Ќе се вика, ќе се вика.. како!?

Член од
3 март 2006
Мислења
231
Поени од реакции
2
Krsten sum po tatkoto i majkata na mojata kuma, inaku najbliski prijateli na tatko mi, koi se vikale Dimitris i Dimitrula. Kaj mene go skratile s-to za da ne e grcko. Baba mi zapnala da me ksrtat Sotir po dedo mi :S, si go sakav dedo mi ama NOOOOOO:nenene: . Kjuti sto moite bile inat i baska im se svigjalo imevo :) i ja si go sakam. Taka da ako nekogas imam dete ke gi krstam Dimitri Jr., polot ne e biten :) Ako ispadnat povekje ke im se dodade prvi vtori treti i taka natamu :)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
sakale so brat mi da imame iminja ivan i sergej :) ali ne izlegle planovite kako sto trebalo pa sme igor i stefan :)

a za decata :
ako e masko : huanito ili antonito
ako e zensko : marija ili mila
 
Член од
3 март 2006
Мислења
231
Поени од реакции
2
SCORPIO__20 напиша:
sakale so brat mi da imame iminja ivan i sergej :) ali ne izlegle planovite kako sto trebalo pa sme igor i stefan :)

a za decata :
ako e masko : huanito ili antonito
ako e zensko : marija ili mila
очекував, судејки по машките, дека женските имиња ке бидат инкарнасион, фелиситас, касандра или нешто слично. Ама ти секогаш изненадуваш. :pos2:

btw побогу зашто мушките шпански? И зашто не Мигел и дали ке му опнеш средно име Карамба :)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Dimitri напиша:
очекував, судејки по машките, дека женските имиња ке бидат инкарнасион, фелиситас, касандра или нешто слично. Ама ти секогаш изненадуваш. :pos2:

btw побогу зашто мушките шпански? И зашто не Мигел и дали ке му опнеш средно име Карамба :)

ma ne ne huanito i antonito mi se omileni a ne e povrzano so nisto iako se spanski iminja :)
 

DaSiDe

Born Crazy Lived Insaine
Член од
6 март 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Мене ме крстил кумот по св. Климент Охридски
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Па имам син и го крстив по мојот татко(желба на мажот ми) а ако имам ќерка ќе ја крстам по свекрва ми(бидејќи има исто име со мојата баба)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
па со девојка ми следново го решивме: да имаме три деца али за првото ако е машко ке се вика Фидан а ако е женско Катина. За другите две неколку години пред да се родат. :jaj:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Мама сакаше да се викам Анжелика, се викам Ирина и не ми се свига тоа...Керка ми има два имина - се вика Евелина - секогаш така сакав, ама jа крстивме во црквата Ева.
Машкото ке го крстам Даниел, тука речиси нема такво име, ке биде убаво.
 
S

Sith_Lord

Гостин
Мислам дека имам претходно кажано за себе...

Еве за децата- ако е женско, уште не знам... ама ако е машко- Мујо. Без размислување. :P

Sith
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Марко е добро име за син to e to
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Milka i Nestle :P:P Ne, ne se zafrkavam (iako mi se najubavi). Karolina i Aleksandar bi bile dobri iminja.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Mene imeto mi go dal tetin mi,a zasto...ne znam-me se svigjalo.
A jas moeto dete ako e masko ke go krstam David,epten mn mi se svigja imeto
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
pavaka jas se vikam vna po dedomi ivan ubavo e imeto ama go ima sekoj vtor a inace jas decata nema a si gi krstam po bai dedovci i sl toa e glupavo i staromodno sekoj covek si edinstven i ne treba da sme krsteni po nekoj drug togas ke sme kako nekoja senka i nema da ne gledaat nas
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ако е женско - леонтина
Ако е машко - давид
 

***freak***

И да волиш до неба, и да прашташ кад треба [x]
Член од
9 февруари 2007
Мислења
383
Поени од реакции
1
името ( Теодора ) сум го добила од родителите. Дар од бога значело мислам :icon_lol:. Али како и да е и онака сите ме викаат Теа :wink:
Моите деца немам појма како би се викале. Едно време мислев ако е женско теа да ја крстам али мн. нарцисоидно ке било бе ејј :pos:машко ако е можеби Александар ке го крстам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom