Крај на Европската цивилизација....

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.914
хахаха преку мејл се зачленуваш во илуминати
хахаххаааа
организација која во последни 3 века постоење сама ги избира членовите сега даде и опција на членство преку маил.
А бе во шо се не верувате вие.....
Ја откако се зачленив во илуминати преку вебсајтот ми се ослободи кундалинито и ми се отвори трето око.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ја откако се зачленив во илуминати преку вебсајтот ми се ослободи кундалинито и ми се отвори трето око.
џабе сето тоа ако не можеш да вратиш данок или барем да појдеш негде на бања беспари
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.708
Ја откако се зачленив во илуминати преку вебсајтот ми се ослободи кундалинито и ми се отвори трето око.
ти и Лет треба да частите што ви пратив Линк да се зачлените во Илуминати :icon_mrgr:
јас немам шанси, слаб сум со англискиот а и еврејски не знам...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
ти и Лет треба да частите што ви пратив Линк да се зачлените во Илуминати :icon_mrgr:
јас немам шанси, слаб сум со англискиот а и еврејски не знам...
а и математиката ти е слаба
Од школски предмети единствено домаќинство ти одеше добро, правење таписерии, плетење шишиња.....
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.708
U Danskoj traje veliki skandal, jer je lokalnoj studentici koja se protiv terorista “Islamske države” borila kao snajperist oduzeta putovnica i suočava se s kaznom zatvora.

Prema danskom Kaznenom zakonu, prijeti joj zatvorska kaznu u trajanju do osam godina.

Za Joannu zatvor, a povratnicima teroristima program reintegracije i posao

S druge strane, danske državljane koji su se pridružili ISIL-u po povratku u domovinu, umjesto zatvora i oduzimanja putovnica, čeka “program reintegracije i deradikalizacije”. Ovaj program uključuje savjetovanje, podršku obitelji terorista, kao i pomoć pri zapošljavanju i obrazovanju.
 
B

Bafra

Гостин
http://www.fakulteti.mk/news/17-02-22/sleduva_najteshkiot_period_za_evropa.aspx
"Оваа година би можела да биде година на големи проблеми за Европа. Три членки на ЕУ излегуваат на избори, чии резултати е многу тешко да се предвидат, а во сите три држави популарни се популистичките движења."

Тик -Так, Тик -Так, Тик - Так , Еци Пеци Пец ... кој ќе биде следниот за излез.
Мартин Шулц настојува и имигрантите да имаат право на глас. Во германската политика е познат како Г-дин Европа. Позади себе има добра приказна: поранешен продавач на книги без средно образование. :aplauz:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
...одамна веќе сватија дека Европа е бурето барут , а не како не набедуат веќе 2 века Балканскиот полуостров. Малку е вознемирувачки што се почесто може да се прочита дека Македонија е фитиљот на тоа буре..., а уште позаебано што изгледа го најдоа и тој што ќе го запали. Сепак голема срамота за историјата на Европа, чојството и јунаштвото на толкуте милиони загинати по нејзините бојни полиња е сознанието дека овојпат илуминатите одбраа зајак за таа работа..
 
B

Bafra

Гостин
Каква срамота бе, си има правила : MLATITI I BITI MLAĆEN . :sakasuste:
Франција и Белгија мме на Африка, па сега само црнци им се шетаат.

И гледај малку поопширно, секаде врие а Париз, Шведска дури и гори, ние можеби и најдобро ќе поминеме (само троа појќе дожд и снег, оти без вода нема пиперки и патлиџани :D)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
26.051
Секој четврти жител на Германија е со емигрантско потекло

Во Германија живеат околу 20 милиони луѓе од емигрантско потекло, што е пораст за околу 4,4 отсто, покажува ново истражување на Статистичкиот завод на Германија. Околу половина од тие луѓе веќе имаат германски пасош.


Речиси секој четврти граѓанин на Германија не е роден во таа земја, или родителите му се родени во странство.

Главната причина за зголемување на бројот на емигрантите е во тоа што веќе подолго време стапката на емиграција е поголема од онаа во САД, кој важи за најемигрантска земја.

Исто така важна причина е намалувањето на населението без емигрантско потекло за половина милион годишно.

Колку брзо се случуваат промените во населението покажува подеталниот преглед на старосните групи. Додека денес во Германија живеат 5,8 милиони граѓани без емигрантско потекло на возраст од 50 до 54 години, кај помладите групи ситуацијата е сосема поинаква.

Кај постарите генерации секој десетти граѓанин на Германија има емигрантско потекло, а кај младите уделот е веќе 38 отсто.

Германското општество од 1960 година се развува во емигрантско општество, констатираат германските медиуми, додавајќи дека Германија стана омилена европска дестинација кај сите категории емигранти – работна, семејна или емиграција со цел добивање азил.

Според статистичарите 51 отсто од луѓето со емигрантско потекло имаат германски пасош или двојно државјанство, додека остатокот се странци. За споредба, во 2011 „само“ 42 отсто имале германски пасош.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom