Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Здраво дечки, што мислите за овој модел редми 4а?
Што би ми препорачале околу овој ценовен ранг?
http://www.anhoch.com/product/40851/xiaomi-redmi-4a-2gb16gb-lte-dual-sim-gold
Од Mi за таа цена тој телефон е премиум, луѓе што го купиле велат дека работи одлично. Не е најбрз на светов, но пак трае батерија и изгледа супер :)
Ова е линк од Хај Сторе: http://www.hi.com.mk/index.php?route=product/product&path=204&product_id=387
Ако го купиш онлајн, ќе добиеш и стакло заштита и силиконска маска гратис, тоа може да ти средам.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Новиот Редми 4 Про е буквално порнаја од телефон, уште од прв допир имате чувство дека држите телефон од 500 евра. Металното тело, елегантниот дизајн и 5 инча во рака изгледаат совршено. Екранот е прекрасен и мислам за нијанса подобар од тој на РН3. 5 инча се ептен удобни и лесно се манипулираат, овојпат заштитени со стакло и силиконска маска.
Првите впечатоци се повеќе од позитивни, зашо денес го земав па деновиве ќе пишам поопширно околу ова ѕверче од телефон.
Голема благодарност до @the_maker.
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
831
Поени од реакции
1.457
Новиот Редми 4 Про е буквално порнаја од телефон, уште од прв допир имате чувство дека држите телефон од 500 евра. Металното тело, елегантниот дизајн и 5 инча во рака изгледаат совршено. Екранот е прекрасен и мислам за нијанса подобар од тој на РН3. 5 инча се ептен удобни и лесно се манипулираат, овојпат заштитени со стакло и силиконска маска.
Првите впечатоци се повеќе од позитивни, зашо денес го земав па деновиве ќе пишам поопширно околу ова ѕверче од телефон.
Голема благодарност до @the_maker.
Redmi 4 Pro e исто што и Redmi 4 Prime, така?
http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4_prime-8263.php
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Милион пати е пишано дека вреди и на ново нема подобар избор за тие пари.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Милион пати е пишано дека вреди и на ново нема подобар избор за тие пари.
Тоа беше едно од прашањата кои ги поставив и не гледам зошто би било проблем, кога веќе се пишало толку пати, да се одговори уште еднаш. Ги наведов двата доста слични телефони и можеби требаше да бидам поконретен: дали за тие 64 gb вреди да го земам поскапиот или за просечен корисник (кој нема милион апликации и игри и сл., кој не фотографира се' што ќе види и не поминува цел ден на телефон) 32 gb се доволни?
Можеби за слична цена има подобар xiaomi?

Дали има соодветна дзаштита за екранот? Гледам дека на hi store едно време нешто такво се продавало, но дека сега тие дополнителни заштитни стакла ги нема - дали ќе ги има наскоро, или пак можам да купам на некое друго место?
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Кој е подобар од овие два телефона Xiaomi Redmi 4a или
Xiaomi Redmi 3s. Од споредбава гледам дека се горе долу исти освен во процесорот друго и не разбирам баш.
Од апликации ги користам основните а игри на тел не играм. Дали е подобро да дадам 1500 ден повеке за 3 с или 4А ке врши работа

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8420&idPhone2=8150
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Кој е подобар од овие два телефона Xiaomi Redmi 4a или
Xiaomi Redmi 3s. Од споредбава гледам дека се горе долу исти освен во процесорот друго и не разбирам баш.
Од апликации ги користам основните а игри на тел не играм. Дали е подобро да дадам 1500 ден повеке за 3 с или 4А ке врши работа

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8420&idPhone2=8150
Vo sekoj slucaj 3s ti e klasa nad 4a. Taka da ako mozes zemaj go 3s-ot i uzivaj.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кој е подобар од овие два телефона Xiaomi Redmi 4a или
Xiaomi Redmi 3s. Од споредбава гледам дека се горе долу исти освен во процесорот друго и не разбирам баш.
Од апликации ги користам основните а игри на тел не играм. Дали е подобро да дадам 1500 ден повеке за 3 с или 4А ке врши работа

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8420&idPhone2=8150
3s

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Кој е подобар од овие два телефона Xiaomi Redmi 4a или
Xiaomi Redmi 3s. Од споредбава гледам дека се горе долу исти освен во процесорот друго и не разбирам баш.
Од апликации ги користам основните а игри на тел не играм. Дали е подобро да дадам 1500 ден повеке за 3 с или 4А ке врши работа

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8420&idPhone2=8150
Имам еден службен Редми 4 со 2/16 користен 1 недела Голд, ако сакаш тој да го земеш пиши ми ПП. Тој ти е најдобар избор.

Sent from my MI 5
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Тоа беше едно од прашањата кои ги поставив и не гледам зошто би било проблем, кога веќе се пишало толку пати, да се одговори уште еднаш. Ги наведов двата доста слични телефони и можеби требаше да бидам поконретен: дали за тие 64 gb вреди да го земам поскапиот или за просечен корисник (кој нема милион апликации и игри и сл., кој не фотографира се' што ќе види и не поминува цел ден на телефон) 32 gb се доволни?
Можеби за слична цена има подобар xiaomi?

Дали има соодветна дзаштита за екранот? Гледам дека на hi store едно време нешто такво се продавало, но дека сега тие дополнителни заштитни стакла ги нема - дали ќе ги има наскоро, или пак можам да купам на некое друго место?
Ako vekje davas tolku pari bi ti go preporacal Redmi Pro. Za 500 mkd povekje dobivas podobar telefon. Go imam i mozam da ti kazam deka e ludnica. Ako ne igras i ako normalno slikas dovolno ti e i pomala memorija.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
27 часа откако е тргнат од полнач телефонот, вчера баш онака со просечно користење според моите потреби, разговори, пребарувач, дваесетина јутуб клипчиња - има уште 71 процент на батеријата. Си крцка бе :)

@the_maker
Дали ги носите OnePlus кај вас?
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Вака барав неколку страни поназад можеби е одговорено но невидов одговор на едно прашање.

Имам Redmi note 3 pro 2/16. Ме нервира MIUI верзијата 7,4 нешто беше и сакам да го надоградам на 8 затоа што ми се појавуваат реклами и знае да се подзакочи кога го отклучувам на 2-3 секунди. Знам да го однесам под гаранција ќе го средат ама не ми се чека 10 дена. Пробав симнав за апдејтирање но ми вели дека неможе да го верифицира. Ако му одам да прави надоградба ми вели дека нема. Инаку со snapdragon процесор ми е. Е сега ако знаете линк за update да го надоградим сам.

Фала.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
27 часа откако е тргнат од полнач телефонот, вчера баш онака со просечно користење според моите потреби, разговори, пребарувач, дваесетина јутуб клипчиња - има уште 71 процент на батеријата. Си крцка бе :)

@the_maker
Дали ги носите OnePlus кај вас?
SOT kolku?

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom