Бело прање

Р

~~РубинРед~~

Гостин
Додека имав бело прање јас користев течен сапун Kristina од ментол.
Во зелено шише и е многу ефикасен, за 2-4 Недели ми помина.
И од тогаш ретко да се случи да имам.
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
A да пробате да си помогнете со ова на пример?

 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
може да се дојде до инфицирање на пенисот ако не се користи кондом и секако пред тоа женското има некоја инфекција и тогаш течноста добива чуден мирис кога мокриме не пече бојата станува потемна
но доколку нема никаква инфекција не е ништо заразливо тоа го има секоја жена и нема врска со сексот
И мене мнг ме интересираше поставеното прашање,фала на одговорот.
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
И мене мнг ме интересираше поставеното прашање,фала на одговорот.
Сум слушнал за едни влопшки од фирмта виналите, се викаат анион и овие влошки во средината имаат чип анјонски кои еве скратено да раскажам, чипот делува антибактериски и антимикотично(се надевам сум јасен), и спречува инфекции, помагаат навистина дури ги користат за се и сешто, анионите се неверојатно нешто ете прочитајте изгуглајте ќе видите, влошките се 310 денари , што не е многу, кога може да дадете за шминки зошто не и да инвестирате во вашето здравје
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Бело прање,бело срање,бели патики што смрдат,и комшии сите на кај нас што прдат.
Јес да е оф топик али така ми дојде.Студени Нозе :)
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Moже да ми објасни некој шо е то? Не знам јебига ... 17 год имам, машко сум, не знам што е тоа ... се дешава .. :icon_mrgr:
Тоа ти е брат изцедок кај жените од вагината заради инфект.Постојат 6 разреди на таа инфекција:

1)Е нормален т.е содржи мал број на леукоцити,повеќе епителни клетки,мал број на бактерии и добар број на лактобацили.
2)Пореметена флора т.е малку лактобацили,бројни различни бактерии,зголемени леукоцити и малку епителни клетки
3)Бактериски колпитис т.е превладува различна вагинална флора,бројни леукоцити,нема лактобацили
4)Гонококи и бројни леукоцити
5)Трихомонас вагиналис,бројни леукоцити
6)Кандида*редко леукоцити и епител,мицели...

Фората е ова: Лактобацилите во вагината ја држат ПХ вредноста на вагината 3,8-4,5 т.е предоминантно кисела(оваа ПХ вредност ја творат лактобацилите со кои се хранат со епителните клетки и творат млечна киселина).Алкалните сапуни,намалениот естроген,широкоспектарните антибиотици,лачењето на алкална слуз од страна на вратот(при цервицитис на пример)-може да ја поремети ПХ вредноста и со тоа да формира перфектен медиум за ширење на разноврсните бактерии.

Хинт:
Доколку изцедокот има мирис на риба,хомоген,вагината невоспалена(се работи за бактериска вагиноза од 3 разред и се користат антибиотици како метронидазол и клиндамицин локално.Ако е неуспешно системски облик т.е пер ос*таблетки.

Изцедокот сираст,бел,без мирис/воспалена вагина,вулвата поцрвената,неподносливо чешкање-Тогаш се работи за кандида *Појавата е почеста кај имуносупресивните т.е слаб имунски систем,диабетичари,користење на широкоспектарни антибиотици,влошки...
Лечење:добра хигиена,избегавајте миење на вагина со алкални средства,земите предоминатно ацидни средства т.е hygiene.
Антимикотик т.е флуконазол*вагиналети и креми.

Изцедокот зеленкаст,специфичен сладок мирис/трихомонас вагиналис-воспалена вулва,вагина,врат на матката.Лечење со антибиотик*метронидазол и клиндамицин(двата партери бидејќи е СПБ).

И.Т.Н :)
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0

здраво, имам проблем кој мислам дека се должи на некаква инфекција, ке се обратам тука ако знае некој да ми кажи .. значи од последниот однос до денес има околи 5 дена секој ден ми се јавуваат некој мачнини претежно во долниот дел на стомакот, a и следните денови после односот на сабајле ми течеше како бела материја нешто .. а додека болките во стомакот ми се јавуват на поручек некаде , а исто така и слаб апетит имам .. на гинеколог планирам да одам овие дена, а инакѕ некако страв ме фака.. ако можи некој да кажи ако имал слично искуство со ова.. фала однапред
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
здраво, имам проблем кој мислам дека се должи на некаква инфекција, ке се обратам тука ако знае некој да ми кажи .. значи од последниот однос до денес има околи 5 дена секој ден ми се јавуваат некој мачнини претежно во долниот дел на стомакот, a и следните денови после односот на сабајле ми течеше како бела материја нешто .. а додека болките во стомакот ми се јавуват на поручек некаде , а исто така и слаб апетит имам .. на гинеколог планирам да одам овие дена, а инакѕ некако страв ме фака.. ако можи некој да кажи ако имал слично искуство со ова.. фала однапред
Најдобро е да се исконсултираш со гинеколог. Нека не те фаќа страв, може да не е ништо сериозно па џабе да паничиш.
 
Член од
3 април 2012
Мислења
28
Поени од реакции
19
Сум слушнал за едни влопшки од фирмта виналите, се викаат анион и овие влошки во средината имаат чип анјонски кои еве скратено да раскажам, чипот делува антибактериски и антимикотично(се надевам сум јасен), и спречува инфекции, помагаат навистина дури ги користат за се и сешто, анионите се неверојатно нешто ете прочитајте изгуглајте ќе видите, влошките се 310 денари , што не е многу, кога може да дадете за шминки зошто не и да инвестирате во вашето здравје
Каде може да се набават овие влошки?
 
Член од
5 декември 2013
Мислења
32
Поени од реакции
8
А колку време треба по правило да трае белото прање за време на овулација?
 
L

lady fairy

Гостин
А колку време треба по правило да трае белото прање за време на овулација?
Белото прање си е бело прање, резултат од зголемено присуство на кандида или инфекција во вагината и не е нормално да го имаш, а зголемен секрет на вагината во време на овулацијата е нешто сосема друго и отприлика трае 2 дена .
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
30
Поени од реакции
100
Имам проблем и јас... :(
Имам ептен бело прање и мислам дека и на километа се осеќа мирисот. :mad:
Порано немав, сега последно време да... :( Решение нешто?
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Имам проблем и јас... :(
Имам ептен бело прање и мислам дека и на километа се осеќа мирисот. :mad:
Порано немав, сега последно време да... :( Решение нешто?
Оди на гинеколог, направи тестови. Може имаш закачено некој бактерија, како кандида на пример.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom