Бекстејџ на Сител или Ексклузив на А1?

Што е подобро: Бекстејџ на Сител или Ексклузив на А1?


  • Вкупно гласачи
    287

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Да имаше опција во анкетата „ни за едно, ни за друго“ тоа ќе одберев. Вака не гласам. Зошто да гласам за Екслкузив што е копија на Ред Карпет на Нова ТВ, или пак за Бекстејџ што е копија на Ексклузив?! :lud:
Ми ту
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абре луѓе, се гласа ли за Ексклузив?:nesum:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Exclusive, podobro od Backstage. Ligushite Vlatko i Trt Milojka, nemozam da gi podnesam.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
213
Поени од реакции
15
И двете се катастрофални! Но бекстејџ оди во екстреми. Влатко водител... абе аајде, а таа плавата стварно не знам од кај ја ископаа. А и замислата им е одвратна: Влатко секогаш ја загледува онаа од позади и додава глупи коментари. Па на вестите спикерите кога се обидуваат да направат глуп разговор, поприродно изгледаат. А па сега и тоа со Каролина и потрага по двојничката....:tapp:
Ексклузив пак друга приказна. Визуелно е далеку подобро (ама копија е, скроз) и таа водителката е симпатична, ама егото на Ненад е поголемо од се' друго во таа емисија. Оној Жаре се јадеше, ама Ненад... бљак
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Абе и тие Бекстејџ и оние Ексклузив, поточно А1 и Сител, првин не замараа со тоа што му направил Велија на Ѕинго и обратно, па што направил Велија, што Ѕинго и сега тие расправии ги продолжија во нивните трач-емисии.:tapp::tapp:

Едит : Да, Викторе, во право си. Екслклузив од Ред Карпет, Бекстејџ од Ексклузив........ а Ред Карпет од којзнае кој :)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
И двете се булшит у боја (според мене). Лоша копија не една педерска емисија наречена Ред Карпет на Нова ТВ.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
213
Поени од реакции
15
Да, Викторе, во право си. Екслклузив од Ред Карпет, Бекстејџ од Ексклузив........ а Ред Карпет од којзнае кој :)
eXclusive не е копија на Ред Карпет туку на емисијата eXclusive на RTL хрватската телевизија. Слично лого, графика, концепт,....
погледнете
http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show_video&video_id=1190
и ЕXPLOSIVE им е копија на истоимена емисија од ист тип и истата RTL телевизија...

Инаку eXclusive и EXPLOSIVE потекнуваат од германското RTL, но хрватите не го украле туку имаат хрватско RTL.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
ЕКСКЛУЗИВ отсега и на радио Фортуна
60 ексклузивни минути со Ненад​
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Кој гледа вакви срања на ТВ мене уште не ми е јасно. Тој Ненад ко ќе го видам ми се повраќа, ко некој тезгаџија на пазар е, а уште не можам да поверувам дека Влатко се нафатил да води таква булшит емисија, ама пари си се пари јбг.
Таа со двете "нн" глуми америчка пи*ка, а толку ми одвратна и не ја бива, абе не знам повештачко и антипатично створење немам видено, па ко ќе ги стави тоа рацете на струк и не можам ми се оди у WC. Ама таков ни е народов трачеви од турбофолк сцената сакаат да слушаат. Ауууууууффффффффффффф не можам ќе полудам ај се изнервирав 300.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Дефинитивно Ексклузив
Скоро секогаш гледам и баш ми се интересни и водителите и новостите што ги даваат
Бекстејџ имам еднаш гледано и не ми е ама ич интересно и покрај тоа што го обожавам Влатче...така да кога ке има на сител одма вртам:pipi:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
А1 имитираат Хрвати, Сител имитираат А1. Али малце повеќе ми се свиѓа Бекстејџ...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
екслузив се трпи некако...
ама бекстејџ веке е вкрај копија на ексклузив... можеа да сменат нешто барем...
не дека сум појке за ексклузив ама е вкрај копија...
а и добро шо се појави емисија од таков тип пошто немаше во мк...
сепак се фејк двете!
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Ексклузив, зошто водтелите на Бекстејџ ужасно ме нервираат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom