Акните - повеќе од тинејџерски проблем

Член од
15 декември 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво.
Има ли некој користено Diane таблети ?
 

saltwater

El Nino
Член од
18 декември 2012
Мислења
14
Поени од реакции
3
Kako najlesno do Roacutane ?

Odkade moze da se kupi , koja cena e ,dali mora so recepta itn...
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.380
Здраво.
Има ли некој користено Diane таблети ?
Diane се за хормонска терапија и за контацепција, значи хормонални таблети, не за превентива од акни!
Ако не си во пубертет и сметаш дека добиваш акни поради хормонален дисбаланс, а не начин на живот и исхрана, тогаш прво испитај хормони за да ти препишат соодветна терапија.
 
Член од
15 декември 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
20 години имам, гинеколог ми ги препорача, затоа пишав ...[DOUBLEPOST=1450769784][/DOUBLEPOST]Тоа и ме плашеше ...
А исто прочитав и кога ќе престанеш да ги пиеш лицето пак се исфрлало :/
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Во една книга имам читано од премногу мастурбација излегуваат акни, не знам колку е ова точно, а доста познато е и како народен мит.
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
62
Поени од реакции
1
Здраво! Да прашам зошто покрај акните што ми излегуваат на лицето и тоа во пределот на брадата ми излаваат и поткожни црвени некој, а кога ги скинеш само црна крв тече и едни големи како џумки се кога ги фатеш како топки и подувани стоаат а немат ништо е тие ме нај нервират? Иначе имав порано и по грбот, но таму веке не ми излегуват одамна.
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Има ли некој да сподели искуство до др Самоникова во Скопје или др Светлана Петрушевска Костич?
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
57
Поени од реакции
7
Ок ај вака сега пошо гледам сите си имате проблем со нунулици итн да ви кажам нешто има еден човек кој што прави една маст стрикно на растителна база.е сега финтава е што навистина маста помага не е како некој со краткорочни ефекти или пак да треба подолг период на чекање да се видат резултати,значи човеков што ја произведува мислам дека ја прави повеќе од 40 години оваа маст.Каратеристично за неа е што вечерта нанесуваш утредента веќе се губат бубулиците со дена дена третирање бубулиците аш ги нема непостојат, е сега може само проблем да ви биде декацената е малку солена ама дека помага помага проверено и јас сум ја користел и други кој што ги познавам е сега кој сака повеќе информации нека пише на пп ако сака да му дадам контакт од човекот
ај ако сакаш остави контакт и кажи за кој човек се работи, или евентуално некој друг ако знае нека пише
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Дечки вака. Лани зимата пиев роакутан (декември-мај) по препорака од Д-р Бисерковска од Ремедика. Ок беше, се повлекоа акните, имам уште по некое црвенило, се надевам и тоа ќе се повлече.

Е сега, ми останаа лузините. Денес бев после 4 месеци, ми препорача за лузните ласерска терапија, 3 третмани во вредност од 800 евра. Ми се виде доста скапо. Не е дека не сум спремен да ги дадам парите, но ме интересира дали некој има идено кај нив, дали има резултати после ласерот, дали се исплаќа да дадам 800 евра?
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
Дечки вака. Лани зимата пиев роакутан (декември-мај) по препорака од Д-р Бисерковска од Ремедика. Ок беше, се повлекоа акните, имам уште по некое црвенило, се надевам и тоа ќе се повлече.

Е сега, ми останаа лузините. Денес бев после 4 месеци, ми препорача за лузните ласерска терапија, 3 третмани во вредност од 800 евра. Ми се виде доста скапо. Не е дека не сум спремен да ги дадам парите, но ме интересира дали некој има идено кај нив, дали има резултати после ласерот, дали се исплаќа да дадам 800 евра?
стави слика од лузните да видам, лузна е општ поим, јас пиев пред година дена роакутан и сеа со тек на време лузните и црвенилото се повлекоа на минимално, мислам дека и редовното бричење придонесува до тргање на старата и мртва кожа и потикнување на обнова КОЛКУ ТОЛКУ ... некој сега да ме запознае и да му кажам дека сум имал сериозни акни и лузни ке ми се изнасме првен а потоа ке помисли дека нешто ми фали у главата.... :)
во секој случај слика, од рука викам дека не ти треба ласер терапија али еве првен слика да видам...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
стави слика од лузните да видам, лузна е општ поим, јас пиев пред година дена роакутан и сеа со тек на време лузните и црвенилото се повлекоа на минимално, мислам дека и редовното бричење придонесува до тргање на старата и мртва кожа и потикнување на обнова КОЛКУ ТОЛКУ ... некој сега да ме запознае и да му кажам дека сум имал сериозни акни и лузни ке ми се изнасме првен а потоа ке помисли дека нешто ми фали у главата.... :)
во секој случај слика, од рука викам дека не ти треба ласер терапија али еве првен слика да видам...
Која доза на роакутан ја пиеше? Јас пиев по 20 мг (2 апчиња по 10 мг одеднаш) дневно. Ќе постирам утре слика, мада се познаваат лузните, не е така едноставно.
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
Која доза на роакутан ја пиеше? Јас пиев по 20 мг (2 апчиња по 10 мг одеднаш) дневно. Ќе постирам утре слика, мада се познаваат лузните, не е така едноставно.
Piramidalna sema do total: 7600 mg ili 80mg x 1kg tezina (95kg)
Vo period od 8 meseci mislam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom