Битола

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Случајно на ФБ налетав на Italia Sport Bitola.
Сакам повеќе да ми кажете за продавницата (веродостојност, оддалеченост од центарот) гледам продаваат спортска опрема од Асикс, Дијадора. Благодарам однапред.
Продавницата е карши поштата,во високата зграда(не можиш да ја промашиш),или уште попрецизно карши Ајчо пекарата.
Нема шанси да не ја најдиш,само прашај кај е Ајчо ќе ти кажат сите шо ќе ги прашаш,и одма на 10 метра од Ајчо од спротива е дуќанот.
Ако не си од Битола ова е едно 200 метри од Широк Сокак,од главниот плоштад кај шо е паркингот,десно по една споредна улица се оди,и само право до високата зграда,или пак ако се ориентираш попрецизно од Стаклената Зграда едно 100 метра од спротива,има и платен паркинг одма до зградата,тука е и Комерцијална Банка,уште попрецизно така ќе најдиш,Комерцијална банка е од левата страна на зградата,продавницата е од десната страна на зградата..
П.С.
Иначе нема страна на ФБ по ова име,баш сеа проверив.
П.П.С.
Кога ќе одам натаму од утре некој ден ќе влезам баш да видам шо има,па да се види од прва рака дали вреди нешто да се купи или не.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Продавницата е карши поштата,во високата зграда(не можиш да ја промашиш),или уште попрецизно карши Ајчо пекарата.
Нема шанси да не ја најдиш,само прашај кај е Ајчо ќе ти кажат сите шо ќе ги прашаш,и одма на 10 метра од Ајчо од спротива е дуќанот.
Ако не си од Битола ова е едно 200 метри од Широк Сокак,од главниот плоштад кај шо е паркингот,десно по една споредна улица се оди,и само право до високата зграда,или пак ако се ориентираш попрецизно од Стаклената Зграда едно 100 метра од спротива,има и платен паркинг одма до зградата,тука е и Комерцијална Банка,уште попрецизно така ќе најдиш,Комерцијална банка е од левата страна на зградата,продавницата е од десната страна на зградата..
П.С.
Иначе нема страна на ФБ по ова име,баш сеа проверив.
П.П.С.
Кога ќе одам натаму од утре некој ден ќе влезам баш да видам шо има,па да се види од прва рака дали вреди нешто да се купи или не.
Ако ја посетиш деновиве пиши ми да знам ако е веродостојна ( да не е Шутка Трејд ) кога ќе одам накај Битола да ја посетам :) .
ЕВЕ https://www.facebook.com/Italia-Sport-344966789217612/
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Ако ја посетиш деновиве пиши ми да знам ако е веродостојна ( да не е Шутка Трејд ) кога ќе одам накај Битола да ја посетам :) .
ЕВЕ https://www.facebook.com/Italia-Sport-344966789217612/
Бев вчера,според мене не вреди да се купи нешто,барем за мој вкус немаше ништо.
Не сум стручњак да оценам дали се оригинали или не,со италијански брендови неам искуство,ама искрено мене ништо не ме бендиса.
Додуша немаше ни некој избор,неколку пара тренерки,само еден сет тренерки Диадора(памучни)плави,мислам ги има и на сликата на ФБ колку толку личеа на нешто..
Друго имаше некои дуксери,се на се слаб избор.
Од јакни имаше повеќе,ама ниедна не ми фати око,не беа по мој вкус.
И 10 ина патики,Quasics,Joma ,ама и од нив не ме бендиса ништо.
Единствено добро е шо цените не се нашминкани,како на пример во Спортвижн и слични продавници,до кај 3000 се движеа сите цени.
П.С.
Ако не се лажам во Интерспорт имаа некои италијански брендови како Гивова на пример.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Бев вчера,според мене не вреди да се купи нешто,барем за мој вкус немаше ништо.
Не сум стручњак да оценам дали се оригинали или не,со италијански брендови неам искуство,ама искрено мене ништо не ме бендиса.
Додуша немаше ни некој избор,неколку пара тренерки,само еден сет тренерки Диадора(памучни)плави,мислам ги има и на сликата на ФБ колку толку личеа на нешто..
Друго имаше некои дуксери,се на се слаб избор.
Од јакни имаше повеќе,ама ниедна не ми фати око,не беа по мој вкус.
И 10 ина патики,Quasics,Joma ,ама и од нив не ме бендиса ништо.
Единствено добро е шо цените не се нашминкани,како на пример во Спортвижн и слични продавници,до кај 3000 се движеа сите цени.
П.С.
Ако не се лажам во Интерспорт имаа некои италијански брендови како Гивова на пример.
Како што можам да заклучам "не те фати око" :) Ок фала на услугата поздрав.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Хаха,дали да се смеј чоек или да плачи,појќе за ова второто е дојдена работата.:tapp:
80% "честитката"му беше политичка кампања:busi:Ејј дури и во овај момент гледај го бе шо збора,ццццц:popce:,и не е ни чудо појќе шо никој го нејќи,и за некој месец уште појќе ќе се потврди оваа констатација.
Па уште на крајот на своето СЕЛФИ ЕКСПОЗЕ рече СО НОВИ "УСПЕСИ"ЌЕ СЕ ВИДИМЕ СЛЕДНАТА ГОДИНА:sramezliv:,овај со цел памет планира да остани на удобната фотеља:pos:..
Ааааааа:uzi: ќе си мавам сам клоци.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
ИзѕемавНе море јеееј,бамуја.:ROFLMAO:
Иако се сомневам дека и појќе од -23 беше,во 10 сабајле -19 в кола беше температурата,и то сонце пукаше:icon_mrgr:
И никому ништо,коли се движат,кафе се пие надвор и слично,типичен битолски зимски ден.:masa:
15873191_1237080069704341_1754064016042418567_n.jpg
 
Z

ziko bt

Гостин
http://tvorbis.com.mk/?p=45297
Новото кино „Манаки“ има површина од 378 метри квадратни, вклучувајќи ја салата за проекција на филмови која што има капацитет од 150 седишта. Објектот има музејски простории, заедно со планираните восочни фигури на браќата Манаки. Градбата ја следи автентичната архитектура на некогашниот објект, кој бил срушен во 1939 година. За реализација на целиот зафат беа потребни повеќе од пет години и финансиски средства од околу 30 милиони денари.


На Скопје му го сменаа личниот опис во рок од 5 години, а овде 5 години му требаа да изградат куќа од 2 спрата. Двојче и Дпмне во најдобро светло.:bravobe:
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840

Има нешто што се вика Просечен Дневен Годишен Сообраќај, ако како показател се земе тој во предвид тоа значи дека пар/непар мерката е уствари распар ефект, минимален или занемарлив. Од др страна ако се земе во предвид зголемената употреба на фосилни горива за греење, посебно во Централно Градско Подрачје каде доминира колективното домување-зградите, тогаш единствена мерка е централното греење или конечно да се осмели некој да каже топлификација во Битола, сосема др дискусија е зошто расте употребата на фосилни горива за греење покрај енормниот пораст на цената за истите- згора на тоа и драматичен пораст на цената на ел. енергија. Битола е жртва на производството на ел. енергија за цела Македонија, тоа е факт, само никој не се осмелува да ги анализира показателите, не да се потпре на статистички податоци, да направи анализа независна. Изградба на централно греење барем за ЦГП каде веројатно е највисок степенот на загаденост не е кој знае што, преку мисијата на ЕУ мислам дека може да се допре до куп специјализирани институции низ ЕУ, и тоа може да биде скоро џабе, ако има воља и желба, без да се мисли како да се направи арамилук може сето тоа да се изведе многу брзо...
Најбрза мерка им е повластена цена на ел. енергија за Бт и околината, и додатно субвенционирање на истатата за градските зони со највисок степен на загадување, инстант мерка ако се спроведе транспарентно шо кај нас тешко изводливо, може да има некој видлив ефект, долгорочно решение секако дека не е. Под услов транспарентно да се изведе, во спротивно арамилук, изгубени средтсва со занемарлив ефект...
Наместо да им даваат на чорбаџиите да градат златен рид на Тумбе Кафе, ако некој има добри намери кон Битола и Битолчани, пренамена на земјиштето и создавање на огромна рекреативна зона, продолжување на Градскиот Парк, чисто како како ретрибуција за РЕК Битола и последиците, сето тоа да биде изведено со пари од ЕЛЕМ, транспарентно до денар, од пилот студија до реализација детално да се информира јавноста. За почеток...
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840

Overkill :чда:
 
Последно уредено:

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
ах колку греој е ова владе, со секој поминат ден победно фигурче го гледам, пес да те еби лајно едно
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Моментот кога ќе помислиш ОД ОВА НЕ МОЖИ ПОЈЌЕ ОДИ НА ПОЛОШО:facepalm:,и нормално,Владе пак со изненаЏЕЊЕ.:zloo:
Не вреди да се коментира,секој натамошен коментар е излишен:popce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom