Барам информации за лечење од рак на бели дробови

Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.442
Јас имам разбрано (не сакам да мудрувам, навистина не се разбирам) дека е возможно да се спасиш од рак на бели дробови, но доколку рано се открие, бидејќи нели тој канцер многу бргу се развивал/ширел. :)
Ама доколку е проширен (метастази), нема никакви шанси за преживување ???
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Ама доколку е проширен (метастази), нема никакви шанси за преживување ???
Метастази се јавуваат во краен стадиум.Зависи за кој вид на рак се работи,знам некои што имале метастази а преживеале.Но ретки се тие...
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Веќе долго време слушам за ова масло од коноп. Се повеќе се шират информации дека стварно помага кај сите видови на рак, пред некој ден слушнав за млад дечко од Скопје кој целосно се излечил од рак на грло. Ако некој има било какво искуство, убаво би било да сподели.

http://www.teleprompter.rs/hrvatska-covek-ispljunuo-rak-i-ozdravio-pomocu-cudotvorne-konoplje-video.html
 
Последно уредено:

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.648
Поени од реакции
690
Приквечер ќе одам до кај брат ми (сега до град е отиден) да го прашам за се конкретно, лекар-онколог, препарати, цитостатици, дополнителна терапија (Варумин, прочитај на http://www.varumin.com.mk/index_mk.html), се што користеше досега. Ќе ја замолам снаа ми и ако сакаш со неа директно да се слушнеш на телефон и да се информираш. Меѓу другото треба да побарам една скрипта од која вадевме рецепти за чаеви за разни случаи.
Не можам да те контактирам по ПП, па доколку можеш те молам пиши ми, итно ми е потребна консултација со тебе, вас... Фала ти.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.663
Поени од реакции
12.059
Не можам да те контактирам по ПП, па доколку можеш те молам пиши ми, итно ми е потребна консултација со тебе, вас... Фала ти.
брат ми почина пред 2ипол години така да се она што сум го пишувал излезе дека немало некоја корист, било само некоеси одложување или утеха, без успех. Ќе го отворам профилот, но нема да е од некоја корист оти не ни паметам више што се користеше од тој период.
Можеби со масло од коноп, тоа уште не го имаше пробано.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.648
Поени од реакции
690
Искрено сочуство.
Нема да те малтретирам и навраќам, стварно ми е жал.
 

b12

Член од
5 октомври 2011
Мислења
43
Поени од реакции
9
сакам да прашам како оди тоа леченето со хемотерапија? на колку време се дава хемотерапијата?
 
Член од
3 август 2014
Мислења
1
Поени од реакции
1
Pred nekolku dena na mojata majka mu e dijagnosticiran rak na beli drobovi metastaziran i na dzigerot hiruska intervencija ne e vozmozna voedno nie ne sakavme da mu kazime za nejzinata sitoacija.Pocnavme so alternativna medicina ,kolku e pametno da odime na hemo i zracenje ili da ostanime na alternativna medicina, iako doktorite krenaa race ima slucaevi so pozitiven kraj pa nadesta posledna umira,
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.543
Пред повеќе од четириесет години, еден мој Пријател, оболе од рак на тестисите
Се оперираше, одеше на хемотерапија, примаше цитостатици, пиеше некој чаеви.
Сите го сметаа за „отпишан“. И лекарите му рекоа дека му се мали шансите за преживување.
Но преживеа...Инаку тој е и денес жив.
Секогаш постојат шанси. И да се шансите 1 .: 1000 и тоа е шанса. Кој вели дека твојата Мајка нема да биде од тие што ќе преживеат, односно да биде еден кој ќе преживее.
Затоа да вреди да се обидете.
Битно е да таа го задржи ведрото расположение. Немојте со неа да се однесувате како кон некој кој е „ осуден на смрт “. Обидете се да живеете како што живеевте до сега.
Не се предавајте!
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
Сирова-жива храна...направи истражување, имаш материјали на нет...се се лечи, само треба ептен строга диета, ништо пржено....
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Нееееееееееееееееееееееееееееее на хемотерапијата!
Хемотерапијата го ослабнува имунитетот и ја убива способноста на телото да се бори со болеста.

https://www.youtube.com/watch?v=1OVDQYLhjfg

http://tocka.com.mk/3/104641/se-izlecil-od-rak-so-pcenicna-treva

https://www.youtube.com/watch?v=4uplKLB2A-M

Мајка ти треба целосно да го смени начинот на исхрана и многу е битно е да смета на Вашата подршка.

Знам за многу примери на луѓе кои се ослободиле од ракот или го држат неговиот раст на прифатливо ниво преку 10 годино само затоа што вовеле радикални промени во исхраната, макробиотика, сок од млада пченица како и многу многу овошје и зеленчук никако варена храна и млечни производи!
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
Сокот од млада зелена пченица е еликсир, го обожавам! Р,там пченица и така без да ја садам во земја... ова е жив сончоглед што го јадам барем еднаш неделно...скоро секое зрно пушта никулец, а во него е силата да лекува, да обновува, да трансформира, да прочистува...во таа храна што ја купуваме од маркет нема ништо живо, празни калории...На јутјуб може да видите како се р.тат никулци од пченица во домашни услови...
...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Pred nekolku dena na mojata majka mu e dijagnosticiran rak na beli drobovi metastaziran i na dzigerot hiruska intervencija ne e vozmozna voedno nie ne sakavme da mu kazime za nejzinata sitoacija.Pocnavme so alternativna medicina ,kolku e pametno da odime na hemo i zracenje ili da ostanime na alternativna medicina, iako doktorite krenaa race ima slucaevi so pozitiven kraj pa nadesta posledna umira,
Овде има добри совети. Погледајте ги документарциве, во голем дел се однесуваат на исхраната. (шеќер никако јадење, мора да се исфрли од исхраната)

CANCER is Curable NOW - comprehensive and conclusive documentary about cancer
Healing Cancer from Inside Out - by Mike Anderson
 

Kajgana Shop

На врв Bottom