Сендвичара "Седмица"

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.048
Поени од реакции
6.655
Исто кошта гирото и кај нас,сеа што стандардот ни е низок тоа е. Не знам зашто го тупите за тоа дали е чисто месо или пола лебни трошки,ако е вкусно и најадува. Не е месара седмица. Ете дома можам коа сакам да си зеам чисто месо али седмица ми е пак поубаво.
140 ден ако ти е добро за услугата терај си не замарај поштен народ
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.334
Поени од реакции
3.276
Najtazno po mene e toa sto da znaevte kako treba da izgleda i da ima vkus edna pleskavica prigotvena na skara nemase tolku da se pukate u gradi deka jadete u sedmica ili u vili...
Nemate probano pravo meso bre prava pleskavica si mislite deka rskavcite vo majonez se vrvot na brzata hrana.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.759
Поени од реакции
17.457
Najtazno po mene e toa sto da znaevte kako treba da izgleda i da ima vkus edna pleskavica prigotvena na skara nemase tolku da se pukate u gradi deka jadete u sedmica ili u vili...
Nemate probano pravo meso bre prava pleskavica si mislite deka rskavcite vo majonez se vrvot na brzata hrana.
Кај има добра плескавица во Скопје,еве чим не сум пробал до сеа :)
 
S

silmarillion

Гостин
Додека живеев во странство другар ми дојде на гости и го однесов у Хардрок на бургер. Претпазливо го нарача well done. Кога му го донесоа и кога го проба само што не поврати. Си бараме ние жвакља, соја, сода, кромид, буковец, вегета. Ако вкусот е темпиран на 7ца многу е тешко да му продадеш чисто месо како плескавица на некој, а не па да се оди на следниот левел medium-rare месо.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Кај има добра плескавица во Скопје,еве чим не сум пробал до сеа :)
појди во камник и нарачај плескавица.. правена од чисто месо без рскавци жили и слични глупости па ке видиш што е права плескавица...
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Се испоотруле 12 души у 7ица
http://forward.daily.mk/makedonija/dvanaesetmina-zatrueni-zatvorena-najpoznatata-skopska-sendvicharnica

http://forward.daily.mk/makedonija/dvanaeset-lica-zatrule-7-ca-edna-najpoznatite-sendvichari-skopje

Не памтам коа сум јадел хамбургер последен пат, златен тој донерот сс телеќе до 7ица, кај грчка амбасада, 100 ден ќе се најадеш ем укусно
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Се испоотруле 12 души у 7ица
http://forward.daily.mk/makedonija/dvanaesetmina-zatrueni-zatvorena-najpoznatata-skopska-sendvicharnica

http://forward.daily.mk/makedonija/dvanaeset-lica-zatrule-7-ca-edna-najpoznatite-sendvichari-skopje

Не памтам коа сум јадел хамбургер последен пат, златен тој донерот сс телеќе до 7ица, кај грчка амбасада, 100 ден ќе се најадеш ем укусно
Лажат бре намерно е ова што не ги кажат и останатите сендвичари по име на пример ? Само хајка против седмица е ова!
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.213
Поени од реакции
35.784
Од 7ца стално си има повремени труења. Братучед ми негде крај на мај си иба мамата од пилешкото од 7ца. Човекот три дена со температура не можеше цела недела од кревет да се дигне, 5 кила ослабе.
Тоа пилешкото мириса како да го имаат набавено од Кина од кокошки болни од Сарс или Птичји грип.

Од времето кога бев средно кога повремено ја конзумирав таа смеса наречена храна во меморија ми останаа две највпечатливи работи. Првата се жилите во плеската кои беа толку бројни што беше како да јадеш лубеница со многу многу семки. Втората работа беа ждриговините како афтершок после јадењето кои беа мега јаки поради тоа што ставаат многу сода во смесата и дистинктивниот мирис на мелена пцовисана мачка собрана од некоја плантажа во Бразил.

Кога ќе видиш како ја бранат 7ца ко да им е втора мама, си викаш па јебем га, заслужуваат да им сервираат бразилски говнарии како месо, маргарин како кашкавал и лиснато со три кила квасец.
За добра свиња нема лоша помија, е мото и камен темелник на македонска ресторанска и фаст фуд исхрана.
 
K

kicodarker

Гостин
Ne se problem mesata,problem e i samata svest kaj prodavacite/vrabotenite za higiena.
Nemoze da ne se zatrue so kecap i majonez ostaveni na toa shankcheto na sonce i muvi gi lazat. Salatite koi samo se plaknat povrshno so voda posle se se drobi. Imam gledano pajaci kako izleguvaat od kjoshevi na sendvicari. Bitolskite sendvicari zemete gi vo predvid. Pola muvi od cel grad zhiveat vo salatite ostaveni polu skisnati na shankot od sendvicarata i nesvesno,bez troska sram gi brkaat pred tebe i prasuva dali sakas salata.
Lebcinjata gi fajkaat so istite race i naplajka pari. Toa e nie sto go gledame a vo tekot na 8 casa dodeka e na rabota pravi ushte pognasni raboti.
Pretezno nabavuvaat od privatni mesari sto im podgotvuvaat pleskavici a tuka samo gi pechat. Normalno deka najeftinoto go kupuvaat koe sodrzi tragi od meso i kup otpad zhivotinski.
So vakov samounistuvacki trend na balansirata ishrana i vodenje kompletna negriza za higienata i ubavata hrana sepak vegetarijancite se vo pravo i daleku pozdravo se hranat.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нема погрозно од фаќање пари и после лебот. Рака на срце у седмица штипка користат ама пак, ова е проблем во 99% од сендвичарите во МКД
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Нема погрозно од фаќање пари и после лебот. Рака на срце у седмица штипка користат ама пак, ова е проблем во 99% од сендвичарите во МКД
Затоа си се ставаат едни за наплата,други го пакуваат јадењето и тие си го даваат,немаат никаков допир.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom