Анелија

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Не само што добро изгледа туку и супер пее, ова е тема за бугарската дива Анелија мои омилени нејзини песни ми се:








 
S

StormRage

Гостин
Сигурно супер имаат изгледано и еврите кај пластичните хирурзи... за пеење веќе... а блгари не сакам така да предлог на темава за под сливине (вканта) или може и на чда:toe: не можам да ги смислам
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
добро изгледа но не и супер пее. Но доброто е што во последно време прави концерти и изведува атрански поп/рок хитови кои морам да признаам и одговараат на бојата на гласот.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Зарем и бугарските фуфи заслужуваат теми на форум за нив?
А ја па се чудев како е можно за Слаткар да има 150+ страни.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Зарем и бугарските фуфи заслужуваат теми на форум за нив?
А ја па се чудев како е можно за Слаткар да има 150+ страни.
Па шом може Наде богеска и сите шо ги исмеваат да имаат нека има и за нив.... оти да не
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Кој море Анелија ја менувам за Слаткар во било кое време.
Еве ја на MySpace.

Само слабо некако англискиот ама јас би и простил.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Нека има, не викам не. Ама форумов се вика музика. Тоа некако неможам да го сфатам.
аха и шо од тоа?
музика има лоша и добра... шо на некои им се свиѓа на некои не.
Ја не сум уживател на метал или тропање на тенџериња и затоа не посетувам такви теми. Ако не ти се допаѓа некој жанр/артист/песна не мора да иницираш елиминација.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
аха и шо од тоа?
музика има лоша и добра... шо на некои им се свиѓа на некои не.
Ја не сум уживател на метал или тропање на тенџериња и затоа не посетувам такви теми. Ако не ти се допаѓа некој жанр/артист/песна не мора да иницираш елиминација.
Гледаш колку слично размислуваме? Тукушто ја декларираше квази-певаљкава како и што доликува. :smir:

Не е само дека не ми се свиѓа и според тоа иницирам елиминација. Ако е така, да се подели форумов, еден за она што е општо прифатено како музика, и еден за секој српски сељак што дошол до микрофон и бугарската естрада која прави преработки на песните создадени од претходноспоменатите изведувачи.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Гледаш колку слично размислуваме? Тукушто ја декларираше квази-певаљкава како и што доликува. :smir:

Не е само дека не ми се свиѓа и според тоа иницирам елиминација. Ако е така, да се подели форумов, еден за она што е општо прифатено како музика, и еден за секој српски сељак што дошол до микрофон и бугарската естрада која прави преработки на песните создадени од претходноспоменатите изведувачи.
значи не може само перфектните или мега популарните артисти да бидат мета на критичари и коментари. Јас не ја идентификувам Анелија како тропање на тенџериња. Си ја извртел/а поентата на мојата реченица. Ти дадов компарација на нешто прифатено како квалитетно(добро) и нешто шо не се смета за дел од музичката индустрија(лошо), кое можеби за некој точно тоа е. Ако за тебе “тропањето по тенџере“ не е музика, за некој/и , е. Што на тебе како претставител од другата страна ти е чудно и сакаш да го негираш.

И форумот е место за дискусија и лични коментари. Ако има луѓе што сакаат да го коментираат овој тип на музика зошто да не го направат тоа, без разлика дали личниот став им е негативен или позитивен во однос на музиката. Но не значи дека ако имаш негативен став треба да поттикнуваш другите да се асимилираат кон твојата теза.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
значи не може само перфектните или мега популарните артисти да бидат мета на критичари и коментари. Јас не ја идентификувам Анелија како тропање на тенџериња. Си ја извртел/а поентата на мојата реченица. Ти дадов компарација на нешто прифатено како квалитетно(добро) и нешто шо не се смета за дел од музичката индустрија(лошо), кое можеби за некој точно тоа е. Ако за тебе “тропањето по тенџере“ не е музика, за некој/и , е. Што на тебе како претставител од другата страна ти е чудно и сакаш да го негираш.

И форумот е место за дискусија и лични коментари. Ако има луѓе што сакаат да го коментираат овој тип на музика зошто да не го направат тоа, без разлика дали личниот став им е негативен или позитивен во однос на музиката. Но не значи дека ако имаш негативен став треба да поттикнуваш другите да се асимилираат кон твојата теза.
Значи може и негативни коментари? Во ред.

Твое мислење, мое мислење. Вкус и вкус. Крај на дискусијата. :helou:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Anelia (spelled: Anelyia) Georgieva Atanasova (Bulgarian: Анелија Георгиева Атанасова, born July 1, 1982 in Stara Zagora, Bulgaria), best known as Anelia, is a famous Bulgarian pop-folk singer. She gained popularity in Bulgaria with her second record "Pogledni me v ochite" (English: Look me in the eyes). Anelia has sold over 230 000 copies of her albums in Bulgaria. Fifteen of her singles have reached #1 in the Bulgarian music charts what makes her one of the most successful female artists in the Bulgarian music.
Anelia Georgievna Atanasova was born in Stara Zagora on July 1, 1982 to Svetla and Georgi Atanasov. The family members on her maternal site were professional musicians. She has an older sister, Radost. Discovered as a talent in the elementary school by her teacher Slavka Ivanova [1] , she started performing on several occasions singing folk songs. At the age of 12 she became a part of trio Glasoviti Trakiicheta. In 1994 the band had recorded and released a compilation of Thracian songs through a record company Balkanton[1].
[edit] Professional carrier

In 2002 Anelia has signed a contract with Payner, a major music company in Bulgaria. Under its label Pro Music she recorder her first song "Chuzhdi ustni" (English: "Vicarious lips") . The song was included in the compilation "Folk Party 1". Her second song recorded for Payner "Pogledni me v ochite"("Look into my eyes") became an instant hit in Bulgaria[1]. It became one of the fastest selling singles in the Bulgarian music history and is still the most successful single of Anelia. In December 2002 had released her first album. The album Poglednij me v otchite had become her all-time best selling album. According to her official website up to 100 000 copies of the album had been sold by year 2003 [2].
In April 2004 Anelia had released her second album. "Ne poglejdaj nazad" ("Don't look back") was sold in over 60 000 copies and brought hits like "Obichaj me" ("Love me"), "Iskam te" ("I want you"), "Dve tela" ("Two bodies") and "Edna minuta" ("One minute"). The song "Obichaj me" was dedicated to now her ex-husband, Konstantin Dinev. In March 2005 her first DVD compilation was released. In August was released her third studio album "Vsichko vodi kam teb" ("Everything leads to you"). The single "Everything leads to you" became the biggest summer hit in the BG. In 2006 she released her fourth album, called "Pepel ot rozi" ("Rose ashes"). "Pepel ot rozi" produced hits like "Do zori" ("By dawn"), Samo za mig ("Only for a moment"),Viatar v kosite ti ("Wind in your hair") and "Shtom si do men" ("When you are by my side").
On her fifth studio album Edinstven ti ( One And Only You), released in 2008, she cooperated with Tencho Yanchev and Ivan Ivanov[3]. The album features a new musical direction for Anelia into a pop dance music genre rather than chalga. The song Vse endo mi e shows electronic, house and club music influences suggesting the new direction in the musical carrier of Anelia.
According to the Bulgarian celebrity portal "Slava.bg" [4] Anelia will release her new album in November 2009[5]. The album has been promoted with new singles - "Dva neshta" ("Two things") featuring Iliyan and "Obicham te" (I love you). "Dve neshta" has reached the peak position in "Nov Folk Hit Folk 30" on 21st November and became Anelia's 16th #1 single in the Bulgarian charts. In 13th December "Dve neshta" topped "Signal Plus Top 50".
[edit] On tour

In 2004, 2006, 2007, 2008 and 2009 Anelia take place in the biggest music event in Bulgaria - the summer tour of the folk stars, called "Planeta Prima/Derbi". Each summer, for about 3 weeks, between 8 and 11 of the biggest stars in Bulgaria are crossing the country and singing their hits in front ot hundreds of thousands. In 2005, which is the only year, when Anelia missed the tour, she was preparing her third album. Recently a recording of one of her concerts leaked and was posted on YouTube suggesting that Anelia was drunk while performing[6].
[edit] Style

Style magazine Tiatolo.bg described Anelia as the most stylish and the best dressed pop-folk singer of Bulgaria[7]. Apart from other chalga starlets, Anelia's style is characterized by careful choice of accessories and not too heavy make-up. Anelia is known for her long, black hair which became her trademark. She was chosen a face for Pantene in 2005. In 2008 the singer constantly surprised the public by switching from the pastel-oriented girl next door to a more diva style. On the Pop-Folk Awards 2009 she showed up in visibly shorter hair. On most of her videos Anelia is wearing greyish-colour contact lenses. Her natural eye colour is dark brown.
[edit] Private Life

In 2003 Anelia married the owner of the Vihren Sandanski Footbal Club Konstantin Dinev. However their marriage ended up with divorce. One of the songs from Anelia's album "Edinstven ti" describes break-up of the couple. The singer has one child, a girl named Yvonne (born December 29, 2003).
In July 2009 Anelia while driving her jeep BMW had an accident on a highway to Burgas.Her car was severely damaged,yet the singer suffered only minor injuries and trauma[8].
She is reportedly in a new relationship with a businessman from Plovdiv [9].


ИЗВОР.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Омг, имате соодветни теми кои кореспондираат со вашата интелигенција,
не се ставајте во функција на арбитари и поштедете ме од вашите гомнарии. :back:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom