Ќебaпи вo Скoпје

Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Вaкa сегa, имaм прoбaнo велешки ќебaпи, кoи се дoстa пoгoлеми oд стaндaрдните ќебaпи штo ги сервирaaт низ Скoпјевo. Пa сaкaм дa знaм дaли тие се кaрaктеристични зa Велешкo или мoжaт дa се нaјдaт и низ Скoпје? Истo тaкa кoи ќебaпи без рaзликa нa гoлеминaтa се нaјвкусни oд Скoпје?
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Tie od Destan mhm. :love: A sum slusnal deka ubavi pravat i vo Pcela,Cair ama nemam probano.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Вaкa сегa, имaм прoбaнo велешки ќебaпи, кoи се дoстa пoгoлеми oд стaндaрдните ќебaпи штo ги сервирaaт низ Скoпјевo. Пa сaкaм дa знaм дaли тие се кaрaктеристични зa Велешкo или мoжaт дa се нaјдaт и низ Скoпје? Истo тaкa кoи ќебaпи без рaзликa нa гoлеминaтa се нaјвкусни oд Скoпје?
не е проблем за поголеми ќебапи ќе ти стават повеќе презла и соја ќе ги направат како колбас али не е тоа тоа
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вaкa сегa, имaм прoбaнo велешки ќебaпи, кoи се дoстa пoгoлеми oд стaндaрдните ќебaпи штo ги сервирaaт низ Скoпјевo. Пa сaкaм дa знaм дaли тие се кaрaктеристични зa Велешкo или мoжaт дa се нaјдaт и низ Скoпје? Истo тaкa кoи ќебaпи без рaзликa нa гoлеминaтa се нaјвкусни oд Скoпје?
Рустикана на Рекорд :)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Јас пред месец јадев од Пчела после толку фалење и ми се на листата најужасни ќебапи.

До душа единствен убав ќебап имам јадено во Два Другара во Кочани, можеби затоа не сум репер.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.642
Поени од реакции
13.092
Дестан ти е синоним за муабетот „овци за стрижење“. Кај што се милиметарски па уште напукани со соја и вештакоина. За цена, не коментирам. Од реноме што некад ги ваделе најдобрите кебапи не се живее.
Во турска чаршија се` што е исклучок на Дестан е светлосни години напред. Така имаш Сношти минав, Сердарот и горе-доле Турист. За скара општо совршенство е Љуц (бар пред 6 месеци тепаа поштено), иако кебапи неам пробано.
Јас ги зимам во Зелено пазарче „кај Делфин“ со 10 денари комад, знам дека не се нај нај, но држат константа на квалитет. Жабар не знам како е, пред 2-3 години беа ок.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.422
Поени од реакции
19.534
Тото и Фонтана

Не за џабе имаф над 30 годишну традицију. И двете су у моју маалу : D haha
У тото само услуга е катастрофа, стара успорена жена(како на тромадоли да е) е устфари главна келнерка : D Али кебапи кидаф

А фонтана е до кафиќ Црешњу : D Не е кафана, кебапчилница е, сс стар стил и традицију али у ново руво : D Колко јака сакра еј
А наравно и кебапи, големи су
Има и акција, 5 кебапа, грашче у грне(мноо јако) и лебче подпечено на скару сс вегету, сфе за 120 денара

666 мислење, нека иде за скару и кебапи,ненормално јак и ѓаволски укус : D
 
Последно уредено:

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.184
Поени од реакции
14.450
Дестан ти е синоним за муабетот „овци за стрижење“. Кај што се милиметарски па уште напукани со соја и вештакоина. За цена, не коментирам. Од реноме што некад ги ваделе најдобрите кебапи не се живее.
Во турска чаршија се` што е исклучок на Дестан е светлосни години напред. Така имаш Сношти минав, Сердарот и горе-доле Турист. За скара општо совршенство е Љуц (бар пред 6 месеци тепаа поштено), иако кебапи неам пробано.
Јас ги зимам во Зелено пазарче „кај Делфин“ со 10 денари комад, знам дека не се нај нај, но држат константа на квалитет. Жабар не знам како е, пред 2-3 години беа ок.
This

Врска нема Дестан сега со тоа што беше пред 15тина+ години, ама ради името уште се палат луѓе.

Башка се изгор скапи сеа.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Јас пред месец јадев од Пчела после толку фалење и ми се на листата најужасни ќебапи.

До душа единствен убав ќебап имам јадено во Два Другара во Кочани, можеби затоа не сум репер.
+1, нема подобри од Два Другара (y)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.625
Поени од реакции
14.397
А кoјa ценa се и кaде пoтoчнo се нaoѓa Рустикaнa, дoсегa јa немaм приметенo.
https://www.google.com/maps/@41.9946824,21.430149,3a,75y,201.05h,81.09t/data=!3m6!1e1!3m4!1si_mvm7gqCer4GZR9_rcLBQ!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

Треба да е во пролазот, има паркче позади...

Не сум бил, али ете фала и на @Ilumious (.!.) што ме настрви, па сеа мора да се посети :)[DOUBLEPOST=1457626854][/DOUBLEPOST]
+1
Најбољи кебапи и плескавица у Скопје. (според мене секако)
Подобри од DM?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom