Белгиски „Ван Хол“

Член од
31 јануари 2013
Мислења
51
Поени од реакции
13
Белгиската компанија „Ван Хол“ денеска објави оглас со кој бара кадар за 35 работни позиции во својата фабрика „Ван Хол Македонија“ што ја гради во Технолошко индустриската развојна зона - Скопје 2 во Бунарџик. Што мислите,
колкава би била платата за електричари, авто лимари,заварувачи?Дали би била поразлична од другите сервиси?
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
51
Поени од реакции
13
nema sansi da vlezes brat bez razlika kolkava e platata
ovoj oglas e samo za partiski vojnici i gragani od opstina ILINDEN veruj od sigurni informacii ti kazuvam
Ништо чудно братче, но сепак треба луѓе за работа, а не легачи по цел ден што седат.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Платите кај тој тип инвеститори се со почетна вредност од 200-250 Евра, не очекувај којзнае колкава плата, небитно што може да се работи за некоја позната фирма. Тие фаци не доаѓаат овде за да Ти дадат 3 000 Евра плата, туку колку е можно помалку, како што е случајот со кинеската етина работна рака.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
15 000 почетна плата, е сега не знам дали за сите работни места, како и да е, така слушнав и така пренесувам (као инфото е протечено од луге на високи места)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Исти кур како кромберг и шуберт , дадоа по 500 евра минимум плата. Дојдоа од влада зашо ги прибраа цело повардарие, вработија луѓе кадри, сите сакаа поголема плата и многу нормално се префрлија во фабрикава. Дојдоа пичкарошине од влада, дека нели они врзани со винарииве и производителиве, им објаснија дека крадат кадри со плата ( ЕБЕЊЕ У МОЗОК ) , им ја спуштија платата на минималка 9000 колку што била и кај сите. Преку курот и фабрики и се нека се гонат у пичку матер кога 150 ќе биде зејтин до мај, што кој кур носат инвестиции. Еднаш еден мудар човек рече : "КОЈ МУ КУР БИЗНИС" ??? и у право беше ...
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
51
Поени од реакции
13
Платите кај тој тип инвеститори се со почетна вредност од 200-250 Евра, не очекувај којзнае колкава плата, небитно што може да се работи за некоја позната фирма. Тие фаци не доаѓаат овде за да Ти дадат 3 000 Евра плата, туку колку е можно помалку, како што е случајот со кинеската етина работна рака.
3000 евра немаат плати во ЕУ, па не овде :D
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
23
Поени од реакции
9
Vo Oktomvri 2012 konkurirav za Warehouse Supervisor na oglasot objaven od Van Holl. Iako gi ispolnuvav site uslovi od konkursot pa duri i poveke od toa, osven potvrdniot mail deka ja imaat dobieno mojata aplikacija nikakov drug odgovor nemam dobieno od Van Hool. Ne znam na koj princip im funkcionira HR-ot ama mislam deka rabotnoto iskustvo na kandidatite ne im e voopshto biten. Kako potvrda za toa ke vi kazham deka konkurirav so poveke rabotni godini iskustvo otkolku baranite za opishanata rabotna pozicija i toa steknati vo stranska firma.
Ne sakam da sudam no sepak mislam deka si drzhat voda tvrdenjata na ”bokser-mk”.
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
Vo Oktomvri 2012 konkurirav za Warehouse Supervisor na oglasot objaven od Van Holl. Iako gi ispolnuvav site uslovi od konkursot pa duri i poveke od toa, osven potvrdniot mail deka ja imaat dobieno mojata aplikacija nikakov drug odgovor nemam dobieno od Van Hool. Ne znam na koj princip im funkcionira HR-ot ama mislam deka rabotnoto iskustvo na kandidatite ne im e voopshto biten. Kako potvrda za toa ke vi kazham deka konkurirav so poveke rabotni godini iskustvo otkolku baranite za opishanata rabotna pozicija i toa steknati vo stranska firma.
Ne sakam da sudam no sepak mislam deka si drzhat voda tvrdenjata na ”bokser-mk”.
И јас аплицирав за истата позиција и имав исто мислење како тебе као ако си обичен смртник без партиска книшка немаш шанси... и да не веруваш ме викнаа на интервју у тоа зградата карши соборен храм каде имаат канцелариии ама јас зашто не очекував дека ќе ме викнат не се спремив отидов така и не бев доволно убидителен за таа позиција да ја добијам... но сепак мислам да беше нешто партиски или со врски немаше ни да ме викнат или тоа им беше само нешто како маска за мачкање очи на белгиските газди а у позадина да се гураат нивни луѓе ????
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
И јас аплицирав за истата позиција и имав исто мислење како тебе као ако си обичен смртник без партиска книшка немаш шанси... и да не веруваш ме викнаа на интервју у тоа зградата карши соборен храм каде имаат канцелариии ама јас зашто не очекував дека ќе ме викнат не се спремив отидов така и не бев доволно убидителен за таа позиција да ја добијам... но сепак мислам да беше нешто партиски или со врски немаше ни да ме викнат или тоа им беше само нешто како маска за мачкање очи на белгиските газди а у позадина да се гураат нивни луѓе ????
Следниот пат отиди по тренерки, и марама на глава и после жали се како примаат со книшки. Што те боли за резултатот си имаш оправдување.
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
Следниот пат отиди по тренерки, и марама на глава и после жали се како примаат со книшки. Што те боли за резултатот си имаш оправдување.
Можеби и требаше а не ја будала со шуља, кравата као демек за на волстрит :D .. Ја не барам оправдување само им сугерирам на другите дека поради мое такво размислување си испуштив добра прилика.
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
23
Поени од реакции
9
И јас аплицирав за истата позиција и имав исто мислење како тебе као ако си обичен смртник без партиска книшка немаш шанси... и да не веруваш ме викнаа на интервју у тоа зградата карши соборен храм каде имаат канцелариии ама јас зашто не очекував дека ќе ме викнат не се спремив отидов така и не бев доволно убидителен за таа позиција да ја добијам... но сепак мислам да беше нешто партиски или со врски немаше ни да ме викнат или тоа им беше само нешто како маска за мачкање очи на белгиските газди а у позадина да се гураат нивни луѓе ????
Velish si apliciral i te povikale no ti si otishol nespremen na razgovor. Neshto ne mi shtima vo tvojata prikaska...
Ako CV-to so koe si apliciral bil realen a ne nekoj nabildan i doteran po terk na oglasot i ako si go imal baranoto znaenje i iskustvo ne mi e bash jasno kako e mozhno da si otishol nespremen i neubedliv na razgovorot.
Kade lezhi zajakot ?
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
А некој од форумов, аплицираше, очекувања какви има.
Татко ми му праќав CV, и го прашувам што очекуваш доколку те примат, вика абе да дават некој денар до пензија, зашто му фалат уште 6-7години до исполнување на старосна граница, односно е во најлошите години за вработување, но никогаш не се знае вреди да се проба. Па со среќа на сите кој аплицирале и кој имат намера да аплицират.
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
Velish si apliciral i te povikale no ti si otishol nespremen na razgovor. Neshto ne mi shtima vo tvojata prikaska...
Ako CV-to so koe si apliciral bil realen a ne nekoj nabildan i doteran po terk na oglasot i ako si go imal baranoto znaenje i iskustvo ne mi e bash jasno kako e mozhno da si otishol nespremen i neubedliv na razgovorot.
Kade lezhi zajakot ?
Ти мислиш дека ќе направиш реално резиме и ќе те викнат на разговор за позиција со повисок сталеж у хиерархијата и ти ќе си го испееш резимето и оп готово примен си....:pos: Како прво нема да имаш ни 20% прашања од резиме освен општи информации и работно искуство во кратки црти од прилика во 5 мин... Значи ќе треба да импровизираш и да најдеш материјал за најмалку 30 мин на теми и проблематика што се бараат за дадената позиција ... пример ти си лидер на тим како би реагирал во дадена ситуација? имаш проблеми со некој вработен како би постапил? Имаш дедлајн одреден број луѓе што би правел?
Значи баррат карактеристики и квалитети што ним им се потребни и познавање на материја од нивната бранша, плус презентирано тоа харизматично за да бидеш подобар од стотина други кандидати за таа позиција....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom