Ако има голема војна, Русија и Србија влегуваат во Косово

Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Rusite se zakanuvaat deka ke vlezat vo Ukraina ako USA donese odluka da ja vooruzhuva Ukraina. Ushte treba Obama da potpishe ....

http://www.vestinet.rs/u-fokusu/ako-obama-posalje-oruzje-rusija-ce-da-rasporedi-svoje-trupe-u-ukrajini
Прво, постојано постираш српски линкови на форумов. Истата вест е пренесена на неколку македонски медиуми, пример овде, ама изгледа македонскиот јазик не ти е прв избор.

Второ, оригиналната изјава е на руски пратеник од левицата, не е официјален став, за да генерализараш - "русите се закануваат". Исто како изјавите на Амди Бајрам да се земат како показател за надворешната политика на Македонија.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Прво, постојано постираш српски линкови на форумов. Истата вест е пренесена на неколку македонски медиуми, пример овде, ама изгледа македонскиот јазик не ти е прв избор.

Второ, оригиналната изјава е на руски пратеник од левицата, не е официјален став, за да генерализараш - "русите се закануваат". Исто како изјавите на Амди Бајрам да се земат како показател за надворешната политика на Македонија.
Ajde ke se posluzham so makedonskiot link shto go posochi...

Тоа е многу опасна одлука, а ако ја потпише американскиот претседател Барак Обама, Русија ќе мора да одговори со соодветни мерки. Можно е да го направиме истото, да му овозможиме на претседателот ВЛадимир Путин да нареди испраќање војска на украинска територија

Kluchniot zbor e da mu "ovozmozhime"...Chitaj da go proglasime Putin imperator , kako shto Obama se zamisluva da e na USA.
Mislish deka vakva izjava na levicharskite pratenici e sluchajna??? Vo politikata nema nishto sluchajno.
E sega ke se vratam na vovedot od tvojot post:
...постојано постираш српски линкови на форумов.

Jas na ovoj forum gledam linkovi od cel svet, "so to speak", i ne gledam kakvo znachenje ima toa shto sum postavil link od srpski izvor...Imam niz forumov linkovi i od hrvatski izvori...Ako vidam neshto interesno da se linkuva od Amdi Bajram i toa ke go linkuvam, toa e moe pravo i moj izbor gospodine SparroW...Tvojot suptilen obid da me etiketirash kako srboman e "pathetic" vo najmala raka, nizok udar i dokaz deka gubite.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Ajde ke se posluzham so makedonskiot link shto go posochi...

Тоа е многу опасна одлука, а ако ја потпише американскиот претседател Барак Обама, Русија ќе мора да одговори со соодветни мерки. Можно е да го направиме истото, да му овозможиме на претседателот ВЛадимир Путин да нареди испраќање војска на украинска територија

Kluchniot zbor e da mu "ovozmozhime"...Chitaj da go proglasime Putin imperator , kako shto Obama se zamisluva da e na USA.
Mislish deka vakva izjava na levicharskite pratenici e sluchajna??? Vo politikata nema nishto sluchajno.
E sega ke se vratam na vovedot od tvojot post:
...постојано постираш српски линкови на форумов.

Jas na ovoj forum gledam linkovi od cel svet, "so to speak", i ne gledam kakvo znachenje ima toa shto sum postavil link od srpski izvor...Imam niz forumov linkovi i od hrvatski izvori...Ako vidam neshto interesno da se linkuva od Amdi Bajram i toa ke go linkuvam, toa e moe pravo i moj izbor gospodine SparroW...Tvojot suptilen obid da me etiketirash kako srboman e "pathetic" vo najmala raka, nizok udar i dokaz deka gubite.
Па затоа и регираат америве. Што се закануваат русиве џабе, кога веќе има руски трупи во Украина.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Па затоа и регираат америве. Што се закануваат русиве џабе, кога веќе има руски трупи во Украина.
Shto reagiraat? Tie (Zapadot) se prisutni vo Ukraina ushte od pochetokot a Rusija odgovara proporcionalno...samo seto toa e skrishno, demek ni luk jal ni luk mirisal.
Mi prefrlaat deka sum postiral srpski linkovi, ne sum znael deka ima chlenovi shto ne razbiraat srpski...eve eden "Inglish link"
http://www.silverdoctors.com/10-signs-that-russia-is-preparing-to-fight-and-win-a-nuclear-war-with-the-united-states/
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Shto reagiraat? Tie (Zapadot) se prisutni vo Ukraina ushte od pochetokot a Rusija odgovara proporcionalno...samo seto toa e skrishno, demek ni luk jal ni luk mirisal.
Mi prefrlaat deka sum postiral srpski linkovi, ne sum znael deka ima chlenovi shto ne razbiraat srpski...eve eden "Inglish link"
http://www.silverdoctors.com/10-signs-that-russia-is-preparing-to-fight-and-win-a-nuclear-war-with-the-united-states/
Пред тоа беа русите присутни, ама сето тоа се сведе на политичко присуство.

Русија, прва донесе војска.

Сега американциве редно е а му достават современо оружје. Веќе неколку дена Украинската Влада ги затвори аеродромите во Харков, Запорожје и Денпропетровск. Голем број на транспортери одат и идат од тие аеродроми.

Во Естонија, Летонија и Литванија, американциве носат оружје. Полска, Естонија, Летонија и Литванија формираа заедничка воена команда. Мора цврсто да се настапат, ако му попуштат на Путин сега после ќе биде бетар, нема заебанции, америве мораат да покажат дека не ги оставаат своите сојузници на цедило.
 

golem brat

dojdov vidov pobediv
Член од
23 февруари 2009
Мислења
417
Поени од реакции
20
Ajde ke se posluzham so makedonskiot link shto go posochi...

Тоа е многу опасна одлука, а ако ја потпише американскиот претседател Барак Обама, Русија ќе мора да одговори со соодветни мерки. Можно е да го направиме истото, да му овозможиме на претседателот ВЛадимир Путин да нареди испраќање војска на украинска територија

Kluchniot zbor e da mu "ovozmozhime"...Chitaj da go proglasime Putin imperator , kako shto Obama se zamisluva da e na USA.
Mislish deka vakva izjava na levicharskite pratenici e sluchajna??? Vo politikata nema nishto sluchajno.
E sega ke se vratam na vovedot od tvojot post:
...постојано постираш српски линкови на форумов.

Jas na ovoj forum gledam linkovi od cel svet, "so to speak", i ne gledam kakvo znachenje ima toa shto sum postavil link od srpski izvor...Imam niz forumov linkovi i od hrvatski izvori...Ako vidam neshto interesno da se linkuva od Amdi Bajram i toa ke go linkuvam, toa e moe pravo i moj izbor gospodine SparroW...Tvojot suptilen obid da me etiketirash kako srboman e "pathetic" vo najmala raka, nizok udar i dokaz deka gubite.
kako i da e istrazuvacite na duhovnata nauka ssfr






Третата светска војна ќе започне во 2015. година и ќе трае околу 9 години, до 2023. година. Сите војни кои ќе се водат во тој период ќе бидат поврзани. Меѓутоа, на човештвото можеби тоа нема да му биде така очигледно. Кон крајот на тој период, ќе се користи оружјето за масовно уништување. Ќе биде непроценливо губењето на животи, каде што светската популација ќе биде намалена за третина, а другата третина ќе преживее големи страдања. Некои земји ќе бидат погодени повеќе од деругите. Не е потребно посебно да се нагласува дека во светот каде што сите земји се взаемно добро поврзани сите ќе бидат погодени. Третата светска војна во најголема мерка ќе биде предизвикана од религискиот фанатизам. Негативните енергии од вишите нивоа ќе ја искористат таа слабост на луѓето да ги турнат во пропаст и ќе ги подтикнуваат нациите да војуваат меѓусебно.

opasni vreminja prestojat da se nadevame deka e isto kako 2012 sto se zboruvase za kraj na svetot ,no sepak kon nuklearniot sudir se odi apokalipsa i armagedon

 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
kako i da e istrazuvacite na duhovnata nauka ssfr




Третата светска војна ќе започне во 2015. година и ќе трае околу 9 години, до 2023. година. Сите војни кои ќе се водат во тој период ќе бидат поврзани. Меѓутоа, на човештвото можеби тоа нема да му биде така очигледно. Кон крајот на тој период, ќе се користи оружјето за масовно уништување. Ќе биде непроценливо губењето на животи, каде што светската популација ќе биде намалена за третина, а другата третина ќе преживее големи страдања. Некои земји ќе бидат погодени повеќе од деругите. Не е потребно посебно да се нагласува дека во светот каде што сите земји се взаемно добро поврзани сите ќе бидат погодени. Третата светска војна во најголема мерка ќе биде предизвикана од религискиот фанатизам. Негативните енергии од вишите нивоа ќе ја искористат таа слабост на луѓето да ги турнат во пропаст и ќе ги подтикнуваат нациите да војуваат меѓусебно.

opasni vreminja prestojat da se nadevame deka e isto kako 2012 sto se zboruvase za kraj na svetot ,no sepak kon nuklearniot sudir se odi apokalipsa i armagedon
Друже, многу си отрујен со овие теории на заговор..
 

golem brat

dojdov vidov pobediv
Член од
23 февруари 2009
Мислења
417
Поени од реакции
20
Друже, многу си отрујен со овие теории на заговор..
ova nee e teroija na zagovor tuku tie se istrazuvaci koe imaat razvieno sesto culo taka velat na angliski spirtual science fgondacion ili nauka za duhovno istrazuvanje teroija ili realnost ili pajk sekta
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
да не отварам нова тема...
Odgovor Hrvatskoj: Putin će Srbiji isporučiti sustave S-300
Odluka o isporuci sustava koji opisuju i kao "noćnu moru NATO-a" postala je definitivna nakon što je Hrvatska najavila da će nabaviti rakete dometa do 300 km


http://www.24sata.hr/politika/odgovor-hrvatskoj-putin-ce-srbiji-isporuciti-sustave-s-300-455821
Колкото и да не е по тржна цена, нема да е безплатен.
Во моментот Србиja паничи. На Балканот има и други држави,кои имат балистички ракети - пример Турциja и Бугариja.
С-300 па на Балканот веке исто има(Грциja и Бугариja имат), оттамо Хрватска па паничи...
Се е само создаване на тензиja една на друга.
И Хрватска и Србиja са на прагот на можностите си на задолжуване,ама се курчат една на друга.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Колкото и да не е по тржна цена, нема да е безплатен.
Во моментот Србиja паничи. На Балканот има и други држави,кои имат балистички ракети - пример Турциja и Бугариja.
С-300 па на Балканот веке исто има(Грциja и Бугариja имат), оттамо Хрватска па паничи...
Се е само создаване на тензиja една на друга.
И Хрватска и Србиja са на прагот на можностите си на задолжуване,ама се курчат една на друга.
Хрватска се курчи со европските земјии и со НАТО. Иначе при евентуален конфликт меѓу Србија и Хрватска. Србија може да ги здроби хрватите доколку Хрватска нема заштита од ЕУ и НАТО. Србија ден денес воено е многу силна држава. Албанија,Хрватска,Бугарија, Бих и ред други мали држави се гола вода за Србија. Само со Грција и Турција Србија неможе да се спореди. А за другите балкански земјии Србија е веле сила.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom