Јадење кај баба

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Порано живеев заедно со баба ми и дедо ми а сега веќе не но и понатаму скоро секој ден сум таму за ручек:)Ми се допаѓа скоро се што ќе направи а и она знае што јадам па не експериментира многу.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Починати ми се обете баби. А убаво готвеа.
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
уф уф , све од баба ми.
полнети пиперки
сарма
сите чорби и манџи
а тек месено коа ке дојде прсти да си излижеш
јбг едната баба е склеротична ( и помина готвачкиот стаж)
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Ммммм утре сум на ручек кај баба...ќе има питаа..јееееее...е живеам за бабиниот ручек..хаха..закон ..:):):)..поздрав БАБО...:)
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
OOOOOOOOOO baba mi praj najubaj jadenja vo celiot svet.Samo so retko odam kaj baba daleku zivej.Odam ednas do dva pati godisno,a ova doma so mi e samo kakvi zelnici pravi milina i praj ubaj mandzi kako jas so sakam
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Топ ми беа и двете баби бог да ги прости. Тапа јадење правеа ама затоа ми даваа пари да си купам хамбурер некој.
 
I

Ivan_FBI

Гостин
Многу убави јадења прават бабите нема што. :)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
eheheh, edvaj cekam da otidam kaj baba mi u srbija da se najadam ko covek.....a ona pa edvaj ceka da dojdam za da mi ugodi i sve da naprai .....rolati od meso, piti od site mozni filovi, torti ,sitni kolaci , ajdeeeeeee, opasno e toa po mojata linija i stomak.......

vikend tamu i odma sum podebel 2-3 kila.....
 
Член од
17 март 2007
Мислења
218
Поени од реакции
2
само за јадењето ни се бабите :)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
136
Поени од реакции
3
neznam vie kako si pominuvate kaj babite ali mojata baba pravi zakon jadenja vo sto tuka spaga i moeto najomileno jadenje ama ne veruvam deka nekogas ste slusnale za to :) ednino ako ima nekoj drug so e vlav :))) jadenjeto se vika JAJ4ENIK ou povkusno jadenje zdravje se pravi nekako so kori i jajca i se pece...mmm... lele :vozbud::vozbud: mi se prijade :nesvest:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Колку само убави спомени имам од јадењата кај баба.Омилено јадење(нека не се чуди никој:)) од кај баба ми ми е црвена пипер на леб.Се става малку масло па пиперта на парче леб.Толку ме караа моите тогаш заради тоа, ептен нездраво јадење ама толку слатко....со тоа јадење баба ми ги порасна сите внуци вклучувајќи ме и мене.Алал да ти е бабо!:smir:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Бабами најдобро ми прави Пирушки, најслатки се и се и кажувам да направи ...:vozbud:
Многу се убави за јадење :vozbud:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
леле каква пита и мекици палачинки грав прават бабите мои за милина
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
кај баба ми одам само кога ке има зелник (што се случува еднаш неделно)
ама колку е убав не сте свесни јас никаде немам јадено таков како кај неа...која е тајната немам појма ама навистина е најдобар..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom