ЈСП - случки, прашања, дискусии

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Мене ми бараа и барање од ЈСП, ама тоа на лице место си пополнуваш, нема потреба да има потпис од студентски. А тие што имаа извадено слободна од септември им рекоа дека за џабе чекале редици, затоа што сега брзо извадиле.
Иначе не верувам да важи само до 31 годинава, сигурно мислат за да важи од 1ви јанувари сеа да завршиме работа во декември. :X3:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Нема никаква логика да неможеш да ја продолжиш во Јануари. Дефинитивно ќе сме убедливо најретардираната држава во светот ако е така.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Не е проверена информацијава, така слушнав, ама викаат тие што од јануари ќе ја продолжеле слободната казна 150 денари, дека покасно. Кој ги знае...

И сеа 9ка нема веќе државни, камо ли двокатни... и трга од Скопје Север. Значи Моша, Зеф Љуш Марку, Цветан Димов, само една линија и само приватни автобуси, шипки што ќе можеш воопшто да влезеш во автобус, ај браво. :boksix:
До душа така ќе биде и за сите што имаат приватни автобуси, ама хаос, хаос...
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
До 31ви беше рокот за продолжување, после 1ви се вади нова, тоа е целата филозофија.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Заинатете се ко мене и не се возете со ЈСП, кој ги ебе ! :D
Еве ја од февруари од коа не ми дадоа слободна оти сум бил мастер (тоа шо иам колеги исто мастер шо се, а извадија слободни, нема врска...) у ЈСП дали 10 пати се иам качено и супер ми е.
 
Член од
19 август 2016
Мислења
7
Поени од реакции
0
Zdr.decki...znae li nekoj koku cini bilet kaj soferot...jas slusnav deka ke cini 60den....znae li nekoj???

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
И сега која е порцедурата за студенти ако не сум ја обновил “на време“ слободната? Имаат ли мозок овие од ЈСП? рок од 27.12 до 31.12 :uzi:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.341
И сега која е порцедурата за студенти ако не сум ја обновил “на време“ слободната? Имаат ли мозок овие од ЈСП? рок од 27.12 до 31.12 :uzi:
денеска ја обновив и немаше проблем, не вадев нова, потполнив само барање плус потврда за редовен студент и индекс.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
До 31ви беше рокот за продолжување, после 1ви се вади нова, тоа е целата филозофија.
Супер, и онака не сум излезен добро на оваа за 2016. Башка нека пијат едно кафе со тие 200 денари. :ROFLMAO:

денеска ја обновив и немаше проблем, не вадев нова, потполнив само барање плус потврда за редовен студент и индекс.
Сепак ништо од планот.
btw. Индекс, потврда за редовен студент и пријава од ЈСП со печат од факултет, тоа е се? Дали имаше дополнителни трошкови за обновување.
 
B

bngj45

Гостин
Само од телеком ли може да се плати со мобилен или може и од ВИП дека само телеком логоа видов,а и пред некој месец главниот на ЈСП кажа дека само од телеком можело па не знам сеа дали напавиле и за ВИП да може
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.496
Поени од реакции
80.564
И сеа 9ка нема веќе државни, камо ли двокатни... и трга од Скопје Север. Значи Моша, Зеф Љуш Марку, Цветан Димов, само една линија и само приватни автобуси, шипки што ќе можеш воопшто да влезеш во автобус, ај браво. :boksix:
До душа така ќе биде и за сите што имаат приватни автобуси, ама хаос, хаос...
Од каде оваа информација дека ги укинуваат државните 9ки? :)

Инаку приватниве 9ки кога ќе тргнат од Скопје Север па се онаму до кај Џон Кенеди, секогаш се празни, или поточно секогаш можеш да фатиш место за седење :)
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Од каде оваа информација дека ги укинуваат државните 9ки? :)

Инаку приватниве 9ки кога ќе тргнат од Скопје Север па се онаму до кај Џон Кенеди, секогаш се празни, или поточно секогаш можеш да фатиш место за седење :)
После нова година и јас немам видено државна 9-ка, само приватните ги гледам :mad:
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Од каде оваа информација дека ги укинуваат државните 9ки? :)

Инаку приватниве 9ки кога ќе тргнат од Скопје Север па се онаму до кај Џон Кенеди, секогаш се празни, или поточно секогаш можеш да фатиш место за седење :)
Сите линии кај што имаше и државни и приватни се дадени на користење само на приватниците, со исклучок мислам само на 22ка.
Државна 9ка, па и 19ка нема.
А за ова со седењево, кошјо, жити се` не се радувај предвреме, сега ќе видиш кога и економското и тоа другото кај орлето школо ќе се полнат во приватниве, а тек и пензионерите ... Јас кај Стопанска станицата некогаш не можев да се качам во државното, не па сега :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom