Јадење кај баба

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ракија во тестото :)
LoL ќе ја прашам мајка ми дали е така иначе не сум знаел и друг пат ќе внимавам да не прејадувам оти ќе се опијанам од храна :D


Sent from my iPad 3 using Tapatalk 2
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
LoL ќе ја прашам мајка ми дали е така иначе не сум знаел и друг пат ќе внимавам да не прејадувам оти ќе се опијанам од храна :D


Sent from my iPad 3 using Tapatalk 2
Се става по една чашка ракија во тестото се врзува за водата и при пржењето водата испарува многу побрзо не дозволувајки тестото да впие маснотии. :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Не биди глуп, се става по една чашка ркија во тестото се врзува за водата и при пржењето водата испарува многу побрзо не дозволувајки тестото да впие маснотии. :)
А бе да не си готвач или продаваш питулици :D


Sent from my iPad 3 using Tapatalk 2
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Пиците кои ги прави баба ми (од страна на мајка ми)...да си ги излижеш прстите...И на крај да почнеш да си ги грицкаш...
Женава со оглед на нејзините години ги прави феноменално кој секој пица мајстор би и симнал капа...Ова не го зборувам затоа што сум и внука,и други кои не и се во крвно сродство а сепак ги пробале ја пофалиле :)
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
331
Поени од реакции
222
И покрај тоа што баба ми е 11 години почината сепак го памтам нејзиниот баник со спанаќ како да беше вчера. Никогаш немам јадено поубав баник од нејзиниот бидејки нејзиниот беше правен со мерак.

Почивај во мир бабичке. Никогаш нема да те заборавам.:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom