Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
Која е разликава меѓу
Xiaomi Redmi Note 3 и
Xiaomi Redmi Note 3 Pro?
Зошто е вториов 500 ден. поскап?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Која е разликава меѓу
Xiaomi Redmi Note 3 и
Xiaomi Redmi Note 3 Pro?
Зошто е вториов 500 ден. поскап?
Претпоставувам ради меморијата. Првиот најверојатно по салониве го има со 16 со 2 гига рам. А вториот 32 со 3 гига рам. Додека првиов има подобар екран, камера и хексакор процесор...
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Која е разликава меѓу
Xiaomi Redmi Note 3 и
Xiaomi Redmi Note 3 Pro?
Зошто е вториов 500 ден. поскап?
Веројатно првиот е со медиатек процесор http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_3_(mediatek)-7769.php а вториот со Snapdragon процесор: http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_3-7863.php

Ако планираш да го купуваш, барај ја верзијата со Snapdragon и препорачливо со 3GB рам меморија.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Претпоставувам ради меморијата. Првиот најверојатно по салониве го има со 16 со 2 гига рам. А вториот 32 со 3 гига рам. Додека првиов има подобар екран, камера и хексакор процесор...
и вториот има хексакор процесор, и иста камера и ист екран имаат само у рам е разликата, кај виде дека првиот има подобра камера и екран?[DOUBLEPOST=1481219579][/DOUBLEPOST]
Веројатно првиот е со медиатек процесор http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_3_(mediatek)-7769.php а вториот со Snapdragon процесор: http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_3-7863.php

Ако планираш да го купуваш, барај ја верзијата со Snapdragon и препорачливо со 3GB рам меморија.
тоа е меадиатек верзија си го има и со снапдрагон
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Редми Ноте 3 Про веќе не се произведува, а нема нит на лагер. Така да и да некој купи за евтино, мачка во вреќа. Во Хај веќе не се носат, Редми Ноте 4 е достоен наследник, а има и нова верзија со 3/32 ГБ, која директно ќе го замени РН 3. За сладокусците има и Редми Про со 4/128 ГБ што е одличен уред. Во 5'' сегментот бест бај уште повеќе стана Редми 4 а пак Про верзијата е чекор понапред од се до сега од редми компакт серијата.

Sent from my MI 5
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
и вториот има хексакор процесор, и иста камера и ист екран имаат само у рам е разликата, кај виде дека првиот има подобра камера и екран?
На GSM арена сум гледала, ама за Xiaomi Redmi 3 Pro, моја грешка. :D Ондак процесорот е подобар кај Pro-то. :D
 

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511
Ако сакате брз телефон тогаш земете го Xiaomi Redmi Pro, десет јадра има процесорот, 3гб рам и две задни камери кој се доста добри. Океј камерите не се како на самсунг ама за тие пари нема побрз телефон, а и доста солидни камери. Плус има добар дизајн.

Не дека вршам некоја реклама ама кога сум задоволен од телефонот и услугата мора да го пофалам @the_maker . Ќе ви даде попуст(или некој додаток за телефонот како во мојот случај), а и кога нешто ме интересира или не ми е јасно за телефонот него го замарам :D
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
Шо има најефтино во Hi store а да е 5.5 инчи?
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Шо има најефтино во Hi store а да е 5.5 инчи?
Редми Ноте 4 е со најниска цена, но мислам дека нема да има сега 2/16 опција, ќе има нов модел 3/32 кој ќе го замени, и нормално 3/64 како нај јакиот.

Sent from my MI 5
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Гледам во Сетек цените на Xiaomi телефоните се доста компетитивни и даваат 2 години гаранција. Има ли некој искуство да купил телефон од кај нив?
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
Гледам во Сетек цените на Xiaomi телефоните се доста компетитивни и даваат 2 години гаранција. Има ли некој искуство да купил телефон од кај нив?
Јас земав од Сетек Redmi note 3 pro и Redmi 3 .
Двата телефони добро се покажаа , само што софтверот е некоја си global верзија која сама не може да се апдејтува .
Note 3 pro успеав да го средам , и му ставив официјален global stable rom без да го отклучам батлоадерот и кој сега си прима ОТА апдејти , додека Redmi 3 не успевам да го средам сеуште и најверојатно ќе го однесам у Хи сторе


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Кој е најголем Xiaomi телефон по должина и широчина?
Чисто информативно ме интересира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom