Берово

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
јас сакам да одам за две-ттри недели во Берово,на езерото,гледам на интернет има убави вили,би сакала таму да престојувам,некој да каже нешто за ова??
Добра или лоша идеја???
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Има ли некој што може да ми препорача конкретно пристојно место за ноќевање, 1-2 ноќи покрај езерото до Берово за пристојна цена? Пред 2 години бев, ама цените беа 400-450 ден. од кревет за ноќ што е поскапо од Охрид за време на сезона, додека условите беа полоши од охридските во просек.
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Беровчанки имаат најубави ц**ки во мак!
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Мале мале колку само добро изглеа.

 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.257
ami nasaran koga stanuvaat ., se vo panica za mezeluk meshaat., berovchankite;)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
За Берово можам да кажам дека е еден од најубавите градови во источна Македонија. Чист воздух, со голема концентрација на кислород, а и кон беровско езеро е исто прекрасно. Многу убав крај, таму под малешевијата.

Еве три (мои) фотки од центарот на градот, прекрасно е среден.


 
Член од
23 април 2012
Мислења
44
Поени од реакции
38
Ка така никуј ошче до са за Берово да не е напишал тема??
Шо да ви кажувам за Берово,град за милина,ногу е малечок ама свето тука си мирно живеат,има са за са некаде околу 10.000 свет а со се селата околу 15.000 а мош и повече.Се е природа,најчистие воздух тука че го најдете.Плоштад еден си имаме шо да правиме малечок ни е градо,гордееме се со немаме шиптаре и некак се спротиставуваме на бугарските пропаганди.Тука,лек за секоја болест ви е рачијата и сирењето па затова секоа втора фамилија имаа сливи за да варат рачија.Народо ни е еден од најдруштвените свет шо мош да постоат а и цените са ногу ниски(водка 40 денара,узото 30 денара,коњак 50 денара ајде па и нескафе 50 денара кока кола 40 денара итн).Оти сме малку,се на се си имаме 5 кафичи(3 поголеми) 1 бар и еден стриптиз клуб а кафани и ресторани колку искаш.Имаме си езеро за милина,тамо е прекрасно.Вреди да посетите :D
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
ЈАооо Берово е фантастично место за одмор.Еднаш јас со тебе настрадав хахаха ког ами понуди од таа ракијата што е (сливкова да не беше??) татко ти што ја произведувал кога ме однесовте на риби кога ве видов како се капете во браната свет ми се заврте.Цените се стварно ниски и таму луѓето живеат во хармонија.Имам баба и дедо таму и тоа лето обавезно идам Рачијо да си знаеш па да видам колку си се променил за една година :P поздрави ги другите
 
Член од
23 април 2012
Мислења
44
Поени од реакции
38
Еее нека има нова тема сега,таа е изветреала и плус не ја пишал беровец
--- надополнето: 24 април 2012 во 15:01 ---
ЈАооо Берово е фантастично место за одмор.Еднаш јас со тебе настрадав хахаха ког ами понуди од таа ракијата што е (сливкова да не беше??) татко ти што ја произведувал кога ме однесовте на риби кога ве видов како се капете во браната свет ми се заврте.Цените се стварно ниски и таму луѓето живеат во хармонија.Имам баба и дедо таму и тоа лето обавезно идам Рачијо да си знаеш па да видам колку си се променил за една година :P поздрави ги другите
гроздова беше бе каква сливова хехех.В браната е ризично да ве предупреда не се банете кои и да одите тамо може само на старие пат оти инак влече струјата.
Инак баба ти и дедо ти остареа ти додека да дојдеш да ги видиш.Това лето те чекам и това сос момата :D
 
Член од
20 април 2012
Мислења
28
Поени од реакции
46
Ка така никуј ошче до са за Берово да не е напишал тема??
Шо да ви кажувам за Берово,град за милина,ногу е малечок ама свето тука си мирно живеат,има са за са некаде околу 10.000 свет а со се селата околу 15.000 а мош и повече.Се е природа,најчистие воздух тука че го најдете.Плоштад еден си имаме шо да правиме малечок ни е градо,гордееме се со немаме шиптаре и некак се спротиставуваме на бугарските пропаганди.Тука,лек за секоја болест ви е рачијата и сирењето па затова секоа втора фамилија имаа сливи за да варат рачија.Народо ни е еден од најдруштвените свет шо мош да постоат а и цените са ногу ниски(водка 40 денара,узото 30 денара,коњак 50 денара ајде па и нескафе 50 денара кока кола 40 денара итн).Оти сме малку,се на се си имаме 5 кафичи(3 поголеми) 1 бар и еден стриптиз клуб а кафани и ресторани колку искаш.Имаме си езеро за милина,тамо е прекрасно.Вреди да посетите :D
Racija доколку си ги прочитал правилата на форумов,ќе сфатеше дека Македонскиот е задолжителен на овој форум и евентуално англиски може да се користи,но други
јазици не се дозволени,па затоа пишувај на јазик на кој сите ќе можат да те разберат,мислам ништо лично ова сфати го како најдобронамерен совет:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom