Ауфвидерзен Македонијо!

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Бре богаташ овој Роко, ама џабе пак парите у туѓина ги печалел, сам себе се побива дека тука успеал.
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Не сеуште не сметам дека сум богаташ, кога ќе имам минимум три деца тогаш да, а инаку ја не негирав дека сум заработил надвор, туку кажажувам дека мажите се одлучуваат на таков чекор, плачковците сонуваат да го направат тоа, ама повеќе имаат време да плукаат по државата отколку да работат и плус да пикнат некоја пара во Македонија.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Па ако парите ти се дел од наследство дел од заработка у странство, тогаш нема никаква логика твојот муабет дека треба да се остане тука и дека државата ти пружа можности.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Ајде сега да видиме колку вистина има во фалбите на роко...кој кого лаже?
Roкko е зачленет на 30 мај 2014 год. и имал 27 год.
Вели дека поседува 3 аута и едно на женатаму, поседува двор од 2000 метри квадратни, стан , куќа, викендица и земја од 7 хетари... нешто наследил, a дел додал од 2005 година Па би си дозволил да го запрашам на колку годишна возраст заминал кај америте у Ирак-Иран ли беше јебемлига......
Да не заборавам во еден пост има спомнато дека друмка фнучиња......................
НО сепак текмата е "Ауфидерзен македонијо" и зошто??
Еве еден текст кој ме заинтересира денес...

Во суштина, снимените спотови заедно со рецептите за здрава храна се само лоша копија од познатиот телевизиски канал „24 kitchen“. Само еден пример. Како здрава храна се препорачува наут, или по наше леблебија. Па така леблебијата ја варите, па потоа во блендер да се добие густа маса... па потоа правите од тоа чорба и нормално користите маслиново масло и тоа екстра вирџин ладно цедено, кое чини минимум 250 денари.

Да ги прашам оние кои ги правеле овие спотови, да ги прашам владините спин-доктори, па да го прашам и мојот „омилен“ министер за здравство, кога нивните баби, мајки, сопруги, дома зготвиле леблебија. Колку од нив користат исклучиво маслиново масло.

http://www.utrinski.mk/?ItemID=2FD9D4F53392DE4786BB8CAE28C64931
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Како бе нема, па што ако беше уште како во 2005 година или порано, тогаш ќе ме рекетираа, ќе морав да бацам рака некаде. Сега се вработуваат млади луѓе, остануваат невработени неспособните и оние што не сакаат да работат, туку сакаат одма шефови да бидат. Затоа реков слободен лет, нека прават пари како можат и умеат, ама да не ми плукаат дека тука е мизерија, дека тапа се живее, дека глава неможат да кренат од тортура и дека кога одат на избори, власта паркира тенкови на избирачки места и им вика да гласаа за нејзе. Ако толку нечинеше, сигурно дека ќе имаше бунт до сега и се ќе запалеа.[DOUBLEPOST=1414756638][/DOUBLEPOST]
Ајде сега да видиме колку вистина има во фалбите на роко...кој кого лаже?
Roкko е зачленет на 30 мај 2014 год. и имал 27 год.
Вели дека поседува 3 аута и едно на женатаму, поседува двор од 2000 метри квадратни, стан , куќа, викендица и земја од 7 хетари... нешто наследил, a дел додал од 2005 година Па би си дозволил да го запрашам на колку годишна возраст заминал кај америте у Ирак-Иран ли беше јебемлига......
Да не заборавам во еден пост има спомнато дека друмка фнучиња......................
НО сепак текмата е "Ауфидерзен македонијо" и зошто??
Еве еден текст кој ме заинтересира денес...
Во суштина, снимените спотови заедно со рецептите за здрава храна се само лоша копија од познатиот телевизиски канал „24 kitchen“. Само еден пример. Како здрава храна се препорачува наут, или по наше леблебија. Па така леблебијата ја варите, па потоа во блендер да се добие густа маса... па потоа правите од тоа чорба и нормално користите маслиново масло и тоа екстра вирџин ладно цедено, кое чини минимум 250 денари.

Да ги прашам оние кои ги правеле овие спотови, да ги прашам владините спин-доктори, па да го прашам и мојот „омилен“ министер за здравство, кога нивните баби, мајки, сопруги, дома зготвиле леблебија. Колку од нив користат исклучиво маслиново масло.

http://www.utrinski.mk/?ItemID=2FD9D4F53392DE4786BB8CAE28C64931
Почнуваш да ми бидеш омилен за реплицирање, да не се мачиш туку само копирај си го постов.
Инаку '84 сум роден. На 20 год отидов, женет сум на 25 години и имам дете, не думка внучиња. Плус со татко ми заедно сме во бизнисот, и ако сакаш да ти дадам тел број у случај да си на мака. Тренирам боречка вештина од 17 години, активен Комита на времето и голем подржувач и симпатизер на Вардар. Поранешен скејтер и член на маалска рок група. Член на политичка партија, патриотската. Магистерски при крај, за да ставам и ја едно м-р. Одлично познавање на оружја и ракување со дел од нив, и ултра Патриот за Македонија.;) Православен христијанин до коска, и голем противник на ЛГБТ:mad:. Еве уште матичен и комлет мое CV.

Прашања ???
 
Последно уредено:
Z

zlaki

Гостин
Како бе нема, па што ако беше уште како во 2005 година или порано, тогаш ќе ме рекетираа, ќе морав да бацам рака некаде. Сега се вработуваат млади луѓе, остануваат невработени неспособните и оние што не сакаат да работат, туку сакаат одма шефови да бидат. Затоа реков слободен лет, нека прават пари како можат и умеат, ама да не ми плукаат дека тука е мизерија, дека тапа се живее, дека глава неможат да кренат од тортура и дека кога одат на избори, власта паркира тенкови на избирачки места и им вика да гласаа за нејзе. Ако толку нечинеше, сигурно дека ќе имаше бунт до сега и се ќе запалеа.[DOUBLEPOST=1414756638][/DOUBLEPOST]
Почнуваш да ми бидеш омилен за реплицирање, да не се мачиш туку само копирај си го постов.
Инаку '84 сум роден. На 20 год отидов, женет сум на 25 години и имам дете, не думка внучиња. Плус со татко ми заедно сме во бизнисот, и ако сакаш да ти дадам тел број у случај да си на мака. Тренирам боречка вештина од 17 години, активен Комита на времето и голем подржувач и симпатизер на Вардар. Поранешен скејтер и член на маалска рок група. Член на политичка партија, патриотската. Магистерски при крај, за да ставам и ја едно м-р. Одлично познавање на оружја и ракување со дел од нив, и ултра Патриот за Македонија.;) Православен христијанин до коска, и голем противник на ЛГБТ:mad:. Еве уште матичен и комлет мое CV.

Прашања ???
што е попрво..кокошката или јајцето? и кој го уби Гоце Делчев..:)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Почнуваш да ми бидеш омилен за реплицирање, да не се мачиш туку само копирај си го постов.
Инаку '84 сум роден. На 20 год отидов, женет сум на 25 години и имам дете, не думка внучиња. Плус со татко ми заедно сме во бизнисот, и ако сакаш да ти дадам тел број у случај да си на мака. Тренирам боречка вештина од 17 години, активен Комита на времето и голем подржувач и симпатизер на Вардар. Поранешен скејтер и член на маалска рок група. Член на политичка партија, патриотската. Магистерски при крај, за да ставам и ја едно м-р. Одлично познавање на оружја и ракување со дел од нив, и ултра Патриот за Македонија.;) Православен христијанин до коска, и голем противник на ЛГБТ:mad:. Еве уште матичен и комлет мое CV.

Прашања ???
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.765
Поени од реакции
29.029
Како бе нема, па што ако беше уште како во 2005 година или порано, тогаш ќе ме рекетираа, ќе морав да бацам рака некаде. Сега се вработуваат млади луѓе, остануваат невработени неспособните и оние што не сакаат да работат, туку сакаат одма шефови да бидат. Затоа реков слободен лет, нека прават пари како можат и умеат, ама да не ми плукаат дека тука е мизерија, дека тапа се живее, дека глава неможат да кренат од тортура и дека кога одат на избори, власта паркира тенкови на избирачки места и им вика да гласаа за нејзе. Ако толку нечинеше, сигурно дека ќе имаше бунт до сега и се ќе запалеа.[DOUBLEPOST=1414756638][/DOUBLEPOST]
Почнуваш да ми бидеш омилен за реплицирање, да не се мачиш туку само копирај си го постов.
Инаку '84 сум роден. На 20 год отидов, женет сум на 25 години и имам дете, не думка внучиња. Плус со татко ми заедно сме во бизнисот, и ако сакаш да ти дадам тел број у случај да си на мака. Тренирам боречка вештина од 17 години, активен Комита на времето и голем подржувач и симпатизер на Вардар. Поранешен скејтер и член на маалска рок група. Член на политичка партија, патриотската. Магистерски при крај, за да ставам и ја едно м-р. Одлично познавање на оружја и ракување со дел од нив, и ултра Патриот за Македонија.;) Православен христијанин до коска, и голем противник на ЛГБТ:mad:. Еве уште матичен и комлет мое CV.

Прашања ???
,,,,ako si so osmoletka ili nedajbozhe so visha mozhesh da go spechalish seto toa ,,,a decava so fakulteti teshko deka i 12000ki mesechno ke mozhat da zarabotaat,,ubavo i samiot si kazhuvash na kraj ,,,
,,,so tatkoti si vo biznis,,,i popat da si prikachish nekakvo si:(-mr,,,,,,
,,,a shto mislish deka nie ostanatite tuka shto zhiveeme ne sme patrioti,,
,,,popat kazhano edna misla na ajnshtajn,,,"patriotizmot e posledno skrivalishte na mativodite i kukavicite"zavrshen citat,,,
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Како бе нема, па што ако беше уште како во 2005 година или порано, тогаш ќе ме рекетираа, ќе морав да бацам рака некаде. Сега се вработуваат млади луѓе, остануваат невработени неспособните и оние што не сакаат да работат, туку сакаат одма шефови да бидат. Затоа реков слободен лет, нека прават пари како можат и умеат, ама да не ми плукаат дека тука е мизерија, дека тапа се живее, дека глава неможат да кренат од тортура и дека кога одат на избори, власта паркира тенкови на избирачки места и им вика да гласаа за нејзе. Ако толку нечинеше, сигурно дека ќе имаше бунт до сега и се ќе запалеа.[DOUBLEPOST=1414756638][/DOUBLEPOST]
Почнуваш да ми бидеш омилен за реплицирање, да не се мачиш туку само копирај си го постов.
Инаку '84 сум роден. На 20 год отидов, женет сум на 25 години и имам дете, не думка внучиња. Плус со татко ми заедно сме во бизнисот, и ако сакаш да ти дадам тел број у случај да си на мака. Тренирам боречка вештина од 17 години, активен Комита на времето и голем подржувач и симпатизер на Вардар. Поранешен скејтер и член на маалска рок група. Член на политичка партија, патриотската. Магистерски при крај, за да ставам и ја едно м-р. Одлично познавање на оружја и ракување со дел од нив, и ултра Патриот за Македонија.;) Православен христијанин до коска, и голем противник на ЛГБТ:mad:. Еве уште матичен и комлет мое CV.

Прашања ???
Lazes ...Daj FB da vidime?
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Дали сеуште те боли главата од ударот?
Не !:icon_mrgr: Ме боли за тебе, што тебе те боли, дали ме боли главата :P
Која е смислата на животот?
Пред да ги затвориш очите во тунелот, да бидеш среќен !:rolleyes:
...или BASHKIMI DEMOKRATIK PËR INTEGRIM, албанска партија во Македонија која е на власт ;)
што е попрво..кокошката или јајцето? и кој го уби Гоце Делчев..:)
Прва е кокошката, ти текнува кој подари живот на Земјата !.... го уби таквиот како тебе, кој не го почитува и понатаму делото кое е заслужно за ти да можеш да постоиш и да пишуваш на Kajgana ;)
,,,,ako si so osmoletka ili nedajbozhe so visha mozhesh da go spechalish seto toa ,,,a decava so fakulteti teshko deka i 12000ki mesechno ke mozhat da zarabotaat,,ubavo i samiot si kazhuvash na kraj ,,,
,,,so tatkoti si vo biznis,,,i popat da si prikachish nekakvo si:(-mr,,,,,,
,,,a shto mislish deka nie ostanatite tuka shto zhiveeme ne sme patrioti,,
,,,popat kazhano edna misla na ajnshtajn,,,"patriotizmot e posledno skrivalishte na mativodite i kukavicite"zavrshen citat,,,
Ја не мора и не сум должен да се објаснувам за детали, ама тоа го правам за да ви бидам пример, дека се успева и дека вие сте тие што плачете, дека неможе да се направи да ти биде поубаво во Македонија, инаку цитат го има напишано, затоа што он тоа го мисли искрено, ама веруј дека имал дебела причина и да го пише. Ама имаш и 100 цитати кои викаат зошто е важно да си патриот и да си ја сакаш сопсвената држава и народ. :)
И уживам да дебатирам :LOL:[DOUBLEPOST=1414762586][/DOUBLEPOST]
Lazes ...Daj FB da vidime?
Имаш македонска песна "Лажи Лажи, Вере", и што ако ти дадам FB, башка и проблем ќе настане бидејќи надлежна е Дирекцијата за заштита на личните податоци, ја појше сум за у живо контакти :cool:
 
Последно уредено:

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Имаш македонска песна "Лажи Лажи, Вере", и што ако ти дадам FB, башка и проблем ќе настане бидејќи надлежна е Дирекцијата за заштита на личните податоци, ја појше сум за у живо контакти :cool:
Imas edna bugarska Ratka piratka nego... licni podatoci...eve zname deka bese irak u 20 setite...deka imas edno dete 3 koli vikendica u mavrovo i ohrid...i seto ovoa za 5 godini...a da i noika E75 imas ....use da daese FB pa da ti poveruvavme....vaka chkarabas so ke ti kazat od stab...!
PS: Zalam ama nemozeme da se stretneme u zivo ...jas ne sum vo MK a ti si izmislen lik!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom