LCD телевизори

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Ќе ми треба брза одлука помеѓу ова :

LG 43 UH 6507

Sony KDL40WD650B

Philips 40PFH5501
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
Ќе ми треба брза одлука помеѓу ова :

LG 43 UH 6507

Sony KDL40WD650B

Philips 40PFH5501
1.Sony
2.Philips
3.LG никако(ваков пред некој ден вратија во Нептун по само 2 дена откога е земен, поради проблем со контрастот)
 
H

HoT IcE

Гостин
Имам едно прашање, дома имам два телевизора, еден Самсунг другиов Фуего.
Сега на Самсунг ги имам сите канали и обични и дигитални, пример ги имам сите Спорт Клуб дигитални ама на Фуего ги немам некои канали дигитални. Не знам до што е работава, иста кабелска користам и во дневна и во мојава соба, не знам зошто на еден ТВ едниве канали ги има а на другиов ги нема. :/
Дали има врска нешто со тоа кога се бира земја на ТВ или тие фрекфенции пошто не се сеќам на Самсунгов како ми е наместено го земав пред година дена..
Пример на каналиве што ги имам на Самсунг во ХД на Фуегово ќе пишува scrambled content.
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
243
Имам едно прашање, дома имам два телевизора, еден Самсунг другиов Фуего.
Сега на Самсунг ги имам сите канали и обични и дигитални, пример ги имам сите Спорт Клуб дигитални ама на Фуего ги немам некои канали дигитални. Не знам до што е работава, иста кабелска користам и во дневна и во мојава соба, не знам зошто на еден ТВ едниве канали ги има а на другиов ги нема. :/
Дали има врска нешто со тоа кога се бира земја на ТВ или тие фрекфенции пошто не се сеќам на Самсунгов како ми е наместено го земав пред година дена..
Пример на каналиве што ги имам на Самсунг во ХД на Фуегово ќе пишува scrambled content.
Fuego-то нема DVB-C тјунер, затоа неможеш да ги гледаш нив.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Некој со искуства да не му ги чита š, ž и останати во преводи кога гледаш преку усб? ТВ е Шарп нов купен само ме интересира дали може да се намести тоа во Settings?
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Знам дека е 4к но е помал,дали 43 инчи е доволно?
Секогаш барај повеќе.Јас требаше да земам 40 инчен но зедов 43 и многу брзо се навикнав на големината на екранот но ако сега пак зимам ке земам поголем 49 инчен.Ја го имам тој што ти го предложи Пане.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
81
Секогаш барај повеќе.Јас требаше да земам 40 инчен но зедов 43 и многу брзо се навикнав на големината на екранот но ако сега пак зимам ке земам поголем 49 инчен.Ја го имам тој што ти го предложи Пане.
Затоа прашав тој е 4к но е помал,јас мислам да го земам Лг-то од 49инчи затоа прашав,сепак ќе размислам,фала на мислењата :)
 
Член од
19 октомври 2016
Мислења
4
Поени од реакции
2
https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=1_174_173&product_id=221008

Пред некој ден го земав телевизоров, све си е ок, си работи супер, само некако сликата кога ја гледам на обична телевизија е да речеме добра, ама коа ке го префрлам на ресиверот од близу како да е матна и да се преливаат боите.
Пробав да го средам у сетингс ама не успева некако, дали е до ресиверот и до дигиталната телевизија на близу, дали такви се телевизорите, може ли да се среди некако тоа ?
Благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom