаш почна да ги издава и овие римејкови.
Еве и официјална негова фан страна каде што објавува негови новости ако некој е заинтеересиран да го следи.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Oва не е едно мало детенце кое пееше по некои емисии пред неколку години? Изгледа че да е то само пораснато.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Oва не е едно мало детенце кое пееше по некои емисии пред неколку години? Изгледа че да е то само пораснато.
Тоа е. Пред 5-6-7 години и повеќе. Ја претставуваше Македонија на детската Евровизија. Од тогаш беше во финалето на Australia's got talent и еве веќе почна да ги оди првите чекори во посериозна кариера.

Брат ми го забележа пред некое време по јутјуб и искрено ми се допаѓа тоа што го прави.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Некако многу чуден стил направил, ко даркерски нешо, али музиката сепак му е убава и се надевам ќе успее. Пред некоја недела на ФБ видов дека потпишал договор со некое студио во Лос Анџелес мислам (или може некој друг град беше во Америка, али мислам ЛА).

Иначе мал коментар на страна: кога ја видов темава се израдував дека имало тема тука на форумов за Боби, и тек откако ја отворив да видам што пишува во неа сфатив дека јас сум ја отворил пред 5 години а не се ни сеќавам хахаха
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Нова песна има и за еден ден многу јака популарност стекнува.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.509
Заборавив на дечково, остана на тој пат.. алав да му е

Како дете оваа песна ја слушав :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.864
Поени од реакции
7.552
Би сакал да направи некоја песна на македонски јазик.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom