Александра Пилева

Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Дали ви се допаѓа оваа наша пејачка?
Имате ли нејзина омилена песна?
Дали повеќе ви се допаѓаше како поперка од М2, или подобра си е вака во рокерски имиџ?

Според мене, Александра Пилева има одличен вокал кој го има доста добро искористено, во најразлични жанрови, од поп песните на Дарко Димитров па се до сегашните нејзини рок песни. Омилена песна ми е „Не„.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.271
Поени од реакции
45.656
Како “поперка’’ не ја приметував а како рокерка ми ствара чуден с'клет “иИиИиИиграај со мене’’ ми е една од поиритирачките песни на сите времиња.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Kako рокерка е боље, и ослабе сеа, се олепша. Супер е, а и песните добри.

Се избрука ептен во Плачалник на к-15 тв само, не знаеше да збори.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Откако си отиде од м2 ја замразив ептен, а и пред неколку недели ја видов на една емисија беше катастрофа облечена( полошо не памтам дека сум видела некој) и многу се глупираше.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Дали ви се допаѓа оваа наша пејачка?
Имате ли нејзина омилена песна?
Дали повеќе ви се допаѓаше како поперка од М2, или подобра си е вака во рокерски имиџ?

Според мене, Александра Пилева има одличен вокал кој го има доста добро искористено, во најразлични жанрови, од поп песните на Дарко Димитров па се до сегашните нејзини рок песни. Омилена песна ми е „Не„.
Ни ми се допагала а нема ни да ми се допага.Баш денес ја гледав улегнала во некој филм ко рок ѕвезда се понаша али далеку е она од ѕвезда,Ниедна песна досега не ми влегла во уво и заедно со "сестра"и Калиопи не ги поднесувам.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Сонце и месечина - Александра Пилева...таа ми е омилена а и единствена што ја знам:toe:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Откако си отиде од м2 ја замразив ептен, а и пред неколку недели ја видов на една емисија беше катастрофа облечена( полошо не памтам дека сум видела некој) и многу се глупираше.

Работа до вкус :):) И до стил на музика нели :)
Лично си ја бира облеката дури мислам дека некои парчиња сама дизајнира :)
И ексцентрична си е со стилот на облекување :)
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Добра пеачка е Пилева,има енергични настапи и добри песни, омилена нејзина песна ми е "Нема утеха" со која победи на Макфест пред некоја година а и таа е убава "Пејте сите за Македонија"
Имам убаво мислење за неа:pipi:
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Тапа Пиле-ва.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Патем треба некој на свирка да и појде, да видите какви свирки прави, која енергија вади, па и глас богами :)
 

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
32
Ич не ми се свиѓа, ни вокал, ни стајлинг, ништо. Ни порано, ни сега и никад нема да ми се свиѓа. Според мене многу се фолира, очигледно се преценила. Ја гледав во оваа емисијава Експлозив на А1, ја пееше Knocking on heaven's door, полоша изведба никад не сум видела.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Што и фали бе?!?!
Има далеку подобар глас од некои наши самопрогласени пејачки.Мислам дека многу многу и не треба да и се коментира гласот, затоа што е одличен, плус нејзиниот глас поседува широк распон, а тоа не го поседуваат голем број од пејачите.
За мене, позитивно е тоа што ја напушти М2.Мислам зашто би седела во таа продукција, ако на раководството на таа продукција воошто не му е грижа за неа.Од кога излезе, си направи неколку хитчиња.Едниот од нив беше долго време мошне слушан на МТВ Адриа, дури мислам дека се наогаше и на самиот врв, а тоа освен на Тошка ии на Дани на никој друг не му успеало.
Ми се допага како личност.Нејзината музика е одлична.Нека продолжи така.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Има добар вокал и има огромна енергија, сака да се докажува.
Ама ептен антипатично суштество ми е. Многу често ми е ептен неприродна, често се бламира на телевизија и има неколку ептен грди песни (веќе пејо ја спомна најгрдата).
А да ме нервира и шти збори против М2, не за друго него да не беа тие Пилева сеа можеби ќе се занимаваше со друга професија. Добро е што си замина од таа продукција не и одговараше, но лошо е што ги плука тие кои ја популаризираа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom