Бодибилдинг суплементи

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.564
bez suplementi tesko do posakuvanata cel. gejnerot e najdobrata opcia za pokacuvanje na telesna tezina i muskulnata masa. sekoj napreden vezbac e preporaclivo da se zema glutamin. ne samo so ke go zabrza oporavot posle trening i nema da se osejka bolka vo muskulite i so e bitno ne ja opajga muskulnata masa :) od 33cm obem stignav do 37,5 vo rok od 2 meseci so ovaj napredok nikogas go nemav postignato samo so ishranata!!! ishranata mi e ista toest 4 obroci na den i 2 obroci od gejnerot mesani so banana oves kivi i puter od kikiritki. vo gejnerot ima 2 grama na glutamin so e dovolno za posle trening! se sto se pie vo normalni dozi ne e stetno se sto se preterva e stetno i mesoto e stetno dokolku jadime sekoj den :D
Абе другарче, ти не си го постигнал тоа со исхраната бидејќи си внесувал помалку од тоа што треба да внесуваш. Со тие две дозерки ти сега внесуваш уште дополнителни 1200-1400ккал и некои 50-60 грама протеин, истите ти може да ги внесеш од храна (не било каков избор) туку месо, риба, јајца, компир, ориз, урда, кикиритки, бадеми.... и телото ќе напредува дури подобро од тоа со гејнерот.
Земи читни малку каква аминокиселина ти е глутаминот и од каде може да се внесе, ако толку ти годи гејнерот зошто не се откажеш целосно од исхраната и да пиеш по цел ден само гејнер?
Исхраната ти е на прво место, на глава да се исправиш не може да ме убедиш дека аматер не може да надохнади калориски внес од исхрана, кај исхраната има само еден проблем, а тоа е временскиот период за подготовка, барем кај мене, премногу обврски, премалку време да готвам по 4 оброци на ден, макар што и за тоа има алтернативи (конзерви туна и сардина, готова храна на кило, оброци што не бараат долго време за подготовка јајца, риба како полок, филети ослич за пржење без масло ми треба по 7-10 минути на плин, ептен ретко чаден стек, салати, печен ориз и компир, печен или варен стек го ставаш во тава или тенџере и си бркаш работа додека се зготви...).
Еве ти истражувања колку се добри тие суплементите, во храната колку толку си посигурен што јадеш, за разлика од овие што пишува 70гр протеин, а има 40 грама.
Gaspari, Six Star, Musche Pharm...погледни ги разликите од тоа што пишува, до тоа што е измерено и тоа во САД, за разлика од нив тука се внесува уште пофушарска роба.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.904
Поени од реакции
1.365
Абе другарче, ти не си го постигнал тоа со исхраната бидејќи си внесувал помалку од тоа што треба да внесуваш. Со тие две дозерки ти сега внесуваш уште дополнителни 1200-1400ккал и некои 50-60 грама протеин, истите ти може да ги внесеш од храна (не било каков избор) туку месо, риба, јајца, компир, ориз, урда, кикиритки, бадеми.... и телото ќе напредува дури подобро од тоа со гејнерот.
Земи читни малку каква аминокиселина ти е глутаминот и од каде може да се внесе, ако толку ти годи гејнерот зошто не се откажеш целосно од исхраната и да пиеш по цел ден само гејнер?
Исхраната ти е на прво место, на глава да се исправиш не може да ме убедиш дека аматер не може да надохнади калориски внес од исхрана, кај исхраната има само еден проблем, а тоа е временскиот период за подготовка, барем кај мене, премногу обврски, премалку време да готвам по 4 оброци на ден, макар што и за тоа има алтернативи (конзерви туна и сардина, готова храна на кило, оброци што не бараат долго време за подготовка јајца, риба како полок, филети ослич за пржење без масло ми треба по 7-10 минути на плин, ептен ретко чаден стек, салати, печен ориз и компир, печен или варен стек го ставаш во тава или тенџере и си бркаш работа додека се зготви...).
Еве ти истражувања колку се добри тие суплементите, во храната колку толку си посигурен што јадеш, за разлика од овие што пишува 70гр протеин, а има 40 грама.
Gaspari, Six Star, Musche Pharm...погледни ги разликите од тоа што пишува, до тоа што е измерено и тоа во САД, за разлика од нив тука се внесува уште пофушарска роба.
8 sati vo tekot na denot sum na rabota prostum :/ taka da nemam vreme 6 te obroci da gi gotvam a i koga bev sloboden koa bev doma pravev gotvev ali pocna teloto da mi ja odbiva hranata 7 meseci edno te isto samo meso jajca ribi orizi margarinot mi se zaslade edno vreme hahaha sepak sekoe telo razlicno reagira,jas na primer nemozam da go podnesvam kreatinot,mi smeta mi praj takihardija odvreme navreme za taurino da ne ni pomisluvam! bez suplement napredokot mi e mnogu slab i zatoa se imav otkazano no eve vejke pocnav so suplementi,ne e lesno pak e tesko baska na rabota ali bez toj gejnero nisto nepram
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
salo na stomak da ali ne mnogu sepak e gejner mora da ima malce salo ne e strasno :)
Проблемот мене ми е шо јас баш на стомак имам мала залиха на сало, а инаку сум слаб. Ко ќе го допиеш пиши од 5.5кг комплет резултати шо си добил :)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Jas pred nekoe vreme zedov Mass Core, ponazad nekoja strana imam zlika staveno i ne sum ic zadovolen, nekaciv ni kilo.
Vo posledno mi stana i odbiven, vekje dva dena nemozam ni da go pijam.

Decinitivno najdobri rezulttati si imav so malce od malce sredena ishrana i aminokiselini, mutant mislam deka bea.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.904
Поени од реакции
1.365
Jas pred nekoe vreme zedov Mass Core, ponazad nekoja strana imam zlika staveno i ne sum ic zadovolen, nekaciv ni kilo.
Vo posledno mi stana i odbiven, vekje dva dena nemozam ni da go pijam.

Decinitivno najdobri rezulttati si imav so malce od malce sredena ishrana i aminokiselini, mutant mislam deka bea.
mass core,win hi mass,carbo nox,impact whey,carbojetbasic,carbojet gain sve e sranje samo klukani so jagleno hidrati grdi za pienje i pravat tezina na stomako 3 sati da nemozis nisto da kasnis! serious mass e dosta soliden gejner gledav i po forumi dosta ima pofalbi a i dava dosta dobri rezultati kako sto kazav predhodno od 33 cm na obem kaciv na 37.5 odkako pocnav da go pijam imam uste 1 kg za pienje odnego kaciv 3 kg za 20 dena. za stomako ne se sekiraj se topi praj sekoj den stomacni i stavaj termo stegac :) za da imas rezultati ishranata prvo pa posle pienjeto :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.904
Поени од реакции
1.365
batali stomakot celosno. potrudise da gi zgolemis ramenata gradite bicepsot tricepsot trapezot najmnogu grbot isto taka latisimusdorsite da bidat masivni na toa pazi isto i na nozete tie muskuli se glavni stomacnite se pederski muskuli sprema mene :D stomacni edino naleto 2 meseci pred da se pocni da se odi na plaza i slicno. da se ima malce stomak ne e strasno,drugo e koga imas masivnost na race nego dobro ocrtani stomacni
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
218
Поени од реакции
368
batali stomakot celosno. potrudise da gi zgolemis ramenata gradite bicepsot tricepsot trapezot najmnogu grbot isto taka latisimusdorsite da bidat masivni na toa pazi isto i na nozete tie muskuli se glavni stomacnite se pederski muskuli sprema mene :D stomacni edino naleto 2 meseci pred da se pocni da se odi na plaza i slicno. da se ima malce stomak ne e strasno,drugo e koga imas masivnost na race nego dobro ocrtani stomacni
Како бе педерски мускули пријателе? Секој може да гнете ко вол и да набаци маса и да изглеа страшен, ама ретко кој може да одржува дефиниција и баш ради тоа сите викаат дека се педерски мускули, затоа што бараат многу посветеност и труд. МасаЕмама.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
nekoj dali go ima pieno gejnerot mas xxl ili solid mass ?
Trec nutrition е добра фирма, ама јас искрено би одел на онај hyper mass 5000 што е ако не се лажам 2700 денари е или така нешто во Херкулес гејнер на ниво а и од проверена фирма е...
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.904
Поени од реакции
1.365
Trec nutrition е добра фирма, ама јас искрено би одел на онај hyper mass 5000 што е ако не се лажам 2700 денари е или така нешто во Херкулес гејнер на ниво а и од проверена фирма е...
bass gledam dosta ima pofalbi za toj tip na gejner a i drugite dodatoci mu se kvalitetni od biotech. bass go gledav gejnerot od trec nutrition barav po forumi ima dosta pofalbi i zanego. ijas sum za hyper mass sodrzi i amino taka da e dosta soliden gejner za niska cena.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
bass gledam dosta ima pofalbi za toj tip na gejner a i drugite dodatoci mu se kvalitetni od biotech. bass go gledav gejnerot od trec nutrition barav po forumi ima dosta pofalbi i zanego. ijas sum za hyper mass sodrzi i amino taka da e dosta soliden gejner za niska cena.
Оди со HYPER MASS 5000, многу подобра растворливост и полесен за пиење од MASS XXL.

Знај некој каде можи да го има ова?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Знај некој каде можи да го има ова?
Мислам дека во Македонија нема белки од јајца во продажба, последно знам имаше во вид на прашок ама ги тргнаа...

Иначе за gain bolic 6000 од олимп има некој пијано?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom