Акни (бубуљици) на половиот орган

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Дознав дека и на половиот орган и тестисите може да излезат бубуљици. Не оние како на лице или некој друг дел на телото туку поситни. Во некои случаи се појавувале при влегување во пубертетот. Други информации и немам сретнато, а баш сакам да знам за заштита од нив и слично.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Дознав дека и на половиот орган и тестисите може да излезат бубуљици. Не оние како на лице или некој друг дел на телото туку поситни. Во некои случаи се појавувале при влегување во пубертетот. Други информации и немам сретнато, а баш сакам да знам за заштита од нив и слично.
Da da i mene taka mi se imaat pojaveno na testisite.. kako fski nesh se taka? ama positno... Ili pak samo beli se taka?
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Da da i mene taka mi se imaat pojaveno na testisite.. kako fski nesh se taka? ama positno... Ili pak samo beli se taka?
Фски незнам што се, а и овие погоре незнам што се. Пред некое време глеав на телевизија. Имаше само на кратко објаснување дека може да има, а не запазив како се лечат и слични ствари.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ma nishto strashno eve i mene mi se od mojata 14 godina .. kako beli topchina se malecki .. ama nz lek :S bash me interesira..
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Ништо не е бе и јас имам не прават проблеми. А лек ако знае некој нека каже :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Имав такви пред 2-3 години ми израснаа неколку,и тоа се на исто место беа мислам.
Исто ко бубуљица е такво,ко ќе го стиснеш истекува прво тоа лигавото,па после крв( боли тоа у пм :( )
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Имав такви пред 2-3 години ми израснаа неколку,и тоа се на исто место беа мислам.
Исто ко бубуљица е такво,ко ќе го стиснеш истекува прво тоа лигавото,па после крв( боли тоа у пм :( )
И као ти помина, што направи?

:воисчекувањенарешение:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Поминуваат сами од себе, а ако не поминат на лекар - може не е бубуљиц, туку нешто друго :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
И као ти помина, што направи?

:воисчекувањенарешение:
:ништопосебно:
Неколку ја ги истискав,неколку сами пукнаа ја само ги достискав,и изчезнаа по некое време.

Исти курац бе ко бубуљица на фаца коа имаш. xD
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Моите се мали бели и не се за пукање и гледам полека полека изгинуваат. Имав на пенисот и на тестисите сега само малку имам на пенисот а на тестисите изгинаа :) Со текот на пубертетот гинат :)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Покажите со слика ве молам. Не се срамете наши сме си.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Од кај ви текна дека се акни, а не друго? Ако сте сексуално активни, најверојатно не се „бубуљици“.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Од кај ви текна дека се акни, а не друго? Ако сте сексуално активни, најверојатно не се „бубуљици“.
Незнаев како другачије да ги објаснам. Пред некое време случајно ја фатив емисијата, на ХТВ мислам беше и само спомнаа дека може да се појават, а за лекување делот ваљда бил поминат.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
acid i kaza diplomatski ,so i da mislis deka e treba da se posete lekar
p.s lesno e da se kaze poseti lekar ama malku poinaki e koga treba da posetis sepak soberi hrabros,
p.s ako ne si ebac ili ako si ebel so zastita ne gledam pricina da te stra da odis na ginekolog
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
acid i kaza diplomatski ,so i da mislis deka e treba da se posete lekar
p.s lesno e da se kaze poseti lekar ama malku poinaki e koga treba da posetis sepak soberi hrabros,
p.s ako ne si ebac ili ako si ebel so zastita ne gledam pricina da te stra da odis na ginekolog
ХПВ се пренесува и преку кондом.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom