NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 август 2013
Мислења
168
Поени од реакции
167
Исто и ја :(

Иначе вчера ми отиде и последниот воз за плеј оф сезонава, водев 45 разлика пред последниот ден со Богота, али имаше многу играчи последниот ден.

А и во последните 3 кола ми требаат сега три победе а играм против Портланд, Ивановски и Никс :icon_lol:
Добро, севкупно само 1 утакмица имав поише одиграно од тебе цела недела. Мислев дека последниот ден ќе додадеш некој играч :):)
Како и да е, за последните места во плеј оф ќе биде покољ.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
И јас се извлеков во последниот ден. Holiday и Harris ме спасија, а таман реков не ми бега пораз и сериозна оапсност од испаѓање.

Вака сеуште имам шанси за плејоф, иако тешко ќе биде со оглед дека имам многу повредени последниве 2-3 недели.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Добро, севкупно само 1 утакмица имав поише одиграно од тебе цела недела. Мислев дека последниот ден ќе додадеш некој играч :):)
Како и да е, за последните места во плеј оф ќе биде покољ.

Планирав, ама скроз изумив дека е недела и дека почнуваат утакмицете порано, а бев втора на работа, и ај реков кој ќе се вратим од работа.
Иначе мој беше мечапот, пошто немаше многу избор пошто малку утакмица и од тоа што видов око ми фатија Бјелица и Канингем, ама незнаев кого да избацим и ај викам кој ќе се вратим од работа, и кој се вратив, стап, почнати беа а Бјелица 24 поени ноќеска, Канингам и тој имаше 16-17, незнам точно колку беше разликата на крај ама мислим дека ќе те тепав со овие два
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Најпрво ГГ до @Krk1 ептен јак мечап, најефикасните 2 тима во колото, еден против друг. Искрено кога видов дека гомнарот Брендон Најт ми донел -7 поени се мислев скроз да се откажам од колото и да се спремам со играчи за идното, ама викам ај да пробам да играм до крај и ете -4 поени на Лојер, Канингем ми се погоди со точно 14 поени, зашто во моментот некако намалив на -13 и се сврте колово. Инаку заради победава го изгубив Нуркич, баш на компјутер бев кога излезе веста за трејдот и не се ни потрудив да одам да го приберам зашто знаев дека искористени ми беа сите потези неделава.
Исто предлог за идната сезона да не играат тие играчи што годинава биле неактивни, зашто во лигава има 2/3 тима што подолго време се неактивни.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Уф, каков мечап смо изиграле со Портланд...
Ми отиде последниот воз за влез во плеј оф али не се предадов до крај штета, освен Портланд само Ивановски имаше повеќе поени од мене у цела лига, изгубив мечап со 806 поени (n)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Честитки до сите победници, со среќа понатаму.
За мојот мечап со Смолвил, пресудија ротационите играчи, а богами и повредата на Дурант која никако неможев да ја заменам. Не помогна ни тоа што Лилард си изигра неколку топ утакмици, заокружени со највисокиот поентерски скор сезонава 49 поени. Бројот на утакмици исто така не беше во моја полза, ама во секој случај таква е играва и сосема заслужена победа на Смолвил, добро одбра играчи од слободните да пополни по повредата на Вејд.
Интересна за следење беше и Богота со Ивановски, другите беа прилично неинтересни победи со поголема разлика.
За до крај типувам на финале Портланд-Тампа, со оглед дека цела сезона имаат одлични скорови. Смолвил по повредата на Вејд незнам дали ќе може да изненади, Богота исто секогаш знае да изненади, ама сезонава мислам следната рунда ќе биде крајот, од проста причина што мислам дека Портланд тешко ќе дозволи изненадувања :D
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Јас без Лаури и Џабари немав шанса и успех е и 5 место.Најслаба сезона до сега...Следна година повеќе среќа :) Ке биде интересно сега типувам на Тампа јас :D
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Мислам дека од следната сезона треба да се направи промена во плејофот, рундата да трае две недели. Не сакам да ме сфатитите погрешно дека се бунам после пораз. Честитки до Богота, одличен дуел беше, поизедначено не можеше да биде, нека ти е со среќа понатака. :)
Иначе што се однесува до плејофот, ми нема логика дуелот од регуларна сезона и дуелот од плејофот да имаат исто траење. Плејофот треба да трае 2 недели. Се дешаваат повреди, одмарања при крајот на сезоната и подобро е две недели да се игра колку да има повеќе рамнотежа.
Во друштво веќе втора година го играме така плејофот и далеку поинтересно е и пореално е.
 
Член од
26 август 2013
Мислења
168
Поени од реакции
167
Мислам дека од следната сезона треба да се направи промена во плејофот, рундата да трае две недели. Не сакам да ме сфатитите погрешно дека се бунам после пораз. Честитки до Богота, одличен дуел беше, поизедначено не можеше да биде, нека ти е со среќа понатака. :)
Иначе што се однесува до плејофот, ми нема логика дуелот од регуларна сезона и дуелот од плејофот да имаат исто траење. Плејофот треба да трае 2 недели. Се дешаваат повреди, одмарања при крајот на сезоната и подобро е две недели да се игра колку да има повеќе рамнотежа.
Во друштво веќе втора година го играме така плејофот и далеку поинтересно е и пореално е.
Тоа што го аднав Јорго на крај искочи како решавачко, инаку се слагам дека треба да се проба со 2 недели по плејоф рунда. Што се однесува за понатака одиме ден за ден, па ќе видиме до кај ќе дотераме :):)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Ќе треба да се види како ќе се намести со сегашниот распоред, зашто ако остане оваа регуларна сезона, со 4 недели плејоф, место 2, финалето ќе биде катастрофа, сите одмараат тогаш и тоа ултра. Еве сега и послабите тимови почнуваат да одмараат клучни играчи, пример Бледсо од Феникс, а не па за 2-3 недели кога секоја победа им значи помали шанси за подобар пик.
За идната година мислам мора да се направи некако да бидат активни и слабите тимови до крај, со тоа што ќе им значи идната сезона тоа, вака знаеш дека немаш шанси и не се замараш веќе, што е нефер за тимови на кој си им скинал победа, за после некој да се прошета само.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Можиме да се поделиме по конференции, мислам дека со малку среќа и послаб тим во послабата конференција би имал шанси за плејоф
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Каква грешка во чекори сум направил да типувам на финале без да го знам брекетот :pos:
Инаку за конференции незнам како би ги поделиле да биде фер, зашто ништо чудно 6-7 од 8те плејоф тимови да бидат од 1 конференција, со оглед дека драфтот е секоја година.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Каква грешка во чекори сум направил да типувам на финале без да го знам брекетот :pos:
Инаку за конференции незнам како би ги поделиле да биде фер, зашто ништо чудно 6-7 од 8те плејоф тимови да бидат од 1 конференција, со оглед дека драфтот е секоја година.
Мислам првите четири екипи од двете конференции одат понатаму, без разлика на целокупниот скор, како во реалната НБА (кај шо истокот е тиња секоја година па пак има 8 плејоф екипи) и потоа се игра 1 против 4 од другата конференција
 

Kajgana Shop

На врв Bottom