Берење плодови во одредена држава

Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Mi kazaaa deka imalo kroenje, sobiranje granki ,vrzuvanje na lozjata , stolbovi ispravanje kaj nesto oslabnalo
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Mi kazaaa deka imalo kroenje, sobiranje granki ,vrzuvanje na lozjata , stolbovi ispravanje kaj nesto oslabnalo
Сработено е тоа другарче веќе,изгледа немаш работено лозје.
У плевење имаш чистење на корен,имаш дупли пупки по прачката се кинат неплодни се оставаат плодните,после како растат прачките се исправаат низ жиците итн итн...
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338

E kako se raboti se prska[DOUBLEPOST=1427572576][/DOUBLEPOST]
Сработено е тоа другарче веќе,изгледа немаш работено лозје.
У плевење имаш чистење на корен,имаш дупли пупки по прачката се кинат неплодни се оставаат плодните,после како растат прачките се исправаат низ жиците итн итн...
Сработено е тоа другарче веќе,изгледа немаш работено лозје.
У плевење имаш чистење на корен,имаш дупли пупки по прачката се кинат неплодни се оставаат плодните,после како растат прачките се исправаат низ жиците итн итн...

Fala na odgovorot eden me laze da odime vo Italija na sobiranje pracki i td itd sega mi e se pojasno[DOUBLEPOST=1427572665][/DOUBLEPOST]
Сработено е тоа другарче веќе,изгледа немаш работено лозје.
У плевење имаш чистење на корен,имаш дупли пупки по прачката се кинат неплодни се оставаат плодните,после како растат прачките се исправаат низ жиците итн итн...

aaa toa se nozici se raboti
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Шо ти се плашеш од мотика?
Па има и мотика бе другар,јас имам копано 35 дена младо лозје.

Ne ne ne se plasam sum rabotel i toa mada ne sum nekoj specijalist po kroenje a imam lozje
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
E kako se raboti se prska[DOUBLEPOST=1427572576][/DOUBLEPOST]




Fala na odgovorot eden me laze da odime vo Italija na sobiranje pracki i td itd sega mi e se pojasno[DOUBLEPOST=1427572665][/DOUBLEPOST]


aaa toa se nozici se raboti
Па мош да има кај тај дека ве вика,не е секаде искроено и не се извлечени прачките.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Со бугарски пасош одам.
 
Член од
18 јуни 2015
Мислења
6
Поени од реакции
1
Дали може некој да ми појасни за одење на берба на маслинки или портокали во Грција..? Кога се оди, дали на своја рака или преку агенција или човек? Ми велат да не се иде на своја рака бидејки без да знаеш грчки џабе ти е...
Има ли некој некакво искуство, ајде споделете...
 
C

cige

Гостин
Плевење е чистење на трева со мотика, ашов, дикел или некое слично орудие
 

Kajgana Shop

На врв Bottom