Барам работа

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Пробај да напраиш журка у некој кафич, да менаџираш... или евентуално у склоп со кафичите ,менаџирај и во дискотеките за јуниори. Плус можеш да работиш уште некои други работи меѓувремено како промотер на некои производи и да ти даваат некој хонор пристоен. Јас имам праено журки и менаџирано и сум се снаоѓал на твои години и сум праел некои кинти колку да се има за хас и пиво. :)
Или ако си хастла, хастлај и на црно - бел пат.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.051
Поени од реакции
12.936
Мој совет ти е да одиш од сендвичара до сендвичара и да им предлагаш за достави со точак, да доставуваш хамбургери, чикенбургери за нив. Другар така лесно си најде, со точак доставуваше и му даваа нешто стино 15,20 денари од достава, ама си доставуваше и му се собираа по 200, 300 денари од ден, што не е лошо за почеток ако се има слободно време. Не доставуваше многу далеку само Карпош, Центар, Аеродром и еднаш, два пати Ѓорче и Кисела Вода. Друг предлог ти е ако имаш познавања од програмирање, графички дизајн нешто таму да си видиш, да се консутираш, ама ако не си добро упатен супер ти е и првово да си пробаш :)
 
Член од
27 април 2014
Мислења
9
Поени од реакции
8
Имаш 16 години и бараш работа? Како прво ти се воодушевувам на тоа што уште отсега сакаш да заработиш некоја пара, но од друга страна се обраќаш од погрешно место..чекај малку ти сега треба во гимназија да бидеш, па токму од тука треба да размислиш во која насока односно кој факултет ќе одиш и тогаш полека да имаш пракса..па работа...тоа ти се значи уште 6-7 години чекање...16 години еј...а што дупло повозрасни од тебе исто така чекаат за работа?
Па човече боже не барам работа во канцеларија, не барам месечна плата од 20 илјади, чисто барам нешто ситно што би ми го покрило моите трошоци за одмор летово (барем пола), за твоја информација учам во една од поелитните гимназии во Скопје и просекот во прва година ми е блиску 5.00 така да воопшто не се секирај за мојата иднина и "кариера" поздрав
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Јас сакам уште сега да ти честитам на размислувањето и на фактот што ќе направиш успешна кариера понатаму ако продолжиш вака да размислуваш. Од 24часовно гледање серии и играње плејстешн никој не го наполнил џебот.

Што се однесува до работата, би можел да ти понудам работа која е без работно време, а со која многу едноставно ќе ги извадиш сите, а не пола пари за летниот одмор. Пиши ми ПП за повеќе детали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom