Бабини деветини!

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Епа ај да кажеме по некоја бабина деветина..... :) :)
Ма да и не верувам многу во овие ствари...
  • Ако покажеш со прст кон некоја ѕвезда на небото ќе ти пораснела тртка, за да не ти порасне лизни си го прстот. :)
  • Ако во 00 часот пополноќ на полна месечина гледаш со огледало кон месечината во огледалото ќе се појавела жената на твојот живот :) :)
  • Кога ќе врне, ако секирата ја исправиш кон облаците, ќе престанело да врне и облаците ќе се разретчеле... :) :)
  • Во 00 часот по полноќ немој да шеташ по улици бидејќи во тоа време врвеле вампирите, почекај 5 минути додека поминат. :) :) :)
  • Ако во 23:05 часот си се погледнел во огледало ќе си останел таков за цел живот. (Или така нешто беше оваа бабина деветина, не памтам)
Има уште, но не ми текнуваат во моментов. Кога ќе ми текне ќе пишам. :)

Продолжете... ->
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Што ти значи фоткава? :)
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Изгледа во 00.00 часот пополноќ на полна месечина гледал со огледало кон месечината во огледалото па сега ни го постира print screen-ot.
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
Ако ти помини црна мачка пред пат, врати се 3 чекоти назад оти ке ти носи несрека
Ако скршиш огледало ке имаш 7 години несрека
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
vodkamixx напиша:
Епа ај да кажеме по некоја бабина деветина..... :) :)
Ма да и не верувам многу во овие ствари...
  • Ако покажеш со прст кон некоја ѕвезда на небото ќе ти пораснела тртка, за да не ти порасне лизни си го прстот. :)
  • Ако во 00 часот пополноќ на полна месечина гледаш со огледало кон месечината во огледалото ќе се појавела жената на твојот живот :) :)
  • Кога ќе врне, ако секирата ја исправиш кон облаците, ќе престанело да врне и облаците ќе се разретчеле... :) :)
  • Во 00 часот по полноќ немој да шеташ по улици бидејќи во тоа време врвеле вампирите, почекај 5 минути додека поминат. :) :) :)
  • Ако во 23:05 часот си се погледнел во огледало ќе си останел таков за цел живот. (Или така нешто беше оваа бабина деветина, не памтам)
Има уште, но не ми текнуваат во моментов. Кога ќе ми текне ќе пишам. :)

Продолжете... ->
1. значи ја досеа требаше 10000000 тртки да имам (глеам малце каснат, овие бабини деветини можеби покасно делуваат за едно 1000 години)
2. Ја досеа значи требаше да имам харем од жени на мојот живот.
3. Да бе глеам коа ќе пробам така сосе секира ај право на сушење алишта коа ќе фати тоа дождот уште повеќе да истура.
4. Остај бе, куќава ми се наоѓа на 500 м од гробишта и ако беше така значи досеа требаше ја цела нација вампири да сретнам.
5. Уште една глупост

Заклучок: Некои од овие бабини деветини имаат метафорички карактер, како на пример таа со вампирите можеби сака да ти посочи да не излегуваш доцна во ноќта бидејќи е темно и страшно и може сешто да те изненади, ама има некои кои стварно нервираат!!! Ако сите го живеевме животот со бабини деветини до деветата планета во сончевиот систем ќе стигневме, верувајте !!!!!!!!!!
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
KaiTekk напиша:
4. Остај бе, куќава ми се наоѓа на 500 м од гробишта и ако беше така значи досеа требаше ја цела нација вампири да сретнам.
Арно ти на 500м мене зад куќа ми се и таму фудбал играме, ако имаше вампири досега ќе ме немаше:)
 
Член од
12 мај 2006
Мислења
44
Поени од реакции
0
Лжги за мали деца: :icon_lol:
Ако пиеш кафе ќе ти порасне опашка :star:
Ако пееш за време на ручек ке земеш за маж ѓуптин :icon_roll
Ако те прескокне некој постар, ќе останеш малечок цел живот т.е. нема да растеш повеќе :icon_lol:

Исто ако ти се скрши огледало, седум години ќе те следи несреќа.

Ако помине црна мачка по патот, демек треба да се вратиш 3 чекори назад за да не ти се случи некоја несреќа (и што е најтрагично ова како деца сме го правеле :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:)
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
*ако земиш нешто од земјата (тревка или слично) на секој круг кога ја вртиш црквата на велигден, и ако после тоа ги ставиш тие ствари под перница, вечерта ќе сонуваш со кој ќе се омажиш.

*ако носиш само една чорапа на нозете ќе ти умри мајка

*тоа за 12.00-12.05 се вика макавеите - не смееш да излеваш од дома нешто лошо ќе ти се случи

*ако на полна месечина земиш прстен и погледниш низ него во месечината и си замислиш желба, и потоа не го вадиш прстенот воопште од прстот, ќе ти се изполни желбата

*ако се смееш премногу ќе си останеш така цел живот - оклештен

ма у моментов не ми текнуваат инаку има илјада и една...ај ќе се вратам коа ќе ми текнат уште :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
ако си скршел огледало ќе си имал 7 години несреќа
а пак ако си спиел со џупка 7 години среќа
муабетов е ако кршите огледала бркајте џупки за да се изедначи :)
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Ако врне и грее сонце истовремено, тогаш се жени мечка. :pos: :pos: :pos::pop::pop::pop:
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Јас знам дека не било убаво да си ги броиш бемките не телото, поима неам зошто
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
ЃАВОЛЧЕ напиша:
Јас знам дека не било убаво да си ги броиш бемките не телото, поима неам зошто
Ќе ти излезет уште :pos: :pos: :pos:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ako se kisnis mnogu dur mijash sadovi , ke zemish maz pijanica :P)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom