Акциони фигури

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Бев во дев продавници за играчки во Сити Мол, немаат Функо Поп.. :D
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Najveke mi se omileni od igri i anime :) Imav doma od Goku i Pokemon figuri. Gi cuvav kako oci vo glava sto se vika, i dojdoa,se rodija bratucedi i sve otide jabana. Edinstveno mi ostanaa nekolku figuri od Star Wars, mi gi kupi prijatel na tatko mi vo USA i uste gi cuvam neotvoreni vo orginalnite kutii. Figurite mi bile kupeni 1998-99. They are awesome :) da gi zemem na tavan gi cuvam sve uboo spakirani i ke gi slikam :)
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Супер што отворивте ваква тема.Перфектна за луѓе ко мене
еве нешто мое(само овие се моментално до мене)
извинете за лошиот квалитет на сликите,ама тоа иам само за сликање
Еве од WoW Blood Elf Rogue Valeera Sanguinar DSC_0501.JPG

Џокер официјална верзија од Batman:The Animated Series

DSC_0505.JPG
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
@Arhokk Lionheart (од шо ти е јузернејмов бе ? :D ) Топ ти е Џокерот (од амазон ?) ! А и другана е добра иако неам врска од WOW :D

@wot Не бе.. и во Џамбо нема Функо..не знам ти што си гледал, сигурно кај вас илегално преку граница ги носат :D
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
@Arhokk Lionheart (од шо ти е јузернејмов бе ? :D ) Топ ти е Џокерот (од амазон ?) ! А и другана е добра иако неам врска од WOW :D

@wot Не бе.. и во Џамбо нема Функо..не знам ти што си гледал, сигурно кај вас илегално преку граница ги носат :D
Userot ми е: еј сакам да напраам профил на кајгана- хммм стај прво нешто што ти иде на памет во моментот(Richard the Lion heart и рандом карактер од RPG игрица...буум) XD

Џокерот го земав од стрип продавница во Израел,ама на нет е поефтин(Амазон-И беј итн)
Сеа чекам да ми стигнат и две фигури од Наруто двете се вкупно околу 30 долари.
Иначе ако сакаш добра понуда за Бетмен фигури,имаш пакет со 3-4 фигури од Бетмен Аркам Асајлум/Сити итн.Не се многу скапи,плус добиваш неколку од карактерите и се со добар квалитет :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Луѓе значи дефинитивно слабост ми се реалистичниве фигури поготово тие што се рачна изработка. Гледајте.
http://www.tctmagazine.com/prsnlz/the-most-realistic-3d-printed-figurines-yet/#prev
920x920.jpg
828941_wHR.jpg micJNSincjobsdoll2.png
twinkind-3d-printed-figurine-2.jpg
И кажете ми од каде можам да си купам фигури одвен во кни. Икона се разбира мислам на играчки подобро изработени без разлика акциони не акциони и по која цена се движат отприлика ?
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Луѓе значи дефинитивно слабост ми се реалистичниве фигури поготово тие што се рачна изработка. Гледајте.
http://www.tctmagazine.com/prsnlz/the-most-realistic-3d-printed-figurines-yet/#prev
Прегледај го приврзокот 121411
Прегледај го приврзокот 121412 Прегледај го приврзокот 121413
Прегледај го приврзокот 121414
И кажете ми од каде можам да си купам фигури одвен во кни. Икона се разбира мислам на играчки подобро изработени без разлика акциони не акциони и по која цена се движат отприлика ?
Провери во продавнициве за играчки во Сити Мол,Џамбо,Рамстор,има и во ГТЦ најдоле една до Шехерезеда.Обично во тргоскиве имаат многу добри акциони фигури од Star Trek,Star Wars,TMNT
би требало сега да имаат квалитетни и од Avengers.Не се скапи иначе од 300 денари па нагоре имаш(тие од 300 денару се мн добри)
Би требало утре да шетнам натаму и ќе сликнам што има и ќе постирам тука.Ако може и некој друг нека сликне кога ќе има прилика
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Провери во продавнициве за играчки во Сити Мол,Џамбо,Рамстор,има и во ГТЦ најдоле една до Шехерезеда.Обично во тргоскиве имаат многу добри акциони фигури од Star Trek,Star Wars,TMNT
би требало сега да имаат квалитетни и од Avengers.Не се скапи иначе од 300 денари па нагоре имаш(тие од 300 денару се мн добри)
Би требало утре да шетнам натаму и ќе сликнам што има и ќе постирам тука.Ако може и некој друг нека сликне кога ќе има прилика
Ги поштувам максимално али не сум нешто љубител на фигуринчиња супер херои или пак ликови од филм... Единствено го обожавам Волверин и некој улоги од филм на поедини глумци баш Марвел како што ги прават. Иначе и UFC фигурите се многу штосни разгледајте ги. И се разбира чекаме слики што поскоро ако ви дозволат се разбира да ги сликате. :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Сеа ги сликав овие во Икона во Рамстор.
Добри се фигуриве има од Бетмен,Супермен Wonderwoman и сите се Justice League edition(не видов цена)
Прегледај го приврзокот 121485
Justice League е само некоја категоризација на фигурините на Schleich тоа е името на фирмата... Ми се чини дека Икона само со тој бренд работат. Еве ви официјална http://www.schleich-s.com/en/US/ За животните што ги изработуваат немам коментар совршенство невидено... Јас имам две кучиња од Шлеиш ке ги сликам и ке ги видите.
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
477
Поени од реакции
657
Како мал ги имав комплет нинаџа желки, бетмен, химен и сите ги искршив, ми останаа само војници фигури што се продаваат по тезги околу 100 во сите бои, хеликоптери, тенкови и бродови.

Arthokk Lionheart за информацијата кај се продава бетмен те частам, а за џокерот секоја чест :)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Бидејќи е ова тема за било кои акциони фигури да пишам и за мојата дамнешна, детска пасија :LOL:.

Хи-мен и господарите на вселената беа мошне популарни кон крајот на 80-те (стрипови, цртани и цртани ако сте имале сателитска).
Се продаваа и фигури. Ги имаше по тезги и дуќани, од неквалитетна пластика и лошо изработени.
За чудо се најде и една оригинална „фигура“, која којзнае од каде ја довлечка татко ми. Се уште ја чувам некаде.
Иста е како оваа на фотографијата подолу

а подолу се други фигури од франшизава - некои од нив ги имав, ама беа доста понеквалитетни
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Да ве прашам луѓе... Дали некој бренд произведуваат фристајл акциони фигури ??? Значи да не биде лик од филм или супер херој него онака засебна приказна фигуринче а со акционен мотив ?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853

Kajgana Shop

На врв Bottom