Бизнис план

Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Продавница да, ама што би продавал?
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Друга група во класот има за канцелариски мебел и доби негативни критики. Ми треба нешто поатрактивно. Една соученичка имаше за чевла-штикла.
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
181
Поени од реакции
155
Иднината на македонското претприемништво делува како смогот во Скопје.
 

Muki-20

Маркетинг и финансиски консултант
Член од
12 мај 2012
Мислења
253
Поени од реакции
72
SomebodyUnique пријателе, упорен си да дојдеш до добра бизнис идеја, еве моја помош како да дојдеш до посакуваната бизнис идеја: Одговорете на следниве 50 прашања за да ја обликувате вашата бизнис идеја.

Второ, Ти си ученик или студент, се плашиш дека ќе ти биде намалена оцената, што оцена имаш?? Пријателе, потрудисе самиот да дојдеш до вистинската бизнис идеја, верувај можеби овој бизнис план ќе те потикне во иднина таа бизнис идеја која ќе ја опфатиш во вашиот бизнис план, да ја реализираш и да станеш успешен претприемач.

Или истражи малце има и тука на Кајгана на повеќе теми од страна на членовите презентирани бизнис идеии, можеби една од нив ќе ви се допадне и ќе почнеш самиот да си го пишуваш бизнис планот.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Колку плитко размислувате. Ви кажав не треба да ми дајте ГОТОВ бизнис план, туку една ебена идеја пошто не ми текнува никако.
Крематориум.
Широко и перспективно поле за работа.
Ќе се поврзеш со поповите и ќе ги ставиш на провизија. Па со ДОМ и Лилето за ширење на екологија. Па со Градски власти за решавање на проблем со земјиште. Ќе те подржат сите....
Мислам дека и монопол ќе бидеш
Едино ова исселувањето на народов може да ти поремети планови во иднина.....
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Ми текна нешто вакво: производство на подни плочки што имаат вградено некој уред што чекорите на нив ќе ги претвора во електрична енергија. Возможно е ова, за да ја разработам идејава?
 

Muki-20

Маркетинг и финансиски консултант
Член од
12 мај 2012
Мислења
253
Поени од реакции
72
Ми текна нешто вакво: производство на подни плочки што имаат вградено некој уред што чекорите на нив ќе ги претвора во електрична енергија. Возможно е ова, за да ја разработам идејава?
Па се е возможно доколку е изводливо :)
 

Muki-20

Маркетинг и финансиски консултант
Член од
12 мај 2012
Мислења
253
Поени од реакции
72
Веќе го направив, finally!!!
Што направи Бизнис план или ја реализира твојата бизнис идеја??
За неполни 19 часа тешко се пишува бизнис план, ниту не е возможно да завршиш со реализирање на бизнис идеата. Стварно не ми е јасно... би сакал да ни кажеш подетално за што станува збор :)
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Го направив бизнис планот т.е. не го направив цел туку до каде што ни беше речено, односно првите три чекори.
 

Muki-20

Маркетинг и финансиски консултант
Член од
12 мај 2012
Мислења
253
Поени од реакции
72
Се надевам дека ќе биде позитивен оценет :)
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
за утре имам да презентирам бизнис план а уште не сум почнал. дај пратете некој готов...
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
ako ima nekoj gotov biznis plan neka mi prati mi trebaa.... fala odnapred. ....;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom