Ај на чај!

Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Vistinsko uzivanje,izvor na zdravje,odmor i osvezuvanje.
Samo eden filgjan chaj i dobivas mir,relaksiranje,ozdravuvanje,ako si bolen,lezet ako si zdrav.
Kakov chaj pies?
Kako go spremas?
Koj chaj ti pravi najkeif?
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
kaj tebe be mistik moze li ::))))
inache pijam chaj od lipa obozavam :))
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Ti prvo kazi kakov preferiras,lesno e posle.:)
Jas najmnogu sakam chaj od kamilica,bez nikakvi dodatoci.Mi mirisa na vrtipop,na prolet,na detstvoto. Lekovit e,a i vo sekoja prilika go sakam spremen bas od zbiran pa susen vrtipop,a ne od kesicka.
No,ke napravime isklucok i eve aj na chaj vo staro "Li". Tamu e definitivno najdobro mesto za chajanka.:)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Во старо "Ли" е кул!

Инаку, онака по дома најчесто цугам од липа или планински.

Порано пиев премногу често чај, за доручек и вечера обавезно, оваа зима само неколку пати, во кафич па немам којзнае од кога нарачано. Ај стварно на чајанка деновиве! ;)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Obozavam caj posebno sega koga e tolku ladno i stud v koski imam . Pijam caj koj e poklon od Sandra , Lovemix, crn caj so vkus na tropski ovosja , hopla , vanila i nekoe malo cvetce .Mnogu e vkusen :) Tenkju Sanni banni*
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Јас па не сакам чај со марифети и додатоци, сакам чај, не специјалитети со чај.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Шознам, овошните чаеви и не ги сметам баш за вистински чај.:lud:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Руски чај (т.е. турски) кај нас така го викаат.... оној што е со мало чајниче за чајот и поголем чајник за водата.... доста е јак.... убаво "дрма" од сабајле :icon_lol: .... но откако ја тргнавме печката на дрва не се вари кај мене на работа....:icon_mad:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Eko1 напиша:
Руски чај (т.е. турски) кај нас така го викаат.... оној што е со мало чајниче за чајот и поголем чајник за водата.... доста е јак.... убаво "дрма" од сабајле :icon_lol: .... но откако ја тргнавме печката на дрва не се вари кај мене на работа....:icon_mad:
Сум го пиел и тоа у чајџилница! :)
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Мистичен напиша:
Сум го пиел и тоа у чајџилница! :)
Ај наредниот пат кога ке дојдеш на "езерски регион" ке ти сварам своеручно. :icon_lol: Посебно е ефективен во летно време овој чај.... некако поиздржлива станува топлината.

ПС: Не само за Мистик..... било кој сака.... бујрум :icon_lol:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
jas nejkam caevi bas,bas...pijam samo nane koa me boli stomak :)
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Мајчина душица ми е најбољи чај. Овошни не сакам.
А без чај не можам на планина . . . и кога сум болен :)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јас сум многу голем љубител на чај можеби и затоа и никогаш нема да пропијам кафе.
Нане ми е закон највкусен и скоро секој ден по една шољљ си пијам само да бидеме јасни моите шолји се по плалитар или како што сака мајка ми да рече нокшири :)
Инаку после нане најмногу сакам мешан планински, и камилица и слез се интерсни али одамна не сум ги пиел а мајчина душица премногу смирува, а овошните не ми се интересни пошто поубаве овошјето свежи да се јаде а не да се суши и да се прави чај од него, значи преферирам чеави од билки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom