АВРМ - Провери дали си пријавен

Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Ме интересира ако имаш потпишано договор за обука како ќе те водат во аврм ?
невработен секако и ќе си се пријавуваш редовно[DOUBLEPOST=1445699120][/DOUBLEPOST]
Ме интересира ако имаш потпишано договор за обука како ќе те водат во аврм ?
па обуката може да биде за како да аплицираш како да составиш cv како да се однесуваш на интервју заедно кажано млатење празна слама само мора да се појавиш ради бришење од евиденција иначе рачунај некој 2 саати сигурно ќе ти требаат :)
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
невработен секако и ќе си се пријавуваш редовно[DOUBLEPOST=1445699120][/DOUBLEPOST]
па обуката може да биде за како да аплицираш како да составиш cv како да се однесуваш на интервју заедно кажано млатење празна слама само мора да се појавиш ради бришење од евиденција иначе рачунај некој 2 саати сигурно ќе ти требаат :)

Те сфаќам ама имам ја потпишано договор за обука во времетраење од 1 година ... па затоа ми е дали има врска тоа или мора да си се пријавувам на секои 6 месеци додека не се вработам ..
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
па обуката може да биде за како да аплицираш како да составиш cv како да се однесуваш на интервју заедно кажано млатење празна слама само мора да се појавиш ради бришење од евиденција иначе рачунај некој 2 саати сигурно ќе ти требаат :)
Да бе, ми пишале во пораката дека ќе ме избришат ако не отидам. Апла она, ко закана у пм. Јас не знам што се замислуваат.
Во ред е ако е два саати, јас мислев да не ме гњават неколку дена по ред да одам.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Да бе, ми пишале во пораката дека ќе ме избришат ако не отидам. Апла она, ко закана у пм. Јас не знам што се замислуваат.
Во ред е ако е два саати, јас мислев да не ме гњават неколку дена по ред да одам.
така мора за да ако не се појавиш 3 пати и те бришат не дека ќе ти помогнат ама ај...а за ова обука може да отидеш да се потпишеш на список дека си била и низ врата одма :)
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Дали кога аплицираш негде за работа, фирмата може да види за твојот моментален статус, дали си вработен или не?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom