Албанија - место за одмор

Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Мислам дека не мора да бидат присутни двајцата се додека ги има документите
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165

Attachments

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Pomegju Saranda i Dermi site plaži se skoro vakvi
 
M

macgowan

Гостин
Со возило не се сите пристапни
Претпоставував дека е така, но барем да има колку толку патче до каде може да се стигне, одам со теренско возило кое не го жалам многу а ќе носиме и гумен чамец со електричен мотор(немам место за пентата), кој нема сила да те вади ако те фатат бранови-сврши работа па барем да не е дистанцата од-до толку голема да си ја земам бељата.[DOUBLEPOST=1464866090]
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.822
Се стигнува со возило, пристапни се?
Не сум биден во овие плажи, но служејќи се сателитските мапи, се чини дека се тешко пристапни. Ги има околу 11 вакви изолирани мали плажи од Валон до Ксамил.

Ако се отвори пат до овие плажи, тогаш и тие ќе постанат како и останатите, прлави.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Jas sum go vozel patot do Saranda nekolku pati, kompletno e nov asfaltot, pominuva pokraj plažite negde idma do niv nefde na 2-3 km. Negde ima pat do niv negde nema tuku samo pateki
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Претпоставував дека е така, но барем да има колку толку патче до каде може да се стигне, одам со теренско возило кое не го жалам многу а ќе носиме и гумен чамец со електричен мотор(немам место за пентата), кој нема сила да те вади ако те фатат бранови-сврши работа па барем да не е дистанцата од-до толку голема да си ја земам бељата.[DOUBLEPOST=1464866090]
Тогаш комотно може да одиш со возилото, ако си заинтересиран може и да ти покажам 2-3 плажи кои обавезно треба да ги посетиш, рај на земја што би се рекло, бар пред да ги уништат и тие.[
 
Последно уредено:

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Какво е времето во Албанија Јуни? Дали е добро за одмор од 25-6 јуни до кај 5 јули? И дајте некој контакт или места каде сте биле и имате добри сеќавања.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Какво е времето во Албанија Јуни? Дали е добро за одмор од 25-6 јуни до кај 5 јули? И дајте некој контакт или места каде сте биле и имате добри сеќавања.
Јас исклучиво одам во тој период секоја година. само лани беше малку поладно(цел регион) околу 27 степени. иначе знае да биди пожешко.

Ако сакаш имам број од еден човек од Ксамил, знае нешто и македонски и можиш и со пораки да се договориш.

Апартманите му се на следната локација, супер е местото, плажата е блиску, има интернет, клими, има дури и убава ѕидана скара во дворот и тоа под веранда-сенка.

ако си заинтересиран, пиши, ќе ти пратам на ПП

39.766749, 19.997802
 

Kajgana Shop

На врв Bottom