Јеховини Сведоци

Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
Извини за офтопикот немој да мислиш дека имам нешто против Јеховини Сведоци напротив верувам дека се они вистинската религиозна организација, поголемиот број постови што ги пишуваш се од нивите книги, така?
Извинувањето не се прифаќа бидејќи продолжуваш да ја расипуваш темата иако беше предупреден да отвориш нова тема, која еве јас ќе ти ја отворам.
Не е точно дека моите постови се од нивните книги, ма да имам доста прочитано од нивните книги и може некоја мисла или податок да ми е и од нивните книги, но тоа секако не е аргумент дека јас сум Јеховин Сведок нели? Јас и Коранот го имам читано, па што значи тоа дека сум муслиман? можеби и сум , од кај знаеш :)
 

Член на раководството

Форевер тугедер
Член од
15 март 2006
Мислења
698
Поени од реакции
20
Извинувањето не се прифаќа бидејќи продолжуваш да ја расипуваш темата иако беше предупреден да отвориш нова тема, која еве јас ќе ти ја отворам.
Не е точно дека моите постови се од нивните книги, ма да имам доста прочитано од нивните книги и може некоја мисла или податок да ми е и од нивните книги, но тоа секако не е аргумент дека јас сум Јеховин Сведок нели? Јас и Коранот го имам читано, па што значи тоа дека сум муслиман? можеби и сум , од кај знаеш :)
Не знам од што толку страв што некој помислил дека си припадник на некоја црква или секта... Ваљда припаѓаш на некоја или повеќе, можеш јавно да кажеш а и не мораш ако имаш причина тоа да го криеш.
Се е тоа на нервна база
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
Раководителе, што јас верувам, во кои цркви/секти одам и што јас читам тоа тебе нека не те интересира, туку сконцентрирај се на темите и пишувај он-топик, а не немајќи аргументи да ја вртиш темата кон тоа кој и што е Чорбаџијата. Допрва ќе го запознаеш, за жал преку неговиот аватар :pos2:

п.с. Се извинувам што не проверив дали има ваква тема, модераторот слободно нека брише.
 

Член на раководството

Форевер тугедер
Член од
15 март 2006
Мислења
698
Поени од реакции
20
, туку сконцентрирај се на темите и пишувај он-топик, а не немајќи аргументи да ја вртиш темата кон тоа кој и што е Чорбаџијата. Допрва ќе го запознаеш, за жал преку неговиот аватар :pos2:
Види, со вакви закани и “што твојот аватар“ ќе ми направи ... не одиш далеку.
Затоа ако може во иднина да припазиш на тоа како се обраќаш кон дискутант

ПС
Мојот аватар нема да те тепа... тој ќе те.....
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Jedno jutro, neko kuca na vrata:


- Dobar dan, ja sam iz Jehovinih svedoka, želeo bi da razgovaram sa vama.


- Izvolite uđite, sedite. O čemu želite da razgovaramo?



- Uh, ne znam, nikad nisam stigao ovoliko, daleko.....
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
абе :sneaky: читајте убаво! каква вероисповет бе не исповедани едни какви атеисти кави муслимани и со ти ја знам понатаму може има и уште нешто ново за кое јас не сум слушнал но и да слушнам ке кажам вака:календарот ни е според православието сто значи дека постои 2011 год. муслиманството е околу 500 год.после православието,а за овие грефчињава атеисти ли јеховини сведоци или јас што ги викам торбеши (македонски муслимани) не сум многу сигурен но мислам дека постојат од 15 век :sneaky:значи тие се што треба да слушаат и учат а најмалку да зборуваат и убедуваат.Зошто ?!:cool: муслиманите идат 5 пати во џамија да слушаат се едно исто оџата сто го чита од куранот кој е копија од библијата па да иде пет пати дневно во џамија да слушаш и учиш како треба да се однесуваш во животот. Значи дека се малоумни.:cool: Овие грефчињава мислејки дека ке направат пари ако станат нововерци и на почеток земат некој си 2000/3000 еур како награда за тоа што ке лажат и мамат луге кои се во голема заблуда .а после од секоја плата треба даваат по кој 15 кој 20 % од платата за сиромаштија што фала богу ја трошат тие главните што се облекуваат како matrix а не овие кутри и лакоми џабедупетртала:mad:.ПА ДА ВИ ОБЈАСНАМ o_OАКО СТАНУВА ЗБОР ЗА МЕНУВЊЕ ВЕРА ИЛИ КОЈА Е ПОДОБРА КОЈА ПОЛОША МОЈОТ ЛИЧЕН СТАФ Е НАЈДОБРО Е ДА СИ БУДИСТА незнам колку години точно постојат будистите но се многу многу пред нас ПА ПОТОА Е ПРАВОСЛАВИЕТО КОЕ ИМА МНОГУ ПОРАЗЛИЧЕН НАЧИН МИСЛАМ НА СЛАВЕЊЕ ОБИЧАИ И И.Т.Н ,ПА ПОТОА СЕ МУСЛИМАНИТЕ .ПА КАТОЛИЦИТЕ И ОВИЕ НОВОВЕРЦИ КОЛКУ ЛИ СЕ НЕЗНАМ НО ЗНАМ И ТВРДАМ ДЕКА ТИЕ СИТЕ ВИДЕЛЕ ЏИРНАЛЕ ОД ПРАВОСЛАВИЕТО КАКО ТРЕБА ДА СЕ ЖИВЕЕ ВО ЕДЕН НОРМАЛЕН И ЦИВИЛИЗИРАН СВЕТ АМА КАКО НИШТО ДА НЕ ВИДЕЛЕ И ИСКОПИРАЛЕ :cool:ШТО ЗНАИ ТИЕ СЕ САМО едни гранки ОД ДРВОТО ВЕРОИСПОВЕСТ.:sneaky:ПА ЗАТОА НЕМОЈТЕ ДА ПИШУВАТЕ ПОВЕКЕ И ДА ВЛЕГУВАТЕ ВО УШТЕ ПОГОЛЕМА ЗАБЛУДА МИСЛАМ НА муслимани,католици и нововерци. :sneaky: (АКО НЕКОЈ ИМА НАМЕРА ИЛИ Е ВО ЗАБЛУДА КОЈА ВЕРА Е ПОДОБРА И ГО ЦЕНИ ОРИГИНАЛОТ ......:cool::) ПА ТАКА ДА ЈАС СУМ ГОРД И СРЕКЕН ШШТО СУМ СЕ РОДИЛ МАКЕДОНЕЦ ПРАВОСЛАВЕН ЕДНАС МАКЕДОНЕЦ ЗА СЕКОГАШ ГОРД И ПРАВОСЛАВЕН МАКЕДОНЕЦo_O:P:cool:
--- надополнето: Oct 3, 2011 11:27 PM ---
абе :sneaky: читајте убаво! каква вероисповет бе не исповедани едни какви атеисти кави муслимани и со ти ја знам понатаму може има и уште нешто ново за кое јас не сум слушнал но и да слушнам ке кажам вака:календарот ни е според православието сто значи дека постои 2011 год. муслиманството е околу 500 год.после православието,а за овие грефчињава атеисти ли јеховини сведоци или јас што ги викам торбеши (македонски муслимани) не сум многу сигурен но мислам дека постојат од 15 век :sneaky:значи тие се што треба да слушаат и учат а најмалку да зборуваат и убедуваат.Зошто ?!:cool: муслиманите идат 5 пати во џамија да слушаат се едно исто оџата сто го чита од куранот кој е копија од библијата па да иде пет пати дневно во џамија да слушаш и учиш како треба да се однесуваш во животот. Значи дека се малоумни.:cool: Овие грефчињава мислејки дека ке направат пари ако станат нововерци и на почеток земат некој си 2000/3000 еур како награда за тоа што ке лажат и мамат луге кои се во голема заблуда .а после од секоја плата треба даваат по кој 15 кој 20 % од платата за сиромаштија што фала богу ја трошат тие главните што се облекуваат како matrix а не овие кутри и лакоми џабедупетртала:mad:.ПА ДА ВИ ОБЈАСНАМ o_OАКО СТАНУВА ЗБОР ЗА МЕНУВЊЕ ВЕРА ИЛИ КОЈА Е ПОДОБРА КОЈА ПОЛОША МОЈОТ ЛИЧЕН СТАФ Е НАЈДОБРО Е ДА СИ БУДИСТА незнам колку години точно постојат будистите но се многу многу пред нас ПА ПОТОА Е ПРАВОСЛАВИЕТО КОЕ ИМА МНОГУ ПОРАЗЛИЧЕН НАЧИН МИСЛАМ НА СЛАВЕЊЕ ОБИЧАИ И И.Т.Н ,ПА ПОТОА СЕ МУСЛИМАНИТЕ .ПА КАТОЛИЦИТЕ И ОВИЕ НОВОВЕРЦИ КОЛКУ ЛИ СЕ НЕЗНАМ НО ЗНАМ И ТВРДАМ ДЕКА ТИЕ СИТЕ ВИДЕЛЕ ЏИРНАЛЕ ОД ПРАВОСЛАВИЕТО КАКО ТРЕБА ДА СЕ ЖИВЕЕ ВО ЕДЕН НОРМАЛЕН И ЦИВИЛИЗИРАН СВЕТ АМА КАКО НИШТО ДА НЕ ВИДЕЛЕ И ИСКОПИРАЛЕ :cool:ШТО ЗНАИ ТИЕ СЕ САМО едни гранки ОД ДРВОТО ВЕРОИСПОВЕСТ.:sneaky:ПА ЗАТОА НЕМОЈТЕ ДА ПИШУВАТЕ ПОВЕКЕ И ДА ВЛЕГУВАТЕ ВО УШТЕ ПОГОЛЕМА ЗАБЛУДА МИСЛАМ НА муслимани,католици и нововерци. :sneaky: (АКО НЕКОЈ ИМА НАМЕРА ИЛИ Е ВО ЗАБЛУДА КОЈА ВЕРА Е ПОДОБРА И ГО ЦЕНИ ОРИГИНАЛОТ ......:cool::) ПА ТАКА ДА ЈАС СУМ ГОРД И СРЕКЕН ШШТО СУМ СЕ РОДИЛ МАКЕДОНЕЦ ПРАВОСЛАВЕН ЕДНАС МАКЕДОНЕЦ ЗА СЕКОГАШ ГОРД И ПРАВОСЛАВЕН МАКЕДОНЕЦo_O:P:cool:
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
И ние сме горди на тебе. Уште да научиш да пишуваш Македонски, и ќе бидеме уште погорди...
ти благодарам:)ке се потрудам да научам. а како што гледам ти кај се фати од трите за подолгото:LOL: ти треба да научиш у сено игла да најдешo_O
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Bravos, i jasum pravoslvana Makedonka, toae naj dobra veroispovet a ovia sabotari i novoverci tija se sve nekoji propalici drogirasi i zimat pari da lazat narot.
dazivee makedonia!
hehe

ama me nerviraaat onie popovine kako izgledaat. kako nekoi dedovci epten loooooooooooooooooooooooooshi se so bradite i kako mali me plasea :(
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
277
Поени од реакции
29
абе :sneaky: читајте убаво! каква вероисповет бе не исповедани едни какви атеисти кави муслимани и со ти ја знам понатаму може има и уште нешто ново за кое јас не сум слушнал но и да слушнам ке кажам вака:календарот ни е според православието сто значи дека постои 2011 год. муслиманството е околу 500 год.после православието,а за овие грефчињава атеисти ли јеховини сведоци или јас што ги викам торбеши (македонски муслимани) не сум многу сигурен но мислам дека постојат од 15 век :sneaky:значи тие се што треба да слушаат и учат а најмалку да зборуваат и убедуваат.Зошто ?!:cool: муслиманите идат 5 пати во џамија да слушаат се едно исто оџата сто го чита од куранот кој е копија од библијата па да иде пет пати дневно во џамија да слушаш и учиш како треба да се однесуваш во животот. Значи дека се малоумни.:cool: Овие грефчињава мислејки дека ке направат пари ако станат нововерци и на почеток земат некој си 2000/3000 еур како награда за тоа што ке лажат и мамат луге кои се во голема заблуда .а после од секоја плата треба даваат по кој 15 кој 20 % од платата за сиромаштија што фала богу ја трошат тие главните што се облекуваат како matrix а не овие кутри и лакоми џабедупетртала:mad:.ПА ДА ВИ ОБЈАСНАМ o_OАКО СТАНУВА ЗБОР ЗА МЕНУВЊЕ ВЕРА ИЛИ КОЈА Е ПОДОБРА КОЈА ПОЛОША МОЈОТ ЛИЧЕН СТАФ Е НАЈДОБРО Е ДА СИ БУДИСТА незнам колку години точно постојат будистите но се многу многу пред нас ПА ПОТОА Е ПРАВОСЛАВИЕТО КОЕ ИМА МНОГУ ПОРАЗЛИЧЕН НАЧИН МИСЛАМ НА СЛАВЕЊЕ ОБИЧАИ И И.Т.Н ,ПА ПОТОА СЕ МУСЛИМАНИТЕ .ПА КАТОЛИЦИТЕ И ОВИЕ НОВОВЕРЦИ КОЛКУ ЛИ СЕ НЕЗНАМ НО ЗНАМ И ТВРДАМ ДЕКА ТИЕ СИТЕ ВИДЕЛЕ ЏИРНАЛЕ ОД ПРАВОСЛАВИЕТО КАКО ТРЕБА ДА СЕ ЖИВЕЕ ВО ЕДЕН НОРМАЛЕН И ЦИВИЛИЗИРАН СВЕТ АМА КАКО НИШТО ДА НЕ ВИДЕЛЕ И ИСКОПИРАЛЕ :cool:ШТО ЗНАИ ТИЕ СЕ САМО едни гранки ОД ДРВОТО ВЕРОИСПОВЕСТ.:sneaky:ПА ЗАТОА НЕМОЈТЕ ДА ПИШУВАТЕ ПОВЕКЕ И ДА ВЛЕГУВАТЕ ВО УШТЕ ПОГОЛЕМА ЗАБЛУДА МИСЛАМ НА муслимани,католици и нововерци. :sneaky: (АКО НЕКОЈ ИМА НАМЕРА ИЛИ Е ВО ЗАБЛУДА КОЈА ВЕРА Е ПОДОБРА И ГО ЦЕНИ ОРИГИНАЛОТ ......:cool::) ПА ТАКА ДА ЈАС СУМ ГОРД И СРЕКЕН ШШТО СУМ СЕ РОДИЛ МАКЕДОНЕЦ ПРАВОСЛАВЕН ЕДНАС МАКЕДОНЕЦ ЗА СЕКОГАШ ГОРД И ПРАВОСЛАВЕН МАКЕДОНЕЦo_O:P:cool:
--- надополнето: Oct 3, 2011 11:27 PM ---

абе :sneaky: читајте убаво! каква вероисповет бе не исповедани едни какви атеисти кави муслимани и со ти ја знам понатаму може има и уште нешто ново за кое јас не сум слушнал но и да слушнам ке кажам вака:календарот ни е според православието сто значи дека постои 2011 год. муслиманството е околу 500 год.после православието,а за овие грефчињава атеисти ли јеховини сведоци или јас што ги викам торбеши (македонски муслимани) не сум многу сигурен но мислам дека постојат од 15 век :sneaky:значи тие се што треба да слушаат и учат а најмалку да зборуваат и убедуваат.Зошто ?!:cool: муслиманите идат 5 пати во џамија да слушаат се едно исто оџата сто го чита од куранот кој е копија од библијата па да иде пет пати дневно во џамија да слушаш и учиш како треба да се однесуваш во животот. Значи дека се малоумни.:cool: Овие грефчињава мислејки дека ке направат пари ако станат нововерци и на почеток земат некој си 2000/3000 еур како награда за тоа што ке лажат и мамат луге кои се во голема заблуда .а после од секоја плата треба даваат по кој 15 кој 20 % од платата за сиромаштија што фала богу ја трошат тие главните што се облекуваат како matrix а не овие кутри и лакоми џабедупетртала:mad:.ПА ДА ВИ ОБЈАСНАМ o_OАКО СТАНУВА ЗБОР ЗА МЕНУВЊЕ ВЕРА ИЛИ КОЈА Е ПОДОБРА КОЈА ПОЛОША МОЈОТ ЛИЧЕН СТАФ Е НАЈДОБРО Е ДА СИ БУДИСТА незнам колку години точно постојат будистите но се многу многу пред нас ПА ПОТОА Е ПРАВОСЛАВИЕТО КОЕ ИМА МНОГУ ПОРАЗЛИЧЕН НАЧИН МИСЛАМ НА СЛАВЕЊЕ ОБИЧАИ И И.Т.Н ,ПА ПОТОА СЕ МУСЛИМАНИТЕ .ПА КАТОЛИЦИТЕ И ОВИЕ НОВОВЕРЦИ КОЛКУ ЛИ СЕ НЕЗНАМ НО ЗНАМ И ТВРДАМ ДЕКА ТИЕ СИТЕ ВИДЕЛЕ ЏИРНАЛЕ ОД ПРАВОСЛАВИЕТО КАКО ТРЕБА ДА СЕ ЖИВЕЕ ВО ЕДЕН НОРМАЛЕН И ЦИВИЛИЗИРАН СВЕТ АМА КАКО НИШТО ДА НЕ ВИДЕЛЕ И ИСКОПИРАЛЕ :cool:ШТО ЗНАИ ТИЕ СЕ САМО едни гранки ОД ДРВОТО ВЕРОИСПОВЕСТ.:sneaky:ПА ЗАТОА НЕМОЈТЕ ДА ПИШУВАТЕ ПОВЕКЕ И ДА ВЛЕГУВАТЕ ВО УШТЕ ПОГОЛЕМА ЗАБЛУДА МИСЛАМ НА муслимани,католици и нововерци. :sneaky: (АКО НЕКОЈ ИМА НАМЕРА ИЛИ Е ВО ЗАБЛУДА КОЈА ВЕРА Е ПОДОБРА И ГО ЦЕНИ ОРИГИНАЛОТ ......:cool::) ПА ТАКА ДА ЈАС СУМ ГОРД И СРЕКЕН ШШТО СУМ СЕ РОДИЛ МАКЕДОНЕЦ ПРАВОСЛАВЕН ЕДНАС МАКЕДОНЕЦ ЗА СЕКОГАШ ГОРД И ПРАВОСЛАВЕН МАКЕДОНЕЦo_O:P:cool:
--- надополнето: Oct 3, 2011 11:27 PM ---
....абе, Ти незнајш ни кој си, ни што си!!! Ниту која вера, ниту која нација!!!
Сето ова што си го „начкрапал“ е „каша - попара“. Ти си еден „еби-ветар“ кој незнае ниту во што верува, ниту како се нарекува.

Толку од мене!
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
abe ti!!!! pri tolku ubavo i realno i posteno objasneto ako ne si mozel da razberes znaci si ili eden od onie torbesite so go dale gzot za edna torba urda so vikaat postarite ili si od onie ogranicenite so intelegencija i memorija i i.t.n. pa nemas so drugo da mi napises oti te pogodi mojot odgovor pravo u dusata prodadena sto znaci ne si na moe nivo mali em kur ti fali em imas uste muvi da lapas i nema pak da bides ona sto sum jas PRAVOSLAVEN MAKEDONEC i ne se reklo ednas MAKEDONEC zasekogas MAKEDONEC :cool:.A posto nemas slika ili si mnogu grd pa si lecis kompleksi ili ako navistina ubav ela da te naucis kako se eb...e na makedonski ti samo treba da stavis po dva prsta na zid a jas ke te ucam od pozadi ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom