Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Луѓе да не знаете каде во Скопје се наоѓа канцеларијата на Македонско-Бугарско Пријателство
Odma do glavnata filijala na ohridska banka centralna posta do nejze ima zgrada dole e kafic a nad kaficot se naoga kancelarijata prvi vlez nema da utnes
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
62
Поени од реакции
40
Lugje mozno li e da proveruvam pogresen broj celo vreme? Site sho bile vo april na intervju se so broj 3××× a jas sum br. 68××. Ne sakaa preku tel da mi go kazat brojceto pak. Treba da odam vo Konzulatot za da proveruvam. Imalo li nekoj vakov slucaj?
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
14
Поени од реакции
20
На интервју бев на 24-ти јануаери 2016 та ... статусот ми е веќе 5 месеци следниот >>>>>>>По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.<<<<<<< бројче 82**/2015 , некој случајно со оваков статус да е добил(колку време се чека да се смени) или да е бил на интервју во втората половина на јануари 2016 та и да има веќе добиено државјанство?
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
На интервју бев на 24-ти јануаери 2016 та ... статусот ми е веќе 5 месеци следниот >>>>>>>По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.<<<<<<< бројче 82**/2015 , некој случајно со оваков статус да е добил(колку време се чека да се смени) или да е бил на интервју во втората половина на јануари 2016 та и да има веќе добиено државјанство?
Јас сум на крај на Јануари и уште на финална,во иста фиока сме .Ај ќе биде.Со среќа.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
45
Поени од реакции
16
На интервју бев на 24-ти јануаери 2016 та ... статусот ми е веќе 5 месеци следниот >>>>>>>По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.<<<<<<< бројче 82**/2015 , некој случајно со оваков статус да е добил(колку време се чека да се смени) или да е бил на интервју во втората половина на јануари 2016 та и да има веќе добиено државјанство?
Јас бев 26 јануари 2016 на интервју, сеуште сум на финална, не знам колку месеци, прв пат го проверив 31 ноември 2016 веќе беше финална
 
Член од
27 февруари 2014
Мислења
25
Поени од реакции
2
Луѓе,кажете искуства околу добивање происход во последниве неколку месеци.(колку време чекавте?)Јас сум три месеци со статус -Обработва се-. Со свето крштение од Бугарска егзархија од дедо и потврда од Лазар Младенов

Sent from my 5010X using Tapatalk
 
Член од
29 август 2016
Мислења
20
Поени од реакции
41
На интервју бев на 24-ти јануаери 2016 та ... статусот ми е веќе 5 месеци следниот >>>>>>>По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.<<<<<<< бројче 82**/2015 , некој случајно со оваков статус да е добил(колку време се чека да се смени) или да е бил на интервју во втората половина на јануари 2016 та и
На интервју бев на 24-ти јануаери 2016 та ... статусот ми е веќе 5 месеци следниот >>>>>>>По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.<<<<<<< бројче 82**/2015 , некој случајно со оваков статус да е добил(колку време се чека да се смени) или да е бил на интервју во втората половина на јануари 2016 та и да има веќе добиено државјанство?
И јас бев на интервју на 19.01.2016,!и од 24.09.2016 сум на финал..сеуште нема ништо. Бројче ми е 81**/2015
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
И јас бев на интервју на 19.01.2016,!и од 24.09.2016 сум на финал..сеуште нема ништо. Бројче ми е 81**/2015
isto.
vo cetvrtokot dodadovme uverenija za neosuduvanost so tocnata fraza za namena. sea cekame da vidime dali kje se smeni.
jas sum seuste na finalna
sestra mi seuste i figurira `prepiskata e neredovna...`
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo,moze li nekoj da prikaci slika od lekarsko uverenie ,kako treba da izgleda?Jas vcera zemav od maticen lekar ama nekako malku mi e napishano,pisuva deka mi e zabugarsko drzavjanstvo,deka testovite za Sida ,Sifilis se negativni? Ama nekako ne mi e sigurno
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
33
Поени од реакции
39
Zdravo.Nov sum na forumot I ve pratam podolgo vreme.Site znaeme za sto ke ni treba bg.drzavjanstvo t.e bg. Pasos.Gledame deka veke 27 godini perspektiva vo nasata Makedinija nema.Pa zatoa se odluciv i jas na vakov nacin da kidnam od drzavata.Podneseni dokumenti 25.09 2015. Intervju 28.01.2016 i od 20.09.2016 vo finalen pregled.Bidete strplivi ke bide ako ne ke se bara drugo caare.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom