Американски фудбал - NFL лига

16 јануари 2009
2.731
1.063
Не се толку добри Атланта колку што се Пекерс лоши денес. ФГ на почеток, дроповите што ги направија, глупиот пик на Роџерс, 2та пика што им паднаа од раце, фамблот... Исто и ЛБ на пекерс катастрофално лошо соборуваат тркачи. Нападот на Атланта е најразноврсен, не е дека сакам да ги направам подоле од гомна, ама шансите ГБ не ги искористија да бидат компетитивни, Атланта ги искористи.

За следнава утакмица, НЕ обично кога играат со сејфти хелп го ставаат Рајан + Мекорти, а Батлер игра сам, ама Антонио Браун е во прашање :D Исто сековите не се најдобра мерка за тоа колку притисок прават НЕ од проста причина што Беличек повеќе сака да не скокаат по сек, туку да има константен притисок. Сековите се само во чисти ситуации, зашто лесно е да се промаши такл на квотербек и да испадне big play од тоа.

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
23 октомври 2008
17.278
17.958
Кој и да помине од наредна утакмица, ќе треба поштено да си ја исчука главата следниве 2 недели за да најдат асална одбрана против ураганов, оти реално делуваат незапирливи овие.

ElNinho

Мадридиста!
17 јули 2009
20.959
57.695
Одбраната им беше ваква никаква и против Далас прошлиот меч, ама офанзивната линија им се распадна исто у второто полувреме на тој меч, денеска продолжија катастрофално.

Колку промаја дуваше у покетот на Роџерс, речиси секој пат доаѓаше одбранбен играч да го мавне.

Ако биде и вториов меч blowout на Брејди врз Стилерс, бем ти финалињата. :D

14 ноември 2009
17.289
15.490
^Нема да биде.
Ако успее Бен да помине без интерсепшн цела утакмица мислам и те како имаат Стилерс шанса.

dragonsky

Hate leads to suffering
25 декември 2010
42.811
83.992
Ej помина 100 страни темава...како вчера да беше кога бевме 5 луѓе и си праевме цирклџерк на темава :ROFLMAO:

Него...се надевам Фалконс ќе ги преценат и ќе им дадат јака квота за СБ да играм против нив :D[DOUBLEPOST=1485127214][/DOUBLEPOST]
А и со ИНТ пак можат..реално Стилерс се една од 3-4 екипи што можат реално да ги победат Пејтриотс. Ќе биде утакмичиште секако