Јамболија.

Јо

Killerschwimanzugfrau!
Член од
3 август 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Имам дома, ама онака стојат само, за на зима како воени резерви :)



Кај тоа тука? Имам слушнато некаде по источна Македонија, ама не ми текнува баш дека :)
Накај јужна појќе. Битола =)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Леле мразам. Неудобни се, боцкаат многу. Ако не си максимално облечен, ќе го јадеш. Плус, има многу поубави ствари со кои можеш да покриеш кревет.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Зелени јамболии????

Пвпат слушам. Тие да не ги користат муслимани само? :)
Зелени јамболии имам видено во Крушево само, и тоа во повеќе куќи. А и жолти, кои се баш интересни за на око, имаат некоја крушевска топлина.

Заебавајте се вие, ама јамболија е топ гаџет дизајниран од народниот творец.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Леле мразам. Неудобни се, боцкаат многу. Ако не си максимално облечен, ќе го јадеш. Плус, има многу поубави ствари со кои можеш да покриеш кревет.
Волна е. Што може да се очекува од волна освем да боцка, ама па затоа топли неверојатно добро. Имаше една финта и тука, за тоа дали ќе ја користиш со влакната нагоре или надолу, кој знае за ова нека пише да видиме.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Има некој клецкано под јамболија?
ко ќе спотнеш а та волната ќе се залепи на тебе полна уста со влакненца те чеша сегде а невестата припаѓа под тебе замаена ...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Јас имам многу јамболии и ги продавам на студенти кои се сместени приватно а немаат парно греење него користат струја а знаеме струјата е скапа, а знаеме веќе се цепаат дрва иде кај и да е грејната сезона па да си купат по една јамболија од мене.

Имам бели, црвени, портокалови (преродбенички) и зелени (еколошки).

По ПП или на профил.
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Хмм самата помисла на јамболија ова време ме поти. Порано имавме дома бели за на креветот и за под масичка, за зимно време фино се вклопуват со ентериерот, а сега незнам каде имаат завршено и дали ќе ги видам оваа зимо повторно :)

Btw Чак Норис на свадба наместо марамче врти мокра јамболија :nesum:
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Зелени јамболии имам видено во Крушево само, и тоа во повеќе куќи. А и жолти, кои се баш интересни за на око, имаат некоја крушевска топлина.

Заебавајте се вие, ама јамболија е топ гаџет дизајниран од народниот творец.
Требаше да ја видам повторно вчера за да ми текне...

Имав заборавено дека баба ми има розева јамболија. Не црвена избледена, туку оригинал розева... И не е крута како овие обичниве, ткаена е од некаков пофин материјал, не боцка толку и има некаков чуден отсјај...

Како не ја сликав...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Моментално на Еднооки оди тема за темава моја која ја сонуваат двајцата лидери :icon_lol:.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Имам дома, за во зимски услови. Оти собата ми е горе на 3-ти спрат(тоа значит дека е камен ладно) и мразам да спијам во соби со затоплен воздух си се покривам со јорган и над јорганот јамболија и тие валкненцата убаво си ги места за да не ми влегаат во нос. И како сардина се осеќаш. :O
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Имам дома. Бели. Најубави се. За молците се грижи мама, не сум упатена многу во тоа. Ги сакам повеќе од јорганите зошто не тежат многу и повеќе топлат.. плус понекогаш се заигрувам на тоа ресите и имаме и една кафена помека понежна ..на таа и имам плетено плетенки. И тоа.. се најубаво.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Хахахаха лудница е темава... па уште во дом и семејство... :)))

Ама кога сме веќе кај тие јамболии, стварно бре луѓе, постојат ли уште тие нешта?
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Ејјј имавме се сеќавам ко мал сакав да ги корнам влакненцата и ги уништив. Одамна немам видено да користи некој по дома освен у еден ѓупски мерцедес ко навлаки за седишта видов, ВРВ :pos:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Пред 2-3 недели бев на гости кај бабами и ми даде да ги истресам од тераса дека биле со прашина, раце ми паднаа и кичма 2 дена ме болеше, незнам како само Крале Марко вртел јамболии место марамче на свадби :) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom