American Horror Story

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
По шестава, за мене најдобра сезона, вреди ли да се симнува Хотел?
Само таа ја немам гледано. Сите претходни ми имаа досадни и преглупави епизоди, ама се издржија некако. Посебно лоши беа трета и четврта.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Трета и четврта се досадни ако не ти одговара таков тип на хорор. Прашај дали му е четврта досадна или ич хорор на некој со фобија од циркус :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
По шестава, за мене најдобра сезона, вреди ли да се симнува Хотел?
Само таа ја немам гледано. Сите претходни ми имаа досадни и преглупави епизоди, ама се издржија некако. Посебно лоши беа трета и четврта.
Слегни ја, ако сакаш после да ја скокаш и седмата :icon_lol:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Трета и четврта се досадни ако не ти одговара таков тип на хорор. Прашај дали му е четврта досадна или ич хорор на некој со фобија од циркус :D
Сепак мислам дека оваа сезона, шестава, е најблиску до нешто што е класичен хорор. Бар кај мене цело време имаше некое чувство на напнатост и вознемиреност.
Трета и четврта, нула од хорор, ама може за некои биле како што викаш, страшни.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
По шестава, за мене најдобра сезона, вреди ли да се симнува Хотел?
Само таа ја немам гледано. Сите претходни ми имаа досадни и преглупави епизоди, ама се издржија некако. Посебно лоши беа трета и четврта.
Ау Хотел воопшто да не ја гледаш. Само ќе губиш време. Многу хаотична и досадна сезона.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Не сугерирајте и пуштете ги луѓето сами да си проценат за квалитетот на сезоните.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ииии еве сум. Мислам дека помина 1 месец и ги изгледав сите 6 сезони.
Серијата е со променлив квалитет.
Првата сезона Murder House ми беше океј иако ме напињаа некои работи.
Втората сезона Asylum почна супер и во втората половина веќе ми стануваше досадна затоа што многу нагло се дешаваа стварите. У една сцена се дешава нешто, втора сцена океј, трета сцена надоврзана на првава со невиден пресврт.
Џесика Ланг :cuc:
Третата сезона со вештерките ми стана веднаш многу интересна, уште од прва епизода плус Emma Roberts :love:
Но, слично како втората сезона, во втората половина веќе ми стана досадна.
Четврта сезона Freakshow просечна. Оваа не ми стана досадна а и не ми беше нешто најинтересна.
НО, го имаше неверојатниот Finn Wittrock како разгалното мамино дете Денди. Им симињам капа на Рајан и Бред за ликов а и самиот актер е ѕвер.
Петата сезона Hotel Lady Gaga! Ме изненади Гага и покрај тоа што претежно сцените инволвираа покажување на нејзините атрибути и вештини во кревет.
И оваа сезона ја истерав така некако, просечно.
Е шестата сезона ми е можеби најјака. Тука, како да знаеа дека ми здосадуваат на половина сезоните, се дешава пресврт a tv show in a tv show in a tv show...
Само, мноооооооогу разочарувачки крај.

Кејти Бејтс, Френсис оваа од Six Feet Under, Џесика Ланг, Сара Полсон... :cuc:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Темата на седмата сезона ќе бидат претседателските избори во САД. Како ќе успеат да го сместат ова, појма немам. Никогаш не сакам да квичам пред време во серии ама ова чувствувам дека ќе е поголем булшит од сезона 5.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Темата на седмата сезона ќе бидат претседателските избори во САД. Како ќе успеат да го сместат ова, појма немам. Никогаш не сакам да квичам пред време во серии ама ова чувствувам дека ќе е поголем булшит од сезона 5.
Wait, what? :pos:
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Ииии еве сум. Мислам дека помина 1 месец и ги изгледав сите 6 сезони.
Серијата е со променлив квалитет.
Првата сезона Murder House ми беше океј иако ме напињаа некои работи.
Втората сезона Asylum почна супер и во втората половина веќе ми стануваше досадна затоа што многу нагло се дешаваа стварите. У една сцена се дешава нешто, втора сцена океј, трета сцена надоврзана на првава со невиден пресврт.
Џесика Ланг :cuc:
Третата сезона со вештерките ми стана веднаш многу интересна, уште од прва епизода плус Emma Roberts :love:
Но, слично како втората сезона, во втората половина веќе ми стана досадна.
Четврта сезона Freakshow просечна. Оваа не ми стана досадна а и не ми беше нешто најинтересна.
НО, го имаше неверојатниот Finn Wittrock како разгалното мамино дете Денди. Им симињам капа на Рајан и Бред за ликов а и самиот актер е ѕвер.
Петата сезона Hotel Lady Gaga! Ме изненади Гага и покрај тоа што претежно сцените инволвираа покажување на нејзините атрибути и вештини во кревет.
И оваа сезона ја истерав така некако, просечно.
Е шестата сезона ми е можеби најјака. Тука, како да знаеа дека ми здосадуваат на половина сезоните, се дешава пресврт a tv show in a tv show in a tv show...
Само, мноооооооогу разочарувачки крај.

Кејти Бејтс, Френсис оваа од Six Feet Under, Џесика Ланг, Сара Полсон... :cuc:
"Murder House" , "Asylum" и "Coven" друго од серијалот AHS не признавам.
Конкретно 5тата "Freak Show" е тотално без врска...[DOUBLEPOST=1494283108][/DOUBLEPOST]
Сепак мислам дека оваа сезона, шестава, е најблиску до нешто што е класичен хорор. Бар кај мене цело време имаше некое чувство на напнатост и вознемиреност.
Трета и четврта, нула од хорор, ама може за некои биле како што викаш, страшни.
Roanoke, by me е нешто најслично на Murder House :) Духови ... опседнати населби "куќа" .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам дали пратите новости, глупости... продуцентот става слики на Инстаграм од новата сезона, ми изгледа дека ќе е тешко срање. :notworthy: Фаци на некои разобилени кловнови и кажал демек ќе има guest appearance Твисти кловнот од сезона 4.

http://www.tvguide.com/news/american-horror-story-season-7-spoilers/
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Па нели ќе беше поврзана со претседателските избори во САД? Како и да е, ми мириса на лошо. :(
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
На 20 јули ќе го објават насловот на новата сезона 7.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom