Јеховини Сведоци

Дискусија во форумот 'Религија' започната од Чорбаџија, 12 септември 2007.

 1. DBack

  DBack gloveless

  Член од:
  19 декември 2007
  Мислења:
  5.321
  Допаѓања:
  2.523
  крст = 3 клина
  столб = 2 клина

  Не ли знаеш колку со клина бил распнат твојот бог?

  Де, корегирај се, оти св. Петар ладно ќе те реши без муабет.
 2. stela_maris

  stela_maris

  Член од:
  15 јануари 2012
  Мислења:
  700
  Допаѓања:
  192
  Gledam deka se pravis mnogu pameten, ama ne skokaj kao prle pred magare. Pa eve da ti doobjasnam.
  Tri klina se tokmu taka. DVA za racete i eden za nozete. Na stolb se dva klina. EDEN za racete i eden za nozete.
  Sega procitaj go uste ednas Biblisjkiot citat za da vidis deka zboruva samo za KLINOVITE i ranite na racete (samo na racete).Ne zboruva za nozete. Znaci mnozina, ranite od klinovite na racete. Jas samo go komentirav delot za racete, deka se dva, a ne eden klin. Klinot od nozete voopsto ne go ni spomnav. Nauci da citas.
  На Gurdjieff му/ѝ се допаѓа ова.
 3. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  21.319
  Допаѓања:
  17.445
  jel znate kako se kaze "jehovini svedoci" na kineskom?

  ding-dong!
  На Атеист и Ipsissimus им се допаѓа ова.

Сподели преку: