Бивши Авганистанци на форумот(KBR,FLUOR,DYNCORP,PAE,SUPREME,ECOLOG,I PO NEKOJA DRUGA KOMPANIJA)

Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Ме изреволтира босанскиот форум slobodni.ba па си дадов за задача зошто да не?Зошто немаме во Македонија еден таков форум каде ке спделуваме искуства,контакт адреси,моментални понудаи за работа добиени лично или преку пријатели како и добра можност за оние кои допрва сакаат да го пробаат вкусот на прашината и спиењето во шатори.

Моментално PAE активно регрутира потенцијални кандидати за Ирак и тоа на неколку локации.Јас вчера имав телефонски повик од регрутер од ПАЕ за позиција Електричар-Леад,така се води позицијата.Платата е за жал на нас сите кои сме осетиле како е да се заработува 46К и повеке,само 16К на годишно ниво со 25% уплифт на годишната плата.Еве контакт адреса па пробајте.....



Mohammed Abdul Quadher |Recruiting Coordinator
1707, 1 Lake Plaza, Cluster T, Jumeirah Lakes Towers
Dubai, United Arab Emirates
Phone:+971 (0)4 405 8970
Mohammed.quadher@pae.com

Исто така SOSI регрутира за Ирак и тоа за два кампа и тоа Taji и Balalaya.Платите се подобри во однос на ПАЕ но се со привремен контракт(90-120 дена) со можност за продолжување на договорот.Пробајте.....


Mrs. Wasan Kasselian

Senior Recruiter

SOS International LLC

Main: (703) 774-1801 x 1048

Direct: (703) 774-1833

Fax: (571) 299 -1073

Skype, Wkasselian

www.sosi.com

Еве нешто конкретно што се надевам дека ке привлече ваше внимание,па повелете постирајте ваше искуство и огласи кои го заслужуваат нашето внимание......

За останатите кои прв пат ке ја прелистуваат темата и немаат никакво искуство во Блискиот Исток нека се воздржат од коментарите во стилот,а бе мали пари,опасно е и сл,зошто во моментот се што е над 0 заработка и над 200 евра плата е подобро од се,нели......
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Седи си дома со 200 евра плата и не ја спамувај темата со глупави пораки.Ке го замолам админот на форумот да ги брише ваквите коментари зошто се невкусни а темата е за оние кои веке биле таму,а и за оние кои имаат намера да заминат таму.....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.799
Невкусно е тврдењето дека све е боље од нула заработка и 200 евра плата.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Бев и поработив пред 10тина години...Катастрофа е платата моментално, треба човек да е очаен и заглавен до немајкаде да се согласи за таа сума да ризикува здравје и живот по пустини.
Навистина не сум во тек за да помогнам со контакти на некој, мене последно ме исконтактира Dyn Corp во 2013та, ама тие ми понудија 48-9 К годишна плата што е сума до некаде вредна за ризикување.
На еден пријател му средував пред неколку години резиме и тој замина преку нив за слична сума, слично и еден школски кој е во Авганистан за Fluor.
Така ако некој е заинтересиран нека се обиде преку овие две фирми.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Невкусно е тврдењето дека све е боље од нула заработка и 200 евра плата.
Тоа од лично искуство или од рекла казала,така?
Значи за тебе заработка поголема од 200 евра за 5-6 пати а 1000 пати поголема од 0 е невкусно тврдењето,така?

Сакаш да ме убедиш дека оние кои одат да заработат 5-6 пати поголеми плати од 200 евра се глупави а ти си паметниот што седиш тука за 200 евра.....

Задржи си го мислењето за тебе,ок.....[DOUBLEPOST=1435824609][/DOUBLEPOST]
Бев и поработив пред 10тина години...Катастрофа е платата моментално, треба човек да е очаен и заглавен до немајкаде да се согласи за таа сума да ризикува здравје и живот по пустини.
Навистина не сум во тек за да помогнам со контакти на некој, мене последно ме исконтактира Dyn Corp во 2013та, ама тие ми понудија 48-9 К годишна плата што е сума до некаде вредна за ризикување.
На еден пријател му средував пред неколку години резиме и тој замина преку нив за слична сума, слично и еден школски кој е во Авганистан за Fluor.
Така ако некој е заинтересиран нека се обиде преку овие две фирми.
И прифати за Дајнакорп 2013 или си од оние КБР-овци кои не се валкате за под 70К,така?

Ако рачунаш плата од 1800 евра катастрофа,тогаш плата од 10 000денари што е?Убавина.....
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
И прифати за Дајнакорп 2013 или си од оние КБР-овци кои не се валкате за под 70К,така?

Ако рачунаш плата од 1800 евра катастрофа,тогаш плата од 10 000денари што е?Убавина.....
Небитно...Муабетот ми беше дека до пред некое време имаше поголеми плати за ваква работа.
Не можеш така да споредуваш...Според мене живот во пустина во шатор каде што надворешни температури се над 40 ако нема песочна бура и работно време од12/7 одвоен од секаква цивилизација вреди многу повеќе од тоа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.799
Значи за тебе заработка поголема од 200 евра за 5-6 пати а 1000 пати поголема од 0 е невкусно тврдењето,така?
Па да речеше вака ќе се сложев, но ти еве што рече:
...зошто во моментот се што е над 0 заработка и над 200 евра плата е подобро од се,нели......
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Па да речеше вака ќе се сложев, но ти еве што рече:
Хахахахахахахахаха......ај прочитај поубаво или избриши ги очилата[DOUBLEPOST=1435830628][/DOUBLEPOST]До модераторот на форумот....Братче бриши ја темава зошто има деф идиоти кои ке упропастат се на овој форум.Нека скапат тука за 200 евра плата и нека мислат дека име супер.А оние кои се сериозни и сакаат да заработат пари слободно нека ми пишт порака,ке им помогнам во секое време со совети и контакт адреси.....
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
А ти друже иди во Ирак да ти ја сечат главата. Кој разумен иде во Ирак или во блиски исток сега ?
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
А ти друже иди во Ирак да ти ја сечат главата. Кој разумен иде во Ирак или во блиски исток сега ?
И сега за жал покоен пријател со кого поминавме 3 години во пустината погина во сообракајка со мотор во 2013 во Скопје.И сега шо праиме,а?Друг му ја исече главата......[DOUBLEPOST=1435831051][/DOUBLEPOST]До админот....Братче бриши темата,џабе ке се нервирам....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.799
...зошто во моментот се што е над 0 заработка и над 200 евра плата е подобро од се,нели......
Значи за тебе заработка поголема од 200 евра за 5-6 пати а 1000 пати поголема од 0 е невкусно тврдењето,така?.....
Твојот втор пост зборува за плата поголема од 200 евра 5-6 пати, а првиот за плата само поголема од 200 евра. Првиот пост ти зборува за заработка поголема од 0, а вториот за заработка поголема од 0, 1000 пати.
Двата поста не ти се исти, а тој на кој реагирав ме потсети на извиканата реплика на владините мегафони, за тоа како плата од 10.000 денари за работа у три смени у невозможни услови е подобра од 0, а сепак сите тие кои тоа го зборат ги местат своите газови у администрација.

И никаде не реков дека е лоша идејата да се оди во Афганистан да се работи. Пола Куманово и Паланка успеаја да преживеат од ова. Загрижува фактот дека до толку ја посраа државата, до толку го донесоа сопствениот народ во безизлезна сиуација, што е приморан на најбедните, најопасните места на планетава да ја бара егзистенцијата.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Твојот втор пост зборува за плата поголема од 200 евра 5-6 пати, а првиот за плата само поголема од 200 евра. Првиот пост ти зборува за заработка поголема од 0, а вториот за заработка поголема од 0, 1000 пати.
Двата поста не ти се исти, а тој на кој реагирав ме потсети на извиканата реплика на владините мегафони, за тоа како плата од 10.000 денари за работа у три смени у невозможни услови е подобра од 0, а сепак сите тие кои тоа го зборат ги местат своите газови у администрација.

И никаде не реков дека е лоша идејата да се оди во Афганистан да се работи. Пола Куманово и Паланка успеаја да преживеат од ова. Загрижува фактот дека до толку ја посраа државата, до толку го донесоа сопствениот народ во безизлезна сиуација, што е приморан на најбедните, најопасните места на планетава да ја бара егзистенцијата.
Воздржи се од коментари каква е државата.Темата е јасна и нема потреба да објаснувам понатаму.Ако си за заработка поголема 5-6 пати од оние бедни 200 евра што ги заработуваш тука во Мк,си добредојден,ако не не спамирај ок.....

И друго да разјасниме една работа.Не ги вади од контекст моите коментари.Поубаво ке ти биде да или се сконцетрираш на темата ако си заинтересиран а ако не пак ке повторам не спамирај....

Темата ја отворив за оние кои веке беа таму да се сподели ново искуство или контакти од регрутери.Оние кои сакаат да се придружат се добредојдени,а оние кои само ке ке****ааат можат слободно да си заминат.....[DOUBLEPOST=1435831507][/DOUBLEPOST]
Небитно...Муабетот ми беше дека до пред некое време имаше поголеми плати за ваква работа.
Не можеш така да споредуваш...Според мене живот во пустина во шатор каде што надворешни температури се над 40 ако нема песочна бура и работно време од12/7 одвоен од секаква цивилизација вреди многу повеќе од тоа.
Судејки според твојот аватар немам коментари.....Седи си со 100 денари на кафе цел ден,и сонувај дека еден ден ке возиш кола од 100000евра,а остави ги другите да го претворат тој сон во јаве ок
 

Kajgana Shop

На врв Bottom