lion888
Поени од реакции
535

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Читам сите те замараат околу иста работа па ајде и ја да прашам.
    Студент сум на економски прва година. Дали имаш идеја како би можела да се преселам во Авст. или Нов Зеланд. Гледав разни стипендии ама сепак поверодостојно е кога ќе прашаш некој од тука а изгледа ти си најстручен за ова на гугл
    Дури можеш да размислиш да отвориш некоја косалтинг агенција
    Ако случајно ти треба еве ти мој меил ilievskaa001@gmail.com
    zdravo lion888 gledam deka imas dosta informacii so vizi za nekoi den polagam ielts i sum resen za iselenistvo vo au imam 40 god zenet so dve decinja 3 i 8 me interesira za mojte godini kolku poeni gubam dali ima precki.inace sum mehanicar so 20 god.iskustvo fala
    Pozdrav lion888.
    Ti pisav ali nemozam vo kratki crti da ti objasnam ne me pusti stranava da ti pisam pa ako moze pisi mi mail da mozam da ti pisam.me odbija za turisticka pa posle sest meseci me odbija i za rabotna a imav job offer.pisi mi mail za da mozam poubavo da ri opisam sto se slucuvase zadnjive godina dena
    lion zdravo, dali kje moze da te prasam za sovet za migracija vo Nov Zeland. Mojot email e marija.jancevska@gmail.com
    Ti blagodaram
    Здраво господине lion888 имам едно прашање до вас ќе ве молам ако сакате да ми пратите пп .. Благодарам!
    Zdravo Lion888 sakam so devojkami da apliciram za Nov Zeland bi te zamoili za konsultacija..
    moj mail: aleksovski4u@gmail.com
    imam 6 godisno rabotno iskustvo kako elektricar(niskonaponska aftomatika za gasenje pozari)i nekolku sertifikati specializirano vo MINIMAX Germany..poxdrav sekoe dobro
    Zdravo Lion888,i jas bi sakal da apliciram za vo Nov Zeland,eve moj email bazerjk@hotmail.com pa ako mozes pisi mi sakam da se konsultiram so tebe.Pozdrav
    Zdravo Lion888,
    Bi sakala da apliciram za Nov Zeland ama neznam dali bi mozelo so zavrsen fakultet za osiguruvanje, a so rabotno iskustvo vo banka.
    A mojot soprug ima zavrseno sredno PTT ama nema iskustvo od toa ima iskustvo kako vozac na sleper.Te molam ako mozes da odvois malku vreme i da mi odgovoris na e-mail an4e.petrevska@gmail.com dali imame nekakvi sansi?
    Pozdrav...
    Zdravo Lion,
    sega sme 2015 pa da ti posakam srekna nova godina i uste pouspesna. Zainteresiran sum za Nov Zeland, go citam forumov i gledam deka ti si najadekvatna licnost koja pominala niz celiot proces od informiranje, apliciranje, zaminuvanje, rabota i ziveenje. Znaci najdobro si zapoznaen so site potrebni informacii. BI sakal dokolku mozes da mi pisises na mejl profilater@gmail.com, .
    falati odnapred i poz
    Здраво, напишав во форумот,ама сакам и тука да прашам,прашувам за Австралија, дали е можно доколку одиш со туристичка виза 3 месеци, да си го продолжиш легално престојот таму,од причини како на пример стапуваш во брак, или започнуваш да учиш некој курс? :)
    zdravo Lion,jas ti pisav pred nekoj mesec vo vrska so AUS,no sega sakam da prasam nesto za NZ,bidejki tamu odlucivme da aplicirame,i toa e definitivno,znaci jas sum diplomoran muzicar a eve veke treta godina rabotam vo posebno obrazovanie t.e. so deca so posebni potrebi,kako sto zirnav mislam deka toa e na lista na deficitarni i sl. pa popravi me molim te ako gresam,pa kakvi mi se sansite i sl.pozdrav
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom